Skocz do zawartości

Zdjęcie

Grzeje się c-360

235 odpowiedzi na ten temat

#101 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 13 sierpień 2010 - 19:40

Grzeje się c-360 Blondynek2004 ja pisałem o chłodnicy ze ma wymyć, ale filtr tez duzo da :) Jak zrobisz to co pisałem ja i @Blondynek2004 to bedzie chodzic na zielonym polu ;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Grzeje się c-360 Dzisiaj, 16:01
  •  

#102 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa

Napisany 14 sierpień 2010 - 07:20

Grzeje się c-360

a powiesz mi dlaczego nie ma termostatu? przecież, to nowa chlodnica

przecież chłodnicy niekupuje się razem z termostatem, termostat ojciec pare lat temu wywalił, bo mu się zawieszał, zawsze wskazówka dochodziła do zielonego, i można było orać cały dzień i nie podskoczyła, a teraz niemoge 0,5 ha zaorać bo woda 100 C

miałem to samo do czasu niedawno u siebie w ciapku :) Umyj dobrze chłodnice najlepeij myjką cisnieniowa a jak nie masz to wezem z woda i płynem i szczotka :)
POMOŻE w 100% ;[

to jest całkiem możliwe, od wieków nie grzebałem w filtrze pow. ciekawe czy olej jeszcze jest, no i chłodnice też wymyje, no fakt niby nowa, bo nie całe 2 lata, no ale przecież syfu mogła nałapać, tylko niemam karchera, ze szlałfa z cienką końcówką może coś zdziałam

#103 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 08:45

Grzeje się c-360 kup w jakims sklepie motoryzacyjnym taki płyn do czyszczenia chłodnic. Wlej go do chłodnicy, i zostaw ciągnik na chodzie ok 30min. pózniej spusc tą wode, i zobaczysz ile bedzie kamienia. Po tym wskazuwka powinna ledwo na zielone wchodzic:)

#104 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 10:41

Grzeje się c-360

kup w jakims sklepie motoryzacyjnym taki płyn do czyszczenia chłodnic. Wlej go do chłodnicy, i zostaw ciągnik na chodzie ok 30min. pózniej spusc tą wode, i zobaczysz ile bedzie kamienia. Po tym wskazuwka powinna ledwo na zielone wchodzic:)

dzięki za rade, tak wogule to wymienie wode, bo już się mętna pomarańczowa zrobiła,

Blondynek2004 ja pisałem o chłodnicy ze ma wymyć, ale filtr tez duzo da ;[ Jak zrobisz to co pisałem ja i @Blondynek2004 to bedzie chodzic na zielonym polu :)

filter wymyty wyczyszczony, tak dużo syfu niebyło, troche osadu na dnie, olej odrazu zmieniłem, ale zato chłodnica zalepiona tak że niema prześwitu, podejżewam że przy rotacyjnej na łące się tak zasyfiło od siana

#105 Share suzuki550e

suzuki550e

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 14 sierpień 2010 - 15:34

Grzeje się c-360 ok wymycie filtra i chłodnicy pomogło, jest jak dawniej, na zielone pole nawet dobrze wskazówka nie wchodzi, jest ok, dzięki za pomoc

#106 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 07:51

Grzeje się c-360 To teraz zamontuj termostat.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#107 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 08:14

Grzeje się c-360 Dokładnie. Wtedy bez względu na to czy ciągnik ma ciężko czy lekko wskazówka zawsze na zielonym tak jak powinno być. Tylko załóż ten nowszy woskowy. Stare alkoholowe z tę śmieszną harmonijką są do d*py.
KPK Kumurun Team

#108 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 08:28

Grzeje się c-360 Ja we wszystkich ciągikach nie mam termostatu i nie chce mieć ;[

#109 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 10:08

Grzeje się c-360 Jeśli silnik nie ma odpowiedniej temperatury,wtedy może wzrosnąć zużycie paliwa.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#110 Share Davidastra

Davidastra

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 10:09

Grzeje się c-360 termostat jest potrzebny , niech nikt nie próbuje być mądrzejszy jak fabryka i inżynierowie , jezzeli niema termostatu to np w zimie czy jesienią, wczesną wiosną jeżeli ciągnik niema cięzko lub w transporcie przy szybkiej jeździe nie łapie odpowiedniej temperatury spala więcej paliwa oraz szybciej zużywa elementy silnika na wskutek niedogrzania, za niska temp . pracy jest tak samo niedobra jak i za wysoka , pamiętaj o tym

Opus meum est

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 10:12

Grzeje się c-360 W c-355 od kąd pamiętm to nie ma termostatu i silnik chodzi b.dobrze ;[

#112 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 16:16

Grzeje się c-360 Bo powinien. Ale dla trwałości silnika i jego wydajnego wykorzystania musi mieć stabilną temp. załóżmy między 80 a 95 stopni. Brak termostatu nie zapewni prawidłowej, optymalnej temp. pracy silnika w każdych warunkach
KPK Kumurun Team

#113 Share bondek77

bondek77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 09:43

Grzeje się c-360 Witam. Ostatnio jak pracuję moim c-360 w talerzówce 2x9 talerzy w układzie V, moja 60-ka grzeje się gdy robie na 3 biegu. Nie wiem czym to może być spowodowane. Wyczyściłem pięknie chłodnicę, pasek naciągniety i nadal wskazówka wchodzi mi na czerwone pole. Mam założone blachy NAGLAKA z maską plastikową gdzie wloty powietrza są większe niż w starej masce. A ciągnik nadal się grzeje. Czy to może być spowodowane tym że nie ma osłony wentylatora czy to może być coś z pompą wody?

#114 Share alek162

alek162

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 10:49

Grzeje się c-360 Całkiem możliwe, że nie ma obiegu wody. A chłodnicę w środku tez czyściłeś? Zbierający się tam brud ze smarem/olejem bardzo ładnie zapycha ją od środka. Jeżeli masz tam tego typu syf, to możesz wlać 100ml płynu do mycia silniku, popracować trochę na tym, spuścić wodę i znowu wlać. Powinno pomóc ;[

#115 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1051 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 11:22

Grzeje się c-360 oczywiście że tak musisz mieć tunel bo bez niego wiatrak pcha też na boki i nie wytwarza odpowiedniego ciągu przez chłodnice załuż tunel i wtedy zobaczysz ale powinno pomuc
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#116 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 12:26

Grzeje się c-360 według mnie jeśli już to stara chłodnica to na pewno bedzie zakamieniała
a jesli tunelu nie masz to takze ma decydujacy wpływ ja w/w poscie kolegi

#117 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 14:45

Grzeje się c-360 Pompę można sprawdzić... zagrzej silnik, odkręć korek po otwarciu termostatu musi być pompowana woda górną rurą chłodnicy. Oglądnij termostat bo może się nie otwierać. Kolega mariusz ma całkowitą rację z osłoną wiatraka. Jeśli to wszystko jest ok to pozostaje syf w chłodnicy jak pisze alek162.
KPK Kumurun Team

#118 Share bondek77

bondek77

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 21:03

Grzeje się c-360 Dziękuję za odpowiedzi. Stawiam jednak na tunel, bo chłodnicę kupowałem w tamtym roku, czyli jest prawie nowa i zalana płynem, więc kamienia raczej nie ma. Termostat wymieniałem wiosną, razem z obudową. Zostaje chyba jednak ten tunel. A mam jeszcze pytanie. Na wskaźniku temperatury w c-360 gdzie jest ten krytyczny moment gdzie się zaczyna woda gotować. Bo jak robię to mi wchodzi 1 cm na czerwone i wtedy zaczynam się bać że zaraz będzie się gotował i redukuję bieg.

#119 Share Filipo

Filipo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 21:11

Grzeje się c-360 a własciwie to z taka tlerzówka raczej chyba powinienes jezdzic dwójeczką;[

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 19 sierpień 2010 - 04:31

Grzeje się c-360 Trudno powiedzieć. Wskaznik w 360 nie słynie z precyzji, każdy chodzi inaczej szczególnie gdy ma już parę lat. Musisz to po prosty wyczuć. Gdyby twój wskaznik był dobry to przy wskazówce 1cm na czerwonym powinieneś mieć dawno porę zamiast wody w chłodnicy.
KPK Kumurun Team