Skocz do zawartości

Zdjęcie

zaczepy w t-25

59 odpowiedzi na ten temat

#21 Share slaw3k

slaw3k

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 październik 2011 - 09:20

zaczepy w t-25 Byłbym wdzięczny oraz prosiłbym o jakieś wymiary tego zaczepu bo chciałbym sobie taki dorobic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zaczepy w t-25 Dzisiaj, 01:51
  •  

#22 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 02 październik 2011 - 18:22

zaczepy w t-25 Ja w obu T-25 miałem i mam fabryczne. Piszę w obu, bo jeden już sprzedałem. Fabryczny jest bardzo dobry i nigdy żaden mi się nie urwał, ale w tym T-25 co mi został widzę, że już dość mocno się wytarł od ciągania dwukółki i rozrzutnika do obornika (też ruskiego). Więc możliwe jest, że kiedyś się może urwać. Porównywałem nowy hak do tego co mam i jest sporo wytarty. Ale co się dziwić - w końcu latam tym traktorkiem już ponad 4600 mth. Ostatnio jest na emeryturze ;), bo w orce zastąpił go najpierw jumz, a teraz renówka.
Górnego zaczepu we władku nigdy nie miałem, bo i po co? Przyczepę można zaczepić za dolny, a przecież do górnego nie zaczepię rozrzutnika czy dwukółki, bo to bezsens. Do górnego zaczepu powinno się zaczepiać tylko przyczepy ciągnione. Nie ma mowy o jednoosiowych.

#23 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 02 październik 2011 - 19:23

zaczepy w t-25 a jak jednoosiówka ma górny? Nie wyobrażam sobie ciągnąć przyczepy na dolnym wtedy że ciągnik ma niby mały uciąg
Mój Wladimirec podbija świat

#24 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 03 październik 2011 - 21:52

zaczepy w t-25 Wiele razy ciągałem na dolnym zaczepie przyczepę ze zbożem, z piaskiem, z drzewem. Fakt - lepszy uciąg ma na górnym zaczepie. A to wynik czystej mechaniki - na dolnym zaczepie odciążasz tył ciągnika podczas ciągnięcia przyczepy, na górnym zaczepie dociążasz tył ciągnika. Ale i tak można ciągnąć przyczepę na dolnym zaczepie ;).

#25 Share akadaka

akadaka

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 03 październik 2011 - 22:14

zaczepy w t-25 http://www.agrofoto....5-zaczep-gorny/ panie Sławku :). A ja tam mam haczyk odpięty ale myśle go założyć z powrotem, zawsze to jakiś balast dodatkowy :D

#26 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 20:08

zaczepy w t-25 Witam będę kupywał prasę a mam inny zaczep w t-25 na hak no i nie wejdzie zaczep od prasy na hak i pytanie jak przerobic bo nie chcę zakladac innego moze ktoś przerabiał i żeby nie było luzów bo będzie szarpac w prasie. Jak przerobic proszę o pomoc!Dodany obrazek t-25.jpg 140,29K 47 pobrań

#27 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 21 lipiec 2012 - 20:13

zaczepy w t-25 Masz za blisko wałka zaczep i nie zaczepisz sipmy bo wałka nie założysz.Kiedyś tez tak miałem i nie dało rady zapiąć,musisz wysunąć zaczep w tył.

#28 Share tommy83

tommy83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 22 lipiec 2012 - 08:30

zaczepy w t-25 kup taki http://moto.allegro....2473600801.html mam taki z 10 lat do prasy idealny do rozrzutnika trochę za długi i się wygina dospawałem od spodu kawał grubego płaskownika i było ok jego zaletą jest że można zaczep łatwo zdemontować do opryskiwacza czy siewnika to się przydaje

#29 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 09:15

zaczepy w t-25 Ja co prawda w jumzie, ale używam oryginalnej belki od jumza do podczepiania prasy. Musiałem tylko trochę wydłużyć wałek odbiru mocy czyli o jakieś 20-30 cm. Myślę, że takie rozwiązanie sprawdzi się też w T-25, bo tą belkę też zakładam do Władka jak chcę ciągnąć np. przyczepę, tylko pewnie wałek będzie nieco krótszy niż do jumza. Przy okazji mogę regulować wysokość podbieraka podnosząc lub opuszczając podnośnik. Wada - wałek nie pasuje do C-360 sąsiada ;), ale już też kupił jumza :). Zaletą jest lepsza manewrowość zestawu.
Belka od Władka się nie nadaje, bo ma za małe otwory (przynajmniej do polskiej sipmy).

#30 Share ari321

ari321

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 25 lipiec 2012 - 13:52

zaczepy w t-25 We wladku na belke nie bardzo bo luzy są na tylnych ramionach zawieszenia i bedzie szarpac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 07:16

zaczepy w t-25 Nie wiem jakie luzy. Jak ja u siebie skręcę łańcuchy to żadnego luzu nie ma. Poza tym luzy na wieszakach można regulować.

#32 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 30 lipiec 2012 - 13:49

zaczepy w t-25 Belka to głupie miejsce na zaczep w t25.
Do tego służą zaczepy,najlepiej ze sklepu.

#33 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 14:31

zaczepy w t-25 W mtz-cie oryginalnie jest możliwość założenia zaczepu na belke. Ale w instrukcji jest wyraźnie napisane tylko do maszyn rolniczych a nie do przyczep. Według mnie podpinać do tego przyczepa to kiepski patent.
KPK Kumurun Team

#34 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 30 lipiec 2012 - 17:43

zaczepy w t-25 Szybko i tanio można przywiązać dyszel przyczepy łańcuchem do obudowy podnośnika...Ale poważnie,po co wymyślać nie wiadomo co,jak nie chcesz kupić gotowego zaczepu to zrób go sam ale taki żeby był bezpieczny.

#35 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 07:20

zaczepy w t-25 No cóż - racja, ja ciągam przyczepę rolniczą ;). A tak na serio to fakt, że na drogi publiczne z takim zestawem nie wyjeżdżam. Po pierwsze dlatego, że nie mam we władku sprężarki, a po drugie przyczepy zaczepiam do belki jak nie mam akurat podczepionego haka. Jeśli mam hak to ciągam na haku. I wg mnie hak jest wystarczający do większości zastosowań (poza prasą kostkującą, bo tam jest dziwne rozwiązanie zaczepu).
I jeszcze jedno Władkiem ciągam tylko albo pustą przyczepę albo z małym obciążeniem. Jak muszę wozić coś cięższego to i tak zaczepiam większy traktor. Ale ja mam te luksus, że mam większy traktor. Władek za to bardzo dobrze się spisuje z rozrzutnikiem obornika i jak nie muszę to nie podczepiam innego traktora do rozrzutnika.

#36 Share ZjednoczoneGospodarstwa

ZjednoczoneGospodarstwa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 12:06

zaczepy w t-25 Mam oryginalne zaczepy i aż się dziwię jak piszecie że urawiście dolny hak.Wożę na nim rozrzutnik 1 osiowy pełny cięzkiego(w pełni przegnitego) obornika i nic takiego sie nie stało, nawet się nie wygiął.Co wy wozicie tam?

#37 Share Domino788

Domino788

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 19:48

zaczepy w t-25 Witam. Jaka powinna byc wysokosc górnego zaczepu bo kupilem z allegro taki za 300zl i wydaje mi sie jak by byly za nisko

#38 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 13 wrzesień 2012 - 19:56

zaczepy w t-25 witam, mam pytanie czy próbował ktoś zrobić regulację wysokości zaczepu dolnego w celu ułatwienia podpięcia przyczepy tak jak to jest w ursusie 2812. tam jest to zrobione za pomocą hydrauliki ( w najwyższym górnym położeniu belek unosi się zaczep). mile widziane pomysły

#39 Share pawel807

pawel807

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:13

zaczepy w t-25 Nie jestem pewien, ale o to chodzi ?

https://picasaweb.go...740060468826578

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pegaz1987

pegaz1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów