Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cross Compliance

136 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2009 - 20:44

Cross Compliance Dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam. A co jest potrzebne przy zgłaszaniu zwierząt arimr? Tylko nr gospodarstwa??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cross Compliance Dzisiaj, 16:31
  •  

#62 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:Szerokie

Napisany 26 styczeń 2009 - 21:00

Cross Compliance Wiesz ja pierwszy raz zgłaszałem dawno temu i kiepsko pamiętam, ale jak pójdziesz do Agencji, to dadzą Ci chyba nr. stada (ten sam co gospodarstwa), dostaniesz księgę stada i druczki do wypełniania zgłoszeń. Oczywiście to się tyczy świń, bo z krowami to by były problemy.

#63 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 26 styczeń 2009 - 21:07

Cross Compliance Ja posiadam tylko świnie więc źle nie będzie.. Ale musze zgłosic tylko ilośc sztuk które aktualnie posiadam? czy te sprzedane też?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 26 styczeń 2009 - 23:57

Cross Compliance Koledzy jak to jest z tymi specjalnymi pomieszczeniami na środki ochrony roślin? Jakie wymogi mają konkretnie spełniać? Bo różnie piszą, a te niektóre co czytałem to aż głowa boli !! Bo do wiosny mam zamiar zaadoptować jedno pomieszczenie i chce to tak zrobić żeby się nie przyczepili mi.

#65 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 27 styczeń 2009 - 18:58

Cross Compliance Są dwa wyjścia albo przygotować magazyn z prawdziwego zdarzenia albo ukryć skrzętnie pestycydy i wykręcić się ,że są kupowane w miarę potrzeb,w zasadzie tak się robi .Czasem jakaś chemia zostaje ale to niewiele a większość kupuje się bezpośrednio na pole.

#66 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 19:07

Cross Compliance Jest trzecie wyjście jeśli nie masz dużej powierzchni gospodarstwa, a tym samym nie stosujesz wielkich ilości środków ochrony roślin, to wystarczy szafka. A co do wykręcenia się to może być to trudne, bo mamy obowiązek przechowywać w odpowiednich warunkach nie tylko pestycydy ale i puste opakowania. Nie ma takiej możliwości żeby ktoś kupił oprysk zastosował go i od razu puste opakowania wywiózł do sklepu.

#67 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 27 styczeń 2009 - 20:40

Cross Compliance Inspekcja Ochrony Roślin wymaga zamkniętej szafki, oznaczonej że znajdują się w niej pestycydy, powinna być w zamkniętym pomieszczeniu w którym nie mogą znajdować się produkty spożywcze, pasze oraz nie zaprawione nasiona.
Wymagany jest również rejestr stosowania pestycydów z ostatnich dwóch lat. Myślę że ARiMR ma podobne wymagania.
NAPIS ćWICZEBNY

#68 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 22:36

Cross Compliance Koledzy, napiszcie proszę skąd macie te informacje o przechowywaniu środków ochrony roślin? Bo w ulotce cross compliance to jest raczej niewiele i dość ogólnikowo.

#69 Share gregc330

gregc330

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 23:18

Cross Compliance tych wymagań uczyli na kursie który potrzebny jest do opryskiwacza (bez tego nie możesz używać sam opryskiwacza)

#70 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 18:15

Cross Compliance Jakby ktoś szukał tablic ostrzegawczych, to duży wybór jest tutaj:
http://www.sklep.anr...l/kategoria/134

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share piotr6340

piotr6340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów
  • Zainteresowania:AF :)

Napisany 29 styczeń 2009 - 19:03

Cross Compliance

Inspekcja Ochrony Roślin wymaga zamkniętej szafki, oznaczonej że znajdują się w niej pestycydy, powinna być w zamkniętym pomieszczeniu w którym nie mogą znajdować się produkty spożywcze, pasze oraz nie zaprawione nasiona.
Wymagany jest również rejestr stosowania pestycydów z ostatnich dwóch lat. Myślę że ARiMR ma podobne wymagania.

Czy w takom szafkę mogę umieścić w garażu tam gdzie znajduje się samochód , ciągnik ??
Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

#72 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 19:18

Cross Compliance Kup sobie zamykana szafe metalowa z jakiegos starego zakladu i bedziesz mial na opryski jak znalazł.

#73 Share EppS

EppS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 19:36

Cross Compliance Jeżeli chodzi o ciągnik lub samochód to może być problem ponieważ niektóre środki są łatwopalne. Takiego magazynu http://www.pip.gov.p...doc/pdf/041.pdf u mnie nie ma 90% sklepów sprzedających pestycydy.
NAPIS ćWICZEBNY

#74 Share markendmark

markendmark

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 29 styczeń 2009 - 20:28

Cross Compliance Ci co mają mało pola to mają mało środków i szafka jakaś im starczy. A ci więksi to już jest większy problem ;) No cóż, raz się zrobi do porządku i już będzie problem z głowy, co do środków walających się po całym gospodarstwie.

#75 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 14:13

Cross Compliance A jeśli w jednym budynku mam przechowywane zboże i czy w tym samym pomieszczeniu mogę zrobić magazyn na środki ochrony. Zakładając że na środki będą miał oczywiście wymurowane z pustaków to pomieszczenie. Czyli kontaktu by ze zbożem nie miało.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#76 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 30 styczeń 2009 - 15:08

Cross Compliance To jest tak, że nie wszystko jest dokładnie uregulowane przepisami i trzeba liczyć na zdrowy rozsądek kontrolera. Jeśli zboże nie będzie miało styczności z tym magazynem, to myślę, ze nie powinieneś mieć problemów. Ustawa o paszach mówi, że należy wyeliminować możliwości zanieczyszczeń przez substancje niebezpieczne czyli np ŚOR i w Twoim przypadku było by to spełnione.

#77 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:00

Cross Compliance Siemka. A jeśli ktoś hoduje dziki bądź świniodziki, to czy podlegają one tym samym przepisom i wymaganiom co świnie.
FUNKMASTER

Sprzedam

#78 Share Kuki19

Kuki19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:41

Cross Compliance

Jeżeli chodzi o ciągnik lub samochód to może być problem ponieważ niektóre środki są łatwopalne. Takiego magazynu http://www.pip.gov.p...doc/pdf/041.pdf u mnie nie ma 90% sklepów sprzedających pestycydy.

Łatwopalne? a niby ile tego jest w dodatku w zamkniętej szafce na klucz, u mnie jest kilka pustych butelek po roudupie i tyle pozatym co ma łatwopalność środków do garażu a jak magazyn miałby sie spalić to może lepiej?
a tak wogóle to trzymam rope w garażu z ciągnikiem i czy to jakiś problem?
ps. właśnie co do cross compiles są chyba jakieś wytyczne do przechowywania paliwa tak?
ps. czy pies może mieć budę tzn dziurę w stodole? ;) czy musze zacząć budować psu bude też>? :D

#79 Share Wielkopolanin

Wielkopolanin

Zaawansowany

• Redaktor
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 04 luty 2009 - 20:44

Cross Compliance Jeśli hodujesz te świniodziki w pomieszczeniach, to napewno muszą one spełniać te same wymagania, co dla świń. A co z rejestracją, to nie jestem pewien, ale jeśli chciałbyś je sprzedać, to chyba powinny mieć numer.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 25 grudzień 2009 - 17:42

Cross Compliance Czy można w jednym pomieszczeniu trzymać ŚOR i nawozy ?
FUNKMASTER

Sprzedam