Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy ktoś w polsce uprawial już soję

3050 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 24 luty 2016 - 18:30

U mnie tosamo. Czyli jak w końcu zapłacą bedzie można powiedzieć że soja dała w tym roku zarobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy ktoś w polsce uprawial już soję Dzisiaj, 13:54
  •  

#2042 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 24 luty 2016 - 20:49

Nie wiem jakie mieliście plony, ale soja u mnie absolutnie nie dała zarobić. Cała różnica to cena nasion. Teram mam swoje, więc z całym szacunkiem, ale niech się bujają. Nie kontraktuje też nigdzie. Teraz miałem w Organice Jarosław. W przyszłym roku wywiozę do Pełkiń tak jak Pajej pisał. Połowa drogi, a cena np w tym roku była wyższa niż w Jarosławiu. Żeby nawet była w tej samej cenie to mam zysk na ropie i przez miasto nie muszę jechać...

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#2043 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 24 luty 2016 - 20:59

To ja wam powiem że sprzedałem w Grudniu po 1350zł wystawiłem na olx i po tygodniu telefon czy bym nie sprzedał, zadzwonił gość z firmy ( niestety teraz nie pamiętam nazwy) ale jak by ktoś chciał to odszukam, płatność w dniu załadunku ilośc w moim przypadku min 1tona (Małopolska) ale kierowca mówił że odbierają z całej Polski, gdy by ktoś chciał tel to pisać

:) :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2044 Share jaco25

jaco25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:Sport,Rolnictwo,Muzyka

Napisany 24 luty 2016 - 21:01

Szwagier swoją tonę sprzedał nie wiem czy ze dwa dni stała na OLX po 1,5za kg. kasa od ręki.

Sprzedam kombajn zbożowy EPPLE MOBIL 940 cena do negocjacji. POLECAM :)

#2045 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 24 luty 2016 - 21:10

Ja tak sprzedałem 800kg ale gość stwierdził że nie warto kupować soji do zmielenia i więcej nie wziął

:) :)

#2046 Share PaulinaStako

PaulinaStako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 luty 2016 - 12:17

witam. gdzie w wielkopolsce lub lubuskiem mozna zakontraktowac soje jestem z okolic Miedyzchodu 

#2047 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 25 luty 2016 - 14:45

Chcesz podpisywać kontrakt na nowy sezon?Jedną z firm którą tu wszyscy znają to AY z niezbyt dobrą opinią.Zobacz kilka stron wcześniej.Jak się nie mylę są gdzieś koło Poznania.

#2048 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 luty 2016 - 19:51

AY znów w natarciu a naiwnych nie brakuje

#2049 Share osterley

osterley

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 25 luty 2016 - 20:04

Mam nadzieję że im dobrze pójdzie i kasę dla mnie i paru innych nazbierają ;).

#2050 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:14

Na pewno tak będzie wszyscy w tym roku będą uprawiać soję na materiał siewny dla AY, bo kto by się nie skusił na taką ofertę życzę powodzenia

Czy ktoś z forumowiczów siał może w poprzednich latach soje odmiana ALIGATOR z firmy Euralis Semence http://www.euralis.pl/ dystrybutorem ich nasion jest firma AGRII http://www.agrii.pl/

Interesuje mnie czy ta odmiana w miarę wcześnie dojrzewa, czyli na poziomie Merlina

Ja zamówiłem miedzy innymi tą właśnie odmianę, czyli aligator tradycyjnie liczę na tańszego Merlina nowa odmiana Anser, Abelina nowe wcielenie Merlina i powtórnie Amandine o wzeszłym roku zapowiadała się bardzo dobrze, ale susza zrobiła swoje tu pełna lista odmian firmy Saatbau Polska http://www.saatbau.c.../saatgut/soja-3

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share PaulinaStako

PaulinaStako

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 25 luty 2016 - 21:47

czy warto mi siać soje na 5 i 6 klasie ziemi?? problem mam taki ze na jesień dałem okolo 15 t na ha obornika kurzego. ta ziemia w sumie z 20 lat nie była nawożona tylko nawozy. mam tą ziemie w dzierżawie ph ma od 5,5 do 6,0 jeczmienia zbiorę może 2 tony qu jak popada może z 7-9 wiec myśle nad soja około 14 ha i kontrakt na zbyt

#2052 Share mic01

mic01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 26 luty 2016 - 09:34

Aligator bardzo ciekawa odmiana i wg PDO COBORU liczba dni od siewu do dojrzałości żniwnej wynosi 140 dni i jest najwieksza wśród wpisanych odmian, ale i posiada najwyższy plon 121% wg wzorca w latach 2014-13 

Chciałem się zapytać jakie w tym roku bedziecie stosować mieszanki herbicydowe posiewne, wachlarz preparatów się powiększył tylko nie wiadomo jak z dostępnością będzie.

Mój pomysł na lepsze stanowisko z prawdopodobieństwem wystąpienia rzepaku to: Command 480 EC 0,2l + Proman 500 SC 2,5l + Stom aqua 455 SC 0,75l i do tego tego jakiś adiuwand doglebowy żeby to wszystko nie poszło za głeboko.

#2053 Share robzombie

robzombie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 201 postów

Napisany 26 luty 2016 - 13:37

czy warto mi siać soje na 5 i 6 klasie ziemi?? problem mam taki ze na jesień dałem okolo 15 t na ha obornika kurzego. ta ziemia w sumie z 20 lat nie była nawożona tylko nawozy. mam tą ziemie w dzierżawie ph ma od 5,5 do 6,0 jeczmienia zbiorę może 2 tony qu jak popada może z 7-9 wiec myśle nad soja około 14 ha i kontrakt na zbyt

Racje będzie miał i ten który Ci powie że warto , jak i ten który powie że nie . Siew soi ja traktuję puki co jako konieczność ze wzgledu na zazielenienie . Ekspertem się nie czuję , gdyż siałem ją tylko raz . Zebrałem 1,46 t/ha ale na IIIa ,sprzedałem tonę po 1300 . Interes taki sobie , ale za to niskie nakłady . W tym roku sieję znów tylko tyle ile muszę .

#2054 Share pstaszek

pstaszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 26 luty 2016 - 17:47

mic01

140 dni to bardzo długo ja czytałem, że na poziomie Mavki, czyli około 130dni a sprzedawca twierdzi, że na poziomie Merlina, czyli 120 dni, dlatego jestem ciekawy czy ktoś z was uprawiał i może to potwierdzić jak faktycznie się sprawdza to, co piszą z tym, co jest w realu o ile ktoś może to potwierdzić lub wręcz przeciwnie to proszę napisać

Wszystkie statystyki sprawdzałem no może nie wszystkie, ale sporo sprawdziłem i są różne oceny, ale raczej jest późniejsza od Merlina, chociaż przedstawiciel Euralis twierdzi, że na poziomie Merlina a co do plonu to faktycznie w doświadczeniach przeważnie jest na pierwszym miejscu, dlatego mnie zainteresowała tylko potrzebuje praktycznego potwierdzenia od rolnika a nie przedstawiciela firmy

Widziałem ją też w doświadczeniach i widziałem, że ma dużo pędów bocznych, czyli można powiedzieć potocznie, że się dobrze krzewi a to przy siewie w szerokich rzędach jest bardzo ważne podobno Anser też się krzewi, więc jak będzie dostępny to też mam zamiar go posiać

Co do środków to tak naprawdę jeszcze nie podjąłem decyzji, co zastosuję, ale na pewno będzie to command czekam aż ogłoszą ceny za środki i zobaczę, co będzie dostępne z nowości wtedy zdecyduję, co zastosować 

#2055 Share stopek1986

stopek1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 02 marzec 2016 - 13:44

Witajcie koledzy

Czy ma ktoś z Was na sprzedaż ok 250 kg soi odmiana anuszka, jestem z okolic Łodzi mój tel. 663613236

W tamtym roku zasiałem ta odmianę kupując od AY z ha zebrałem około 800kg ale popełniłem błędy z jej  przechowaniem a może bardziej z suszeniem i nie ma ona już siły kiełkowania i nadaje się tylko na pasze. Spróbował bym w tym roku jeszcze raz,  proszę o kontakt jeżeli ma ktoś na sprzedaż nadającą się do siewu.   

#2056 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 13:59

a ja mam takie pytanie, może ktoś odpowie z doświadczenia, czy soja wyszłaby na dosyć górzystym terenie, na ziemi IV klasa glina po wymarznietym rzepaku?

#2057 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1753 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 14:00

A pryskałeś rzepak od chwastów ? Bo u mnie właśnie taki górzysty teren i soja rośnie na takiej glinie.

#2058 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:15

pryskałem sultanem, i garmicydem ale ten drugi nie ma chyba znaczenia, jak rozmawiałem ze swoim przedstawicielem to mówił, że nie widzi żadnych przeciw wskazań. 

Bardziej chodzi mi o to jakiego plonu mogę się spodziewać, czy ta roślina jakoś nie wylega itp, czy uda się na górach zebrać bizonem, i czy przy przyzwoitym poziomie opadów mogę liczyć na załóżmy 2t/ha ? Rozważałem inne opcje jak bobik, czy groch siewny a w ostateczności jęczmień, ale dzisiaj dostałem informacje, chociaż wydaje mi się 'zle uslyszana' patrząc na ceny po jakich koledzy sprzedawali, że dana firma daje swój materiał siewny (nie kwalifikat) i oferuje cenę skupu w żniwa na poziomie 2tys zł/t... eh może bardziej chodziło że ten materiał siewny po 2000zł/t, a teściu zle zrozumiał :) jutro to zweryfikuję

#2059 Share FiltryOlejeMaszyny

FiltryOlejeMaszyny

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:34

Napisz jaka firma. Bo 2000zł to raczej za materiał siewny niż cena oferowana za soję w sezonie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share skywalker89

skywalker89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 732 postów

Napisany 03 marzec 2016 - 19:43