Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świeca płomieniowa czy żarowa?

265 odpowiedzi na ten temat

#241 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 22:18

Świeca płomieniowa czy żarowa? Bez różnicy czy w poziomie czy w pionie. Bo tak i tak są montowane fabrycznie.
A od spodu kolektora może i będzie działać, ale lepiej przetestować przed montażem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świeca płomieniowa czy żarowa? Dzisiaj, 16:21
  •  

#242 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 23:59

Świeca płomieniowa czy żarowa? Zgadzam się z @mtracz świeca płomieniowa może być montowana w pionie i poziomie.
Od spodu kolektora to raczej nie za bardzo paliwo z dołu do góry to niezbyt będzie lecieć. Trzeba by było to faktycznie sprawdzić czy w ogóle to się by paliło. Zależy jeszcze czy zasilanie z pompki zasilającej czy grawitacyjne.
Tylko czy fabrycznie są zasilane grawitacyjnie ze zbiorniczka? Wydaje mi się ,że przeważnie paliwo dochodzi pod ciśnieniem z za pompki zasilającej.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#243 Share Marioboss

Marioboss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 29 grudzień 2012 - 11:48

Świeca płomieniowa czy żarowa? Ja do tej pory miałem dwie świece żarowe od c-330,ale ich efektywność była taka sobie.Żarły dużo prądu,a rozruch i tak nie był zbyt bogaty,że tak powiem.Niby palił,ale do pewnego stopnia.U mnie silnik od zawsze ciężko palił,nie wiem czemu,ale tak po prostu było i nie miało znaczenia,czy silnik był po remoncie,czy tez nie.W ciepłych porach zapalał od przysłowiowego strzału,a w zimie i późną jesienią,gdy temperatura już bardzo spada,to jest problem.Do tej pory świece żarowe pomagały,ale ostatnio już nie za bardzo,bo coś ewidentnie jest nie tak z zasilaniem,może początek wtrysku,czy coś.W każdym razie i tak świece płomieniowe są lepsze,bo po 1 żrą mniej prądu,mają krótszy czas nagrzewania i dają lepsze efekty,bo silnik dostaje konkretną dawkę ciepła w postaci płomienia,jak z knota.Starsi forumowicze wiedzą jak dawniej paliło się stare dizle.W każdym razie,ja kupiłem sobie ostatnio 2 świece płomieniowe i mam zamiar wkręcić obie.Mam w kolektorze 2 otwory po świecach żarowych,więc postanowiłem dać 2 płomieniówki.Może bez potrzeby,ale powinno to robić lepszą robotę.Otwory mam pomiędzy kanałami 1i 2 cylindra i 3 i 4 .tak miałem dane świece żarowe i tak zamontuję te.A co do zasilania paliwem,to wystarczy jakiś zbiorniczek od spryskiwacza szyb razem z pompką i kabelek z prądem od przycisku.Pompka poda paliwo na świece i po temacie.Znam gościa,który ma tak zrobione i jest dobrze.Po co ciągnąć paliwo od pompy zasilającej,czy też filtra,gdzie mamy cały czas ciśnienie.To rozwiązanie jest o tyle dobre,że paliwo mamy niezależnie podawane bez względu na to,czy pompa zasilająca tłoczy,czy nie,innymi słowy,nie trzeba chełtać rozrusznikiem,żeby paliwo poszło,tylko wystarczy sobie wcześniej włączyć pompkę i spokojnie zakręcić silnikiem.Grawitacyjne też dobrze działa,bo testowałem.Tego paliwa idzie tam naprawdę niewiele,więc też by się spisało.

#244 Share kazik1234

kazik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 14:43

Świeca płomieniowa czy żarowa? I mnie w perkinsie idzie przewod od filtra do swiecy ale nie ma w nim zadnwgo cisnienia. Gdy grzalem swiwce nie doszlo do zadnego zaplonu. Jak to ma dzialac? Nie moge zrozumiec jak to jest Ze gdy swiece sie grzeje to paliwo ma przez nia przeplynac a w czasie pracy silnika juz nie

#245 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 16:59

W świecy na wysokości żarnika jest bimetalowy pręt z grzybkiem który zamyka dopływ paliwa. jak rozgrzewasz żarnik on rozgrzewa bimetalowy pręcik który się wydłuża unosząc grzybek i otwierając przepływ paliwa.

KPK Kumurun Team

#246 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 19:29

Gdyby w tym przewodzie od filtra do świecy nie było ciśnienia nie było by też ciśnienia w pompie wtryskowej.

Rozruch silnika byłby niemożliwy albo mocno utrudniony.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#247 Share kazik1234

kazik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 19:49

cisnienie jest jak zaczne krecic silnikiem 

#248 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 20:12

Czyli normalnie. Jak w każdym innym silniku podobnym dotwojego.

KPK Kumurun Team

#249 Share kazik1234

kazik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 20:24

Ale gdy grzeje  swiece to silnikiem nie krece, to skad tam ma sie wziasc paliwo pod cisnieniem zeb doszlo do zaplonu?

#250 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 20:32

Od czego jest pompka zasilającą,he?

W pompce zasilającej jest zaworek odcinający który zablokuje ciśnienie "za pompką" zaraz po zgaszeniu silnika i to ciśnienie ma tam być do następnego uruchomienia silnika.Jak nie ma ciśnienia to znaczy że masz zaworek do d**y.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 20:33

Rozgrzewasz świecę a dopiero gdy kręcisz ma silnikiem paliwo ma się zapalić od rozgrzanego żarnika. Nie gdy silnik stoi. Jak myślisz na ile starczy tlenu w zamkniętym kolektorze... na  5 sekund? Dla tego paliwo ma się palić dopiero gdy kręcisz silnikiem i zasysa on powietrze do kolektora.

W pompie po zgaszeniu silnika nie ma ciśnienia. 

Edytowany przez seweryn20, 04 grudzień 2015 - 20:34.

KPK Kumurun Team

#252 Share kazik1234

kazik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 20:39

Na tym filmie widze ze dochodzi do zaplonu zanim silnik zaczyna krecic

Jaka swiece wybrac bo moja itak spalona a roznica w cenie duza?

http://allegro.pl/sw...5799743676.html

http://allegro.pl/sw...5814135851.html

http://allegro.pl/sw...5050144272.html

#253 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 20:39

To odkręć przewód zasilający co idzie do pompy wtryskowej i zakręć po chwili z powrotem,zobaczysz czy zapali.

Pompa wtryskowa nie pobiera sama paliwa ze zbiornika.

Świece na zgaszonym silniku możesz grzać ile chcesz,powietrze w kolektorze jest z filtra powietrza.

Przynajmniej u mnie tak jest.

Edytowany przez asharot, 04 grudzień 2015 - 20:46.

#254 Share kazik1234

kazik1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 20:40

http://allegro.pl/sw...5412147359.html

#255 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 20:57

Powietrze w kolektorze jest z obu stron zamknięte. Z jednej głowica a z drugiej olejem w filtrze. Świeca na zgaszonym będzie się paliła krótko.

Na filmie zapaliła się na zgaszonym bo po otwarciu spłynęła część paliwa znad świecy z pionowego kawałka rurki.

Świece kup jaką chcesz. Miałem iskrę za 45 zeta spaliła się po sezonie. Kupiłem syfa za 25 zeta i chodzi do dziś. Nie ma reguły przy patencie grzanym ręcznie na oko.

KPK Kumurun Team

#256 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 21:07

Gwarantuje że powietrza w kolektorze wystarczy na cały dzień palenia tej świecy.

Żeby paliwo z rurki grawitacyjnie spłyneło do świecy musiał by być układ otwarty a nie 100% szczelny jakim jest układ paliwowy.

Zawory ssące w silniku w najlepszym wypadku są zamknięte tylko trzy.

#257 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 22:20

Powietrze zamknięte olejem w filtrze? Olej jest po to aby powietrze odbijając się od lustra oleju oczyszczało się ale co ma tam zamykać?

Aby postał płomień ze świecy płomieniowej nie potrzeba dużego ciśnienia - oczywiście zależy jaki ten płomień ma być.

W MF-ach zawsze jest płomień bez kręcenia rozrusznikiem.

#258 Share Milosz27

Milosz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 330 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika i hodowla.

Napisany 04 grudzień 2015 - 22:52

Świeca płomieniowa czy żarowa? U mnie w JD jest oryginalne grawitacyjne zasilnie swiecy z zbiorniczka zamontowanego na powrocie i dziala jak najbardziej poprawnie i niezawodnie. Takim samym sposbem zrobilem w swojej trzydziestce i dwuch innych. Moim zdaniem jakiekolwiek cisnienie jest zbedne. Grzejesz swieca sie zapala krecisz silnikem i pali bez problemu. Nigdy mi sie nie zdazylo zeby w kolektorze sie tlen skonczyl i mialo to jakis wplyw na rozruch chyba zeby palic ta swiece 10min ;)

Edytowany przez Milosz27, 04 grudzień 2015 - 22:59.

Przyjmę deszcz w każdej ilości... B) 

#259 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 06:49

Filtr olejowy działa trochę inaczej.

Powietrze nie odbija się od oleju tylko ciągnie olej razem z powietrzem do góry do tego wkładu drucianego,przez który przedostaje się już samo powietrze.

Zanieczyszczenia w powietrzu łapią się oleju i opadają razem z olejem w dół do tej miski.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7587 postów

Napisany 05 grudzień 2015 - 10:44

W ruskim dostęp powietrza jest odcięty przez olej w filtrze bo rura ssąca jest w nim zanurzona. W 60-ce nie ale i tak nie zaciągnie tamtędy powietrza bo jak? Silnikiem nie przeleci bo zawsze otwarty tylko jeden zawór. Za skarby świata świeca nie będzie się paliła długo gdy silnik stoi bo jak? Skąd  tlen? Nie da się by jednym końcem przez filtr powietrza wylatywał dwutlenek a wpadał tlen jeszcze w takim tempie jak się szybko spala.

Na filmie kawałek przewodu jest w pionie zawsze coś wyleci paliwo to nie woda ma małe napięcie powierzchniowe. Spłynie rurką na dół puszczając do góry powietrze. 

Ogólnie nie ma to znaczenie. Świeca ma się palić gdy silnik kręci rozrusznik wcześniej nie musi. Po co? 

Edytowany przez seweryn20, 05 grudzień 2015 - 11:04.

KPK Kumurun Team