Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

czyli = 151 tyś za power 105 z wszystkimi opcjami ;)

= 140 tyś za power 85 tez dobrze wyposażoną jak napisał rataj (z mechanicznym)

= 11 tyś różnicy ?!? coś trochę dużo ;)

Opublikowano

Zbajeruj ich że dostałeś lepszą propozycję, tylko niemów im o żadnej kwocie i jeszcze dodaj że masz jakieś plany na dwie przyczepy za 120tys ;) nawet jak nic nie zyskasz to nic nie stracisz ;)

Opublikowano

Ja bym brał plusa z klimą zamiast powera, 5tys niby mało, ale za to moge miec klime ;) No chyba ze masz dużi forsy to bierz powerke w full wypasie. A tak apropo ile kosztuje najtańsza proxima 85?

Opublikowano

klima tak czy siak bedzie. ogolnie mysle ze bedzie dosc bogate wyposazenie. poczytaj wczesniej wg mnie naprawde nie jest zle z wypasem. a co do ceny najtanszej proximy to nie mam pojecia.

Opublikowano

No a w pomocniczym co klimy nie trzeba? Nieraz pomocniczy więcej godzin tłucze jak główny, np u nas 70 konny z opryskiwaczem jeździ codziennie prawie całymi dniami w sezonie czerwiec-sierpień i narzeka że klimy nie ma - tak to by się pozamykał i jest większe bhp przy pryskaniu i sianiu nawozów nie wdychasz chemii i pyłów z nawozu. Bierz klimę - chcesz włączysz lub wyłączysz. A co tam katar, trzeba używać z głową, czyścić i wymieniać filtry kabinowe i co najważniejsze odgrzybiać układ klimy i żadnego kataru nie będzie.

Opublikowano

Ja bym brał plusa z klimą zamiast powera, 5tys niby mało, ale za to moge miec klime :D No chyba ze masz dużi forsy to bierz powerke w full wypasie. A tak apropo ile kosztuje najtańsza proxima 85?

 

Proxa 85 to ok 109tyś brutto. Na allegro Agroma Sępólno miała wystawione Zetorki... Ale nie wiem czy to był standard, ale pewnie tak.

Opublikowano

Tak to on zaśpiewac może,,, ale całkiem inaczej wygląda rozmowa kiedy zamówiony ciągnik stoi już na placu i diler widzi konkretnego klienta który stoi z pieniędzmi do kupna. Wtedy już się inaczej rozmawia... :( A tak delikatnie rozmawiając coby się zorientować do ceny to on nigdy Ci nie powie takiego upustu jak Ci da. Prawdziwy wynegocjujesz w momencie kupna...

Opublikowano

witam, mam podobny dylemat jak założyciel wątku, Mam 2 pytania:

1.Czy jest duża róznica w spalaniu pomiedzy własnie proxy power a proxy plus?

2. Czy ładowacz czołowy zetorowski 100 bedzie pasował do tych modeli?

pozdr

Opublikowano

witam właśnie mam odbierać zetora power 85 z ładowaczem TL 120 z wyposażenia to klima, koła tył 18.4, obciążniki tył max, przód nie, radio, sterowanie podnośnikiem z zewnątrz, światła dodatkowe, siedzenie grammer, łyżka 2 metry, cena to 135.500 netto. dla mnie to power z plus wygrywa mocno mianowicie: jest dłuższa o 13 cm, ma 3 półbiegi, SPRZĘGŁO ELEKTRYCZNE, i tyle samo biegów do przodu i do tyłu, no i oczywiście to o czym marzyłem rewers elektrohydrauliczny, ładowacz TL 120 mniej wystaje do przodu i nie podnosi tyłu jak TL 220, dlatego wybrałem ale decyzje pozostawiam wam.

A JESZCZE POWER CHYBA MOŻE WIĘCEJ PALIĆ BO SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE BĘDZIE STAWIAŁO WIĘKSZY OPÓR

Opublikowano

A co to jest za różnica dla obciążenia silnika , czy sprzęgło jest zwykłe czy elektrohydrauliczne.... przy 82km dla takiego silnika generalanie różnic niema i takie polemiki czy więcej spali, zwykła, power, power plus to już czysta demagogia i nabijanie postów... To czy i ile spali to zależy od operatora, warunków pracy i podpiętego sprzętu.... A jeśli chodzi o wybór to gratuluje zakupu, bo ta skrzynia power naprawdę jest fajna, a praca z nią o wiele przyjemniejsza niż na zwykłym rewersie no i sprzęgło powinno dłużej wytrzymac.

Opublikowano

czy czysta demagogia to nie wiem, myślę że coś w tym jest. ja tylko opisuje swoje wrażenia z jazdy próbnej porostu wydaje mi się że ciągnik jest trochę sprawniejszy ze zwykłym sprzęgłem ale znowu hydrauliczne ponoć jest wytrzymalsze

Opublikowano

Sam miałem ten dylemat na początku roku gdy zamawiałem swojego zetorka. Wszystko zależy od tego do czego będzie używany ten ciągnik. Mój będzie chodził z turem, w sezonie zwijam około 1600- 2000 kulek naszą prostą sipmą, a około 1200 muszę zwieźć dla siebie. Wybór padł na powerkę 95 z klimą i dodatkami no i z turem tl 220. Jak już wspomniałem dużo robię kulek więc jest też wałek 540E i przedłużony zaczep polowy. co do pozostałych gadżetów to już kwestia indywidualna, zależy co komu potrzebne i czy warte dodatkowych kosztów. Ja skusiłem się na siedzenie gramera, regulowaną kierownicę, szersze opony, max obciążniki na tył, automatyczny zaczep, podnosnik regulowany z tyłu ciągnika, dodatkowe reflektory ( często balotuję w nocy) no i oczywiście klima, wreście przestanę wyglądać jak murzyn po całym dniu pracy w żniwa. Co jeszcze przemawiało za powerką? Oczywiście półbiegi i skrzynia 40 w standardzie (choc nie jestem pewien czy plus też jej nie ma w S . Dodatkowo też to, że jest dłuższa o 13 cm, co przydaje się przy pługu. Mam ją odebrać za trzy tygodnie, więc później podzielę się pierwszymi wrażeniami.

Opublikowano

no właśnie odebrałem w piątek powerkę 85 z ładowaczem tl 120 i jak zarazie ok tylko sprzęgło trudno wyczuć. Ale tylko mruczy i ta reakcja na gaz jest natychmiastowa, opuściłem powietrze z kuł, klima mogłaby chłodzić bardziej i koniecznie do ładowacza amortyzator, ja mam tl120 nie wystaje tyle co tl220 przed ciągnik i nie buja. zdjęcia podam jak będę miał chwile wolne.

POZDRO DLA ZETORÓW

Opublikowano

witam właśnie mam odbierać zetora power 85 z ładowaczem TL 120 z wyposażenia to klima, koła tył 18.4, obciążniki tył max, przód nie, radio, sterowanie podnośnikiem z zewnątrz, światła dodatkowe, siedzenie grammer, łyżka 2 metry, cena to 135.500 netto. dla mnie to power z plus wygrywa mocno mianowicie: jest dłuższa o 13 cm, ma 3 półbiegi, SPRZĘGŁO ELEKTRYCZNE, i tyle samo biegów do przodu i do tyłu, no i oczywiście to o czym marzyłem rewers elektrohydrauliczny, ładowacz TL 120 mniej wystaje do przodu i nie podnosi tyłu jak TL 220, dlatego wybrałem ale decyzje pozostawiam wam.

A JESZCZE POWER CHYBA MOŻE WIĘCEJ PALIĆ BO SPRZĘGŁO HYDRAULICZNE BĘDZIE STAWIAŁO WIĘKSZY OPÓR

 

 

135,000 z turem czy bez tura ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez lukash_n1
      WItam
      Mam problem z podnośnikiem w ciągniku Zetor Major cl80 rok prod. 2021 150mtg , a mianowicie przy podnoszeniu podpiętych maszyn głośno pracuje podnośnik(wyje) po rozgrzaniu oleju słabo podnosi. Poziom oleju ok. Słyszałem że ma on słaby podnośnik ale kiepsko radzi sobie już z 3 skibowym obracanym pługiem.  Po telefonie do serwisu mówili że to puszcza zawór przelewowy. Wie ktoś gdzie on się znajduje i czy posiada on jakąś regulację?
       
    • Przez czechp
      Witam, zakupiłem zetora 8540 z 95 roku. Posiada on zegary phoenix (zespolone) i od momentu zakupu nie działa obrotomierz i licznik motogodzin. Obrotomierz co jakiś czas „zamyka” się i wraca w pozycje 600 obrotów. Z pradniczki obrotów wychodzą 3 przewody M Sz i masa. Przewód M nie jest podłączony do zegarów a Sz jest. Prądniczka jest sprawna a przewody całe. Prawdopodobnie coś jest nie połączone do zegarów lub źle połączone. Czy ktoś może pomoc gdzie wspomniane wyżej przewody powinny być podłączone w zegarach? 

    • Przez mf390
      Witam, po wymianie synchronizatorów w zetorze 8540 skrzynia 4 z rewersem ciągnik na zapalonym silniku i na luzie jedzie, biegi ciężko wchodzą. Podczas wciskania sprzęgła przy jeździe ciągnik od razu się zatrzymuje jakby coś go hamowało. Na luzie i na zgaszonym silniku ciężko go ruszyć z miejsca. Docisk, tarcza i łożysko oporowe nowe. Gdzie szukać przyczyny?
    • Przez emtecc
      Witajcie
      Jak w temacie, posiadam ciągnik zetor proxima 100. Ma on dodatkowo większą średnicę przy siłowniach wspomagających. O to, że podniesie nie ma problemu ale co ze statecznością. 
      Chcę połączyć siewnik z agregatem uprawowym. Siewnik ciężki bo AgroMasz sr300 (860kg na tabliczce). Zaciekawił mnie agregat Dexwal Lion  z wałem grzebieniowym/płaskownikowym (520kg). Hydropak solidny. 
      Tylko co ze statecznością takiego zestawu z Proximą? Mogę składać siewnik na uwrociach. Nie byłby to jakiś duży problem.
      Ciągnik ma z przodu komplet obciążenia 
      ktoś pracuje czymś podobnym z tym siewnikiem?
    • Przez PatrykWiniszewski
      Witam czy miał może ktos podobny problem? przedni napęd nie załącza się pomimo ze słychać cykniecie powietrza, kontrolka napędu po załączeniu normalnie się świeci. jakies pomysły |?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v