Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hydraulika MTZ 82

73 odpowiedzi na ten temat

#41 Share saj

saj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 10:28

Hydraulika MTZ 82 a co to jest ten docisk??
Mtz 82, Ursus c330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hydraulika MTZ 82 Dzisiaj, 22:24
  •  

#42 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 15:27

Hydraulika MTZ 82 docisk np narzędzia np pługa gdy sucho i nie chce się wbić to dociskasz belki w dół ;[ tą dźwignią przy kierownicy co się podnosi przed opuszczaniem trochę jest właśnie docisk można podnieść ciągnik na belkach lub polamać pług :lol: :(

#43 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 15:44

Hydraulika MTZ 82 U mnie jest chyba coś porypane bo nie podnosi na regulatorze. Tzn ustala pozycje na podziałce 1,2 itp, ale nie podnosi regulatorem siłowym. Przy pozycji przymusowe opuszczanie gdy włączymy do tego podnoszenie na reg siłowym to opuszcza dużo szybciej niż na samym przymusowym opuszczaniu. Wystarczyło rozebrać rozdzielacz i złożyć i się po...psuło:)
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#44 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 04 kwiecień 2010 - 15:51

Hydraulika MTZ 82 Weź zrób coś pożytecznego i wypie***l ten reduktor wogóle bo przez to tylko sika ta hydraulika. Ja u siebie obeszłem ten reduktor i puściłem bezpośrednio przewody od siłownika w podnośniku do rożdzielacza pod kierownicą i każdemu moge coś doradzic aby uszelnic hydraulike w MTZ na git, no jedyna wada to rozdzielacze w których szybciutko wysiadają nie wiem jak to się konkretnie nazywa nazwe to zaworkami co siedzą w rozdzielaczu powsadzane(jabłka) takie. Tego sie niestety nie da zrobic.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#45 Share gelo707

gelo707

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 04 kwiecień 2010 - 16:45

Hydraulika MTZ 82 Może się samo naprawi :lol: U mnie nic teraz nie ciecze, tylko to podnoszenie trochę wnerwiające bo było i ni ma
c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

#46 Share saj

saj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 00:16

Hydraulika MTZ 82

docisk np narzędzia np pługa gdy sucho i nie chce się wbić to dociskasz belki w dół ;[ tą dźwignią przy kierownicy co się podnosi przed opuszczaniem trochę jest właśnie docisk można podnieść ciągnik na belkach lub polamać pług :lol: :(

aha a to jak to czeba zrobic bo pare razy tak mi sie zrobiło a nie wiem jak??
Mtz 82, Ursus c330

#47 Share bartek140881

bartek140881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 09:57

Hydraulika MTZ 82

aha a to jak to czeba zrobic bo pare razy tak mi sie zrobiło a nie wiem jak??

dzwignie od opuszczania ramion ta przy kierownicy dajesz mniej wiecej w polowie w kierunku opuszczania

#48 Share saj

saj

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:08

Hydraulika MTZ 82

dzwignie od opuszczania ramion ta przy kierownicy dajesz mniej wiecej w polowie w kierunku opuszczania

Dzięki :lol:
Mtz 82, Ursus c330

#49 Share bartek140881

bartek140881

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 05 kwiecień 2010 - 10:17

Hydraulika MTZ 82

Weź zrób coś pożytecznego i wypie***l ten reduktor wogóle bo przez to tylko sika ta hydraulika. Ja u siebie obeszłem ten reduktor i puściłem bezpośrednio przewody od siłownika w podnośniku do rożdzielacza pod kierownicą i każdemu moge coś doradzic aby uszelnic hydraulike w MTZ na git, no jedyna wada to rozdzielacze w których szybciutko wysiadają nie wiem jak to się konkretnie nazywa nazwe to zaworkami co siedzą w rozdzielaczu powsadzane(jabłka) takie. Tego sie niestety nie da zrobic.

szystko ladnie ale jak przjdzie pracowac z plugiem to obsluga tego pluga bez tego regulatora przy siedzeniu delikatnie mowiac jest niwygodna.Tak jak napisales jest najlepiej zrobic jak potrzebuje sie TUZ tylko do podnies opusc czyli bez regulacji pozycyjnej.Ja u siebie zrobilem na odwrot zmienilem ten regulator pod siedzeniem na nowszego typu.Teraz ta wajche co byla do podnoszenia ramion przy kierownicy mam wykorzystana do przedniego TUZa.Starszy a nowszy typ tego regulatora ruzni sie tym ze nowszy ma o dwa mniej otwory.Jedyny minus tej modernizacji to ze mam slaby docisk ramion,ale juz wiem dlaczego poprostu jest jeszcze inny typ tego regulatora z dociskiem.

#50 Share Scarface

Scarface

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,rolnictwo,komputery

Napisany 09 lipiec 2010 - 17:42

Hydraulika MTZ 82 Witam

jak te 2 dzwigienki co odchodzą od regulatora siłowego powinny być prawidłowo ustawione i ile powinny być skręcone ?

Pozdrawiam

Mariusz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 30 sierpień 2010 - 18:20

Hydraulika MTZ 82 Witam. Jak widze mam podobny problem co niekorzy bo sterowanie podnosnika nie mam przy siedzeniu tylko kolo kokpitu ta 1 wajcha od prawej. dzis wykrecilem z rozdzielacza tego pod kierownica taki "zaworek" do ktorego wkreca sie srube pod katem nie wiem czy wiecie o co chodzi ;P ale on jest dobry nie zuzyty i skonczyly mi sie juz pomysly ma ktos jakis ?? dodam iz docisk rowniez nie dziala.

#52 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 12 wrzesień 2010 - 19:41

Hydraulika MTZ 82 koledzy mam pytanie bo mam MTZ-a 82 w małej budzie i mam taki problem niech mi ktoś napisze od czego jest która wajcha koło kierownicy z prawej strony bo nie mogę się połapać a nie długo go mam tzn mam go juz z 6 lat ale cały czas czekał na remont i się doczekał ale chce go wziasc do prasy rolującej a nie chce czegoś przy prasie rozwalić i chce wiedzieć od czego która wajcha jest

#53 Share galoni

galoni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 wrzesień 2010 - 14:02

Hydraulika MTZ 82 Ja mam od nowości MTZ-82 z 90r. i tą wajchą przy siedzeniu nie dało się podnosić sprzętu do góry . Nie wiem czy tak miało być czy po prostu było coś źle ustawione :P

#54 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 15:27

Hydraulika MTZ 82 ma ktoś u siebie w mtz taki siłownik? ponoć pasuje czy to prawda?

http://www.alejahand...ry_5470067.html

#55 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 01 listopad 2010 - 15:46

Hydraulika MTZ 82 Już ktoś na AF założył taki C125 do mtz 82.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#56 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 01 listopad 2010 - 16:49

Hydraulika MTZ 82 nie wiem czy mocowanie wytrzyma, bo C125 dopiero mocowali w Pronarze 1025a.... Więc to może być trochę ryzykowne

#57 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 16:52

Hydraulika MTZ 82 to ja nie mówie zeby odrazu 4t podnosić tylko zeby był lepszy udzwig i nie bać się o siłownik ze dostaje w dupe np. przy gruberze czy pługu obrotowym

#58 Share Dzik90

Dzik90

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 17:48

Hydraulika MTZ 82 Mój MTZ82 z 96 roku na oryginalnym siłowniku unosi na wolnych obrotach grubera(zabezpieczenia kołkowe),pług obrotowy(waga ponad 1 t) i agregat uprawowo siewny 3 metrowy(ok.1 tona + zasypana skrzynia).Wy może dźwigacie 3 obrotowe,ale na zabezpieczeniach hydraulicznych,sprężynowych,albo resorowych?

#59 Share marcin389

marcin389

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów
  • Zainteresowania:sport

Napisany 18 styczeń 2013 - 13:20

Hydraulika MTZ 82 -- połączono --

Witam, problemem jest cieknacy silownik. W jaki sposob mozna go wyjac by zalozyc zestaw naprawczy?

Edytowany przez Marcin91, 18 styczeń 2013 - 15:11.
dublowanie tematów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2013 - 00:26

Hydraulika MTZ 82 jak wkładałem nowy siłownik to wyjąłem cały fotel z blachami do których był przymocowany potem z jednej strony popuszczałem opaski z jednego z baków aby mieć lepszy dostęp do wybicia bolca zabezpieczającego oczywiście wcześniej wykręciłem przewody i tyłem normalnie wyciągnąć.

Dodaj odpowiedź