matingus

Cena bydła 2017

Polecane posty

BENNY82    242

kojarzy ktoś firme KAMPOL , zakłady mięsne "Zakrzewscy" lub firme skupującą bydło i cielęta z num kom. 698252228;537517019 albo może polecić kogoś kto dobrze płaci za krowy. woj. podlaskie pow. hajnowski

post-55290-0-56474000-1485088438.jpg

post-55290-0-60838900-1485088445.jpg

post-55290-0-22686100-1485088453.jpg

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Normalnie sprzedaje jak najwieksze i nikt nie marudzi, wtedy dopiero jest jakis zysk.Byka  700kg bym nie sprzedawal tylko czekal az urosnie wiekszy chyba ze ma juz  swoj wiek i wiekszy nie chce urosc.  Ostatnio sprzedana partia bykow srednia waga 800kg kilka mniejszych zanizylo wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

przeważnie najwyższa cene maja sztuki od 300 do 480 kg  wbc Są ubojnie w ktorych jak powyżej 480 kg to też obcinają cenę


firmy scigają sie w kantowaniu nas Znam przypadek kiedy rolnik tak negocjował cene że ubojnia kupiła od niego transport bydła a rozliczyła go według wagi bitej zimnej (wbz) średnio 2-3 % mniejsza waga niż WBC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

soltys48

Chodziło mi tylko o to ze byk czy ma 550 czy 800 łapie najwyzszy pułap.Wiec nie dajmy sie robic  w hu.. handlarzom i ubojniom.A Ty zaraz na mnie najerzdzasz.Uwierz mi ze oddaje sporo bydła i wiem co pisze.Ps.czytałem kilka postow z 2016 roku i moze to ja jestem popier...ale to Ty przepraszałeś handlarza na tym forum ze chciał Cie rąbnąć na wadze.pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

To fajnie,że czytałeś temat z 2016 ciekawe tylko "jako kto" błaźniłeś się wcześniej na forum bo konto adam333rolnik jest aktywne od 3 stycznia '17, post o którym raczyłeś wspomnieć był napisany sporo wcześniej i pozostawał w temacie dokładnie 24h............a i jescze jedno Twoja aktywność ogranicza się do tego tematu.......

co do Twojej teorii to podaj konkrety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pytałem kiedyś handlarza czy za większe sztuki lepiej płaci , stwierdził że wystarczy aby byk miał 600 na czysto , to cena ta sama . Może zależy to od ubojni co preferuje i dlatego różnie bywa . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2014    0

 Damian 40000

to duże koty uwas macie ,zwykly czarno bialy nie hf

Edytowano przez stachu2014

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

O czym ty piszesz , bo pojąć trudno ? :huh: :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluecows1    41

tak gdzieś od pół roku w moich stronach za byczki do 600 kg w dobrej budowie są takie zakłady które płacą więcej niz za cięższe sztuki , są to małe masarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2014    0

flanks ty tesz chyba kiedyś się zarejestrowales czy od razu byles zawasowany  a jeśli chodzi o wagie to mam swoja i wcześniej waze  pisze jak bylo z czrneckim chandluje jusz z 5 lat i zawsze daje cene najlepszo w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Damian 40000

to duże koty uwas macie ,zwykly czarno bialy nie hf

tak napisałem bo u nas za małe byki nie chcą płacić na najwyższą cenę musi być 700kg na czysto. Może dlatego że większość handlarzy do biernackich pcha a tam im większy tym lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Damian komu sprzedajesz ? a ta najwyzsza cena to jaka ?

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bykoland    1

przeważnie najwyższa cene maja sztuki od 300 do 480 kg  wbc Są ubojnie w ktorych jak powyżej 480 kg to też obcinają cenę

firmy scigają sie w kantowaniu nas Znam przypadek kiedy rolnik tak negocjował cene że ubojnia kupiła od niego transport bydła a rozliczyła go według wagi bitej zimnej (wbz) średnio 2-3 % mniejsza waga niż WBC

 

Juz nizej obcinaja, np. Skiba co ostatnio do niego oddawalem to juz od 440 tnie i to o 1,00 zl na kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

flanks ty tesz chyba kiedyś się zarejestrowales czy od razu byles zawasowany  a jeśli chodzi o wagie to mam swoja i wcześniej waze  pisze jak bylo z czrneckim chandluje jusz z 5 lat i zawsze daje cene najlepszo w okolicy

musi ci bardzo obcinać na opasienie pewnie z 90%  jeżeli na słownik nie masz 

zmień odbiorce i kup słownik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

soltys48

Kiedys pracowałem troche na ubojni jako klasyfikator,no mialem tako sytuacje ze potrzebowalem kasy i oddalem do nich na WBC byka 520 kg ktory dal 286 kg i drugiego 552 WBC 310 >Były to zwykłem ho klasa O..Wazone byly na mojej wadze w domu..Pozniej gdy skonczylem prace w tej ubojni ,oddalem byka do miejscowej ubojni w W.........,i byk mm  720 dał 345,tłumaczyli ze był za tłusty..jawne oszustwo.Od tamtej pory sprzedaje tylko na wage zywo ze swojej wagi..przewaznie handlarzom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu2014    0

krzysztof1987  mam dyslekcje to dlatego takie bledy  dzięki za rade słownik zawsze się pszyda a ztym odbiorco to na razie pszynim zostane chociaż wiem ze masz pewnie lepszych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

za moich czasòw dyslekcje leczyło się grubym zeszytem w którym pisałem tak długo dane słowo aż w kapucynie się utrwaliło. Wracając do tematu jak teraz z płatnością u Czarneckiego, ile na kasę trzeba czekać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Damian komu sprzedajesz ? a ta najwyzsza cena to jaka ?

ostatnio zielaziński 3 tygodnie temu 7.5+vat za mieszance mleczne na ogólnej wadze. W tamtym roku sprzedałem kilkanaście sztuk mieszance i hf. 2 po uboju do łuniewskich wyszły najgorzej poniżej 7zł. A pozostałe do handlarzy od 7 do 7.8+vat waga 700-920kg. Jakie macie doświadczenia z rasa montbeliarde moje krowy to prawie same mieszance mo sm bs i hf cielaki ładnie rosną i ładnie wyglądają dużo lepiej niż hf ale jak dam po uboju to wymyślają że tłuste wybicie jak krowa i klasa O. Edytowano przez damian40000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal1108    22

Witam. Czy byki powyżej 24 miesiącach są tańsze, od tych do 24 miesięcy? :)

 

Zależy jak oddajesz jak normalnie na żywą to nie zdarzyło mi się żeby ktoś kiedyś coś obciął no chyba ze ponad 30 miesięcy to już tak. Ale trafiało się kilku handlarzy że 27 miesięcy i marudzenie ale to tylko dlatego żeby zbić cenę a w końcu wzięli normalnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marijusz    556

własnie zależy na jakiego cwaniaczka trafisz Ale ogolnie to do 30 miesiecy cena najwyzsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez 4porucznik01
      witam . mam ostatnio problem z somatyką u bydła . nie które sztuki z dnia na dzien maja wyższa liczbe komórek . nie wiem czym to jest spowodowane . dawka paszowa sie nie zmieniła jest taka sama . kukurydza ,siankoiszonka ,siano lub słoma  śruta swoja z mieszanki owsa  jęczmienia żyta i pszenżyta . rzepakowa. wysłodki buraczane , pszenmix oraz dodatki witaminowe od somatyki .drożdze soda i kreda .po kazdym doju krowy maja zasklepiane wymię . ostatnie wyniki z mleczarni tłuszcz 4,27 bialko 3,06  może ktoś pomoże co z tym zrobic jak obniżyć 
    • Przez CeZaRy29269
      Byk 280+ do 30 miesięcy co tp znaczy ?
    • Przez Michał123
      Dzień dobry, czy ktoś opasa bydło ziemniakami? Chciałbym dowiedzieć się od jakiego wieku można dawać ziemniaki i w jakich ilościach. Jako główna dawka pokarmowa, czy jako dodatek np. do kiszonki z kukurydzy?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, czy można krzyżować miedzy sobą Czerwonego i Czarnego Angusa? Chodzi mi o to czy należąc do związku hodowców bydła można krzyżować te 2 rodzaje bydła i czy nadal będzie to bydło czysto rasowe? Czy lepiej mieć jałówki Angusa a byka np. Simentala?
    • Przez Radek65
      Dzień dobry, chciałbym rozpocząć hodowlę 15 krów mamek. Mocno zastanawiam się nad herefordami. Chciałbym poznać o nich opinie osób które tą rasę posiadają, zastanawia mnie czy opasy ładnie przyrastają i jaką można dostać cenę za kg żywca. Czy warto bawić się w krowy mamki jeśli nie mam miejsca na pastwisko? Mamki karmił bym sianem i dodatkowo jakąś paszą energetyczną. Czy lepiej wybrać jakąś inną rasę np. Angusa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj