Polecane posty

Takiego jelonka to nie jedno gospodarstwo powyżej 50 ha by chciało a ty z 14...

Moim zdaniem spokojnie wystarczyłby jakiś używany zetorek 4x4, ale nie wtrącam się do twoich planów, ja 15 ha c-330 obrabiałem bo wszystko szło w dom/budynki gospodarcze :D Dopiero na wakacje planuje dokupienie czegoś większego :)

No ale kto bogatemu zabroni xD Życzę żebyś kupił JD (oczywiście nie zapominając o osprzęcie do ciągnika) i rozwijał gospodarstwo, jak masz pomysł i chęci to możesz zrobić coś z niczego :)

[Chyba że kolega marihuanę sadzi to taki jd nie wystarczy, wtedy to poleciłbym jakiegoś quadtraca xD]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie wiem dokładnie na czym polega to zarządzanie mocą, ale jeśli ten 6100 ma 110 KM, to dobry wybór. Udźwig tylnego TUZ nawet za duży, ale w tę stronę nie szkodzi ;).

O jakiej skrzyni biegów myślisz?

Polecam wziąć przedni TUZ.

80 l/min wydatku hydrauliki wystarczy, chyba że kiedyś dostanie tura, to wtedy lepiej wziąć to 114l /min

Oczywiście trzeba też do takiego ciągnika odpowiednie maszyny kupić. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

110 km w sam raz :)

hydraulika 80 l starczy w zupełności, lepiej dołożyć i zamontować więcej par hydrauliki zewnętrznej (dobrze by było gdyby były 4 pary czyli 8 wyjść) bo przy coraz to nowszych maszynach to już czasami 6 jest mało.

Przedni tuz lepszy od obciążników bo sobie zawiesisz co chcesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Staram się o dotację na MR i zastanawiam się, czy wybrać nowy ciągnik, czy używany + jakieś maszyny. Oczywiście to tylko do biznesplanu i nie mam pojęcia, czy coś z tego będzie, ale warto się zapytać.

Mam trzodę, więc ciągnik będzie głównie w pole i do beczki. Mówcie jak chcecie, ale Ja stawiam na Ursusa i tu jest problem. Ursus oferuje serię H i nowego 11054. H mnie nie interesuje, bo to są bardziej tureckie ciągniki, niż polskie. 11054 ma 110 KM i jak na mój areał to dość dużo. Z drugiej jednak strony ziemie mam gliniaste, pagórkowate, ogólnie ciężkie. Do tej pory ogarniał to wszystko Ursus 5314, ale biedaczek się męczy.

Od finansowej strony to byłoby tak: na 11054 musiałbym dorzucić ze swoich pieniędzy ok. 10 - 20 tyś (jakbym sprzedał 5314).

Gdybym 70 tyś dotacji przeznaczył na maszyny, czy cokolwiek innego, to miałbym 80 tyś na używany ciągnik (po sprzedaży 5314). Wtedy mógłbym też wziąć Ursusa, np. 6024, 6824 (tylko trochę obawiam się tej skrzyni biegów 12/4) - bez wkładu własnego.

Ogólnie jestem zdania, że ciągnik powinien być nowy, bo to główna maszyna w gospodarstwie, ale swoje kosztuje.

Co Wy o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

w nowym naborze czy to PROF czy MR nie można kupować używanych maszyn, tylko i wyłącznie nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

100 tyś dotacji - w tym 30 tyś na co chcę. Jeśli dodam do tego 50 tyś za sprzedaż 5314 to mam 80 tyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parias    0

Uwaga. Zakupiliśmy ciągnik i tak jak od dłuższego początku spekulowaliśmy o Ursus C360, tak go zakupiliśmy z pobliskiej miejscowości.

Temat nabrał tępa, a pytanie głównego tego wątku chciałbym przeistoczyć w : "Jaka balotnica najlepiej pasuje do C 360?"

Piszcie, odpowiadajcie na moje pytanie i powiedzcie coś więcej o tej maszynie, bo nigdy nie miałem z nią styczności, a bardzo chciałbym się dowiedzieć coś na jej temat i chętnie przyjąć wasze wskazówki.

 

Pozdrawiam, i czekam na wasze komentarze.

Edytowano przez parias

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal122    8

Ja na twoim miejscu wolałbym MTZ 82.

Ma 80 KM,sylwetka i masa trochę większa od C-360,spalanie dużo mniejsze niż w starych Zetorach i Ursusach.

Też jest prosty w naprawach i części są tanie,.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Dlatego, że są najpopularniejsze, a i właściwie to nie ma dużego wyboru.

7245, 7745 lub ich odpowiedniki z nowszej serii 5340, 6340. Jeszcze z Ursusa 4514, 5314.

Podaj jeszcze kwotę jaką możesz na ciągnik przeznaczyć.

Bo jak rozumiem na coś zachodniego nie dasz się przekonać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parias    0

Na ciągnik to ja więcej niż 20 tyś zł nie wyłożę. Tak wiem, za tą kwotę nic ciekawego nie dostane.

Ale powiedzcie wtedy co sądzicie o tych ciągnikach?

 

http://olx.pl/oferta/zetor-6711-CID757-ID68dPd.html#3470065f36

Tego nawet oglądałem na miejscu.

 

http://olx.pl/oferta/zetor-8011-z-turem-CID757-ID6rK05.html#bda79a7e4e

Nie wiem czy dzwonić do tego, WIE KTOŚ ile może taki palić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Niezawracaj sobie d*py tym złomostwem i to bez napędu i nie pchaj się w biedę, tym bardziej, że kasy nie masz. Chcesz tanio i dobrze a tak nie ma. Albo bierz Zetora 7745 lub 7745T bo to najtańsze modele warte zainteresowania i w miare młode, albo do C360 wsadź silnik z Zetora 7211 i jakoś to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Do 20tyś. moim zdaniem Belarus z serii 500 będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem - sensowne Zetory niestety kosztują znacznie więcej ok. 30tyś a pchać się w coś z połowy lat 70 to nie wiem czy ma jakiś sens bo niedługo maszyna będzie miała pół wieku ale to rzecz przekonań/gustu...

 

http://otomoto.pl/mtz-570-mts-belarus-bialorus-A229390.html

http://olx.pl/oferta/belarus-mtz-570-stan-bdb-komplet-maszyn-hit-sprzedaz-zamiana-CID757-ID5NeJR.html#4e46c388ad

http://olx.pl/oferta/minsk-belarus-mts-mtz-550-570-CID757-ID4hB9n.html#394bdb51c8


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Dołóż parę tysi i zastanów się nad tymi:

http://otomoto.pl/zetor-7211-zetor-nie-ursus-c360-A428060.html

http://otomoto.pl/zetor-7211-A431248.html

 

Chociaż i tak ceny za te modele wydają mi się dziwnie tanie, bo niektóre 7211 są cenione nawet 2x drożej... Ale obejrzeć zawsze można, a może się uda ustrzelić perełkę za nieduże pieniądze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marjanmeme    13

Mam mniej więcej taka samą strukturę gospodarstwa w województwie łódzkim i tez 330 i 3p. Ponadto od około 10lat zetor 7745. Jeżeli chodzi o prace na łąkach to wiadomo ze pracuje ursusami ale belki prasuje 7745. Generalnie ciągnik dobry tylko spalanie spore ale to zależy jak wcisniesz pedal od gazu. Raczej 4 skibowy pług to dla niego męczarnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Prawie to samo co c 360. Różni się głównie blachami i lepszą kabiną. Chociaż to tez nie zawsze. Jak chcesz już zmienić ciągnik i mieć w przyszłości do tura i prasy to czekaj, dobierać i kup coś mocniejszego i z przednim napędem. Proporcje miałeś wyżej podane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parias    0

A co jesli pogospodarze już tylko z 6 lat, to taki by wystarczył?

Zamiast tura, zrobiłbym sobie igłę na podnośniku, a w belarce powinien dać sobie radę.

W tym więc przypadku, mam kupić ten ciągnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jak tylko 6 lat chcesz gospodarzyć to opłaca ci się inwestować? Jeśli już chcesz wyłożyć kasę na inwestycję, to bądź pewny, że będziesz się w to bawił przez dłuższy czas, a na 6 lat to chyba starczą ci te Ursusy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CamilloVII    18

Do 20 tys można już upolować fajnego MTZ 82 w sportowej kabinie albo MTZ 80. Jeśli nie będziesz go piłował z gazem w podłodze to wiele więcej od 360 nie spali. Sąsiad kilka lat temu dokupił do swojego MTZ 82 tura i śmiga śmiga jak szalony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parias    0

A to może powiedzcie coś o Zetorze 7045 z przednim napędem?

Warto go kupić? Czy to prawda, że przy rotacyjnej potrafi spalić 10 litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parias    0

A to może powiedzcie coś o Zetorze 7045 z przednim napędem?

Warto go kupić? Czy to prawda, że przy rotacyjnej potrafi spalić 10 litrów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj