Skocz do zawartości

Zdjęcie

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

3371 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 03 grudzień 2008 - 19:31

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Sorki za ten OT, ale to ty pisałeś ten artykuł czy go skopiowałeś z jakiejś strony? Bo jak skopiowałeś to po prostu żal tego, co to pisał : "umożliwienie tym wnioskodawcą" :) Jak można w poważnej informacji popełniać takie błędy !!!?? STRASZNE :angry:. Pewnie pisał to człowiek po "chumanie" :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Dzisiaj, 05:30
  •  

#22 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 19 grudzień 2008 - 07:38

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ,,.... :angry: :angry: :angry: :angry:

przez ten pi........ kurs EURO (4,15) chyba wyjdzie d*pa z tej mojej inwestycji :angry: gdy umawiałem się z dealerem było 3,35........

banda .. i złodziejstwo... a jak obliczali dopłaty bezpośrednie to po kursie najniższym w całym roku..... qutfa.....

#23 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 10:52

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Nom kolego...nie tylko Ty sie tym zamartwiasz widze :) :) Też mam dylemat...za Tucano mam 139.000 Euro brutto wybulic, takze konkretna sumka. Ale myśle ze z tak wielkiego wzrostu kursu euro niemiec obniży dla korbanków coś, bo inaczej to popyt do zera im w polsce spadnie :) Także, bądźmy dobrej mysli :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 21 grudzień 2008 - 16:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej .....

Jak będziesz już po negocjacjach, a właściwie po renegocjacjach.... to daj znać czy dało się coś ugrać....

normalnie śni mi się już po nocach i boje się rano zerknąć w notowania...

#25 Share romi

romi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 09:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Witam .Czy umowy z zeszłego roku na różnicowanie były już podpisywane ? , bo moja firma doradcza szuka chętnych do złożenia wniosku w tym roku a jakoś nie słyszałem aby coś się ruszało w zeszłorocznym naborze .Może ktoś na forum wie coś więcej?

#26 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 18 styczeń 2009 - 15:33

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej My składaliśmy wniosek w tamtym roku w czerwcu, ale ani widu ani słychu o tym czy w ogóle to się kiedyś ruszy, nie mówiąc o podpisywaniu umów... Może to i lepiej, bo teraz to nawet o kredyt by było trudno (kryzys itp.)

#27 Share mlody19

mlody19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 13:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej my tez skałdaliśmy ten wniosek na dzałolność pozarolniczą,wniosek przeszedł pozytywnie kwalifikacjie i jest gotowy do podpisania,agencjia czeka tylko an akredytacjie,pieniądze mieli do 90 nr i tyle juz wniosków podpisali w tym tygodniu mieli dostac reszte pieniedzy na kolejne 40 nr,ja mam 104 nr i gostek z agrncji mówił ze do końca maraca wniosek bedzie podpisany <_<
Pronar Zefir 85 + Tur LC3 & Ursus 4514 Agro Bis & Ursus 3512 Agro
Pronar T653 Warfama Z-543 ,N-228 Metal-Fach Agro -Masz , Staltech U-006
Sprzedam rozrzutnik obornika , sipme z-224 , sadzarke ,obsypnik
kombajn ziemniaczany karlik oraz inne info na PW

#28 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 19:56

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej My już możemy podpisywać umowę w przyszłym tygodniu <_< Tylko trzeba dokończyć sprawę z wyjaśnieniem numeru jednej działki i jechać do dealera wybrać maszynę :)

#29 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 09:13

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej czy jesteście w stanie wskazać mi, czy składając wniosek mogę załączyć niekompletnie uzupełnione załączniki (np biznes plan, tylko niewypełnienie umożliwia mi jakąkolwiek swobodę w zmianach zakresu inwestycji) albo inaczej co oznacza wypełnienie pola? czy wystarczy wstawienie jakiegokolwiek znaku? czy też w miejscu przeznaczonym do wpisania liczby / cyfry nie można wpisywać literek? tzn. czy błędne wypełnienie wniosku w wymaganych polach powoduje nieprzyznanie pomocy?

#30 Share lutek

lutek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 15:01

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Mysle, ze jesli zauwaza, ze nie wypelniales pol specjalnie, moga robic problemy. Najlepiej nie zalaczac wogle czegos, o ile nie jest to zalcznik obowiazkowy, bedziesz wtedy musial zalaczyc go na etapie poprawek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 19:10

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dzięki, już udało mi się wypełnić wniosek czyniąc dostatecznie enigmatyczne zapisy, pozostaje już tylko kwestia pozytywnej jego weryfikacji;D

ale pojawił się jeszcze jeden problem, czy inwestycja może dotyczyć przebudowy budynku, który nie został zbudowany w dniu złożenia wniosku? zaplanowałem ją na 2010 - 2011 rok ale nie jestem przekonany, czy nie zaważy to przypadkiem na decyzji o nieprzyznaniu pomocy

#32 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 21:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ...Składając wniosek na przebudowę, remont domu w celu przeznaczenia go np. dla letników lub agroturystykę budynek musi być skończony tzn. odebrany przez odpowiednie służby i wydane pozwolenie na zamieszkanie (nie wiem jak się to fachowo nazywa) ale poruszałem ten temat z pracownikiem agencji gdy podpisywałem swoją umowę... zapytałem go jakie częste błędy lub rażące niedociągnięcia powodują odrzucenie wniosku.. i wypowiedział się właśnie o czymś takim i o samochodach na działalność transportowa...

tzn. "oddany do użytku" chyba tak to się nazywa..

#33 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 22:25

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej dzięki bardzo, dopiero dzisiaj ogarnąłem, iż na konieczne jest zgłoszenie w przypadku budowy małego budynku gospodarczego a to przedłuży czas do złożenia wniosku o co najmniej 30 dni

#34 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 12:17

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Podpisał ktos juz umowe z agencją ?? Macie już sprzętny ?? ;)

#35 Share dj.vadium

dj.vadium

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 18 kwiecień 2009 - 13:45

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej podpisana....

faktura na sprzęt wystawiona...

#36 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 21 kwiecień 2009 - 21:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Możecie mi napisac jaki sprzet braliscie i jakie sa tam warunki. Założenie dziłalnosci ? itd ?? Chodzi mi o te popularne usługi dla rolnictwa. B) bo moze w przyszłym naborze cos mi wpadnie do głowy B) Myslałem nad brykieciarnia słomy ale opłącalnosc oststnio ostro spadła B)

#37 Share ducho

ducho

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 15:23

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej Najogólniej mówiąc to trzeba otworzyć firmę i płacić podwójny KRUS, powinieneś też wyjeździć określoną przez Agencję ilość godzin w usługach (można to obejść, tłumacząc, że nie ma zapotrzebowania itp.). We wniosku wpisujesz maszyny, które posiadasz i nimi będziesz świadczył usługi, no i oczywiście to, co chcesz kupić. W naszym przypadku jest to ciągnik 110-130 KM z ładowaczem. Zwrot jest 100 tysięcy złotych maksymalnie (50% ceny netto). Jest dużo mniej wymagań i papierów do składania niż w przypadku Modernizacji.

#38 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 15:44

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej no ta dziłosnoc narazie mi nie odpowiada bo jestem dopiero rok na krusie a tam jest warunek minimum 3 lata żeby załżyc dodatkowa dziłalnosc gospodarcza. A i żeby utrezymac sie w krusie to nie wolno przekroczyc pewnego limitu podatku dochodowego chyba 2800zł

#39 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 16:49

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej to jest działanie przeznaczone tylko dla "starych rolników", tych którzy nie rozliczają się z VAT na zasadach ogólnych oraz rolników, którzy wykorzystali już limit z modernizacji (oczywiście mówimy tutaj o pozostaniu w zakresie bliskim działalności rolniczej) w innym przypadku korzystniejsza jest modernizacja (nawet brykieciarke można spokojnie tam podpiąć) i warto pamiętać, iż rozliczanie się z podatku dochodowego nikomu życia nie ułatwi (a płacić go trzeba ze względu na wymóg utrzymania żywotności)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów

Napisany 23 kwiecień 2009 - 22:24

Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej ja modernizacje wykorzystuje w jednym podejsciu B) ALe bede na ogólne rozlicznie vatu przechpodził wiec róznicowanie to wyklucza ??