witek

MYJKA [jaką myjkę wybrać?]

Polecane posty

danielhaker    6901

@pedro2 wg danych na necie max ciśnienie 210 albo 220 bar, przepływ wody 1000l/h. 

Zrobiliśmy z sąsiadem mały test. Zanim zdążył spalić papierosa, to przystawiona dysza do deski calówki zdążyła zrobić w niej dziurę. Ciekawe co na to seria K5 :) 

W środek nie zajrzysz, ale możesz sprawdzić czy nie ma przecieków. Minusem tej myjki jest brak wyłączenia po puszczeniu dźwigni pistoletu. Wtedy jeszcze nie było takich wyłączników. 

Dobrze jest kupić u dealerów Karchera którzy zajmują się ściąganiem z zachodu takich myjek, bo robią im przegląd i dają chyba jakąś gwarancję że to chodzi

@soltys48 masz jeszcze swoją? Bo kiedyś chyba też taką miałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
5 godzin temu, Chromek napisał:

@pedro2 jak uważasz, u mnie sprawuje się dobrze ten sprzęcior. Ja miałem kiedyś k5 na tych gównoplastikowych podzespołach i plułem sobie w brodę że tyle kasy wydałem na taki badziew.

Hehe to jak kupisz kiedyś porządna myjkę to wróć do tego tematu, bo z tymi parametrami to co najwyżej motorower można opłukać... przerabiałem temat 10 lat temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chromek    303

@lukbold Ta jasne bo do umycia dwóch samochodów, przyczepki, kostki czy elewacji potrzeba mi pierdyliard barów :)  Nie popadajmy w skrajności.

Edytowano przez Chromek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

    Za konkurs bezpieczeństwa w krus-ie dostałem klucze i myjkę. Wydatek coś z 400 l i ciśnienie 140 barO.o. Porównując do kerchera 6.15 hd którego posiadam o wydatku 550l i ciśnieniu 160 to ta wcześniejsza może mieć 60/150:ph34r: i choć krzywdy dla chłodnicy nie zrobiB|. pogadać może ze sprzedawcą a resztę kwoty skredytuje. Dobrą opcją jest dostępność części. Zdechła mi kercher mobile 720,wielkości k3,a wadze 30 kg,padł prawdopodobnie regulator ciśnienia wraz z zaworem,w serwisie części nie ma i  i nikt nie chce naprawić i d...,tylko pełnoletni zapewne był w tym czasie jak zaczęliśmy dostawać dopłaty.Mały a twardziel,a teraz wielka a pusta skrzynia   i następne zawalisko w garażu  .  Co do tych myjek za 1500 zł to jak się uda,ale czasami najlepszego twardziela załatwi woda z kamieniem i brak dodatkowego filtru.   Acha,do umycia bardzo ważne jest wydatek wody by to spłukać,nie zawsze ciśnienie. Nie dawno znajomy za 2000 tys popchnął sprawnego kerchera na gorącą wodę i to już bajka mycie 9_9.

Edytowano przez kizak
pomyłka klawisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054
9 godzin temu, Chromek napisał:

@lukbold Ta jasne bo do umycia dwóch samochodów, przyczepki, kostki czy elewacji potrzeba mi pierdyliard barów :)  Nie popadajmy w skrajności.

No widzisz... sek w tym że to forum rolnicze a nie działkowców i myjemy tu większe kalibry niż jakieś samochodziki a już napewno tu nie o bary chodzi a wydajność pompy... 

Edytowano przez lukbold
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Panowie ja rozumiem, ze za 1,5k szału nie będzie. Założyłem sobie max budżet 5k na zakupy do warsztatu już go przekroczylem, a jeszcze myjka. Nie to że mnie nie stać tylko po prostu nie chce tyle kasy wywalac.

Więc będę szukał coś takiego jak @danielhaker dzięki wszystkim, przynajmniej wiem gdzie się udać 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chromek    303
1 godzinę temu, lukbold napisał:

No widzisz... sek w tym że to forum rolnicze a nie działkowców i myjemy tu większe kalibry niż jakieś samochodziki a już napewno tu nie o bary chodzi a wydajność pompy... 

Kolega pytał o myjkę w budżecie 1500zł to poleciłem mu lepszą alternatywę niż Karchery z tej półki cenowej i ot co :)

Edytowano przez Chromek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Trochę obiektywizmu, mam K5.20 ( starsza na całej aluminiowej pompie ) i sprawuje się bez zarzutu ładne lata. Nilifisk E150 to nie zabawka, niezła myjka do amatorskich zastosowań przydomowych. Kupisz używkę i też nie masz pewności ile posłuży, pomimo że będzie dużo lepiej wykonana o lepszych parametrach, to przepuściła przez siebie trochę wody. Tu już jak trafisz tak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

temu nikt mu nie proponuje myjki z byle jakiego źródła tylko serwisu i na gwarancji do której były i będą części. Przepracowała 10 lat to pochodzi i kolejne tyle a nie padnie po skończeniu gwarancji co jest teraz powszechne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Padnie, może nie padnie, jaką masz gwarancję na stary sprzęt? Niby serwis coś tam zagwarantuje ale jak padnie pompa lub silnik to zaczyna się jazda. Do przydomowych zastosowań taki Nilfisk E140 lub E150 ew. Karcher K7 posłużą więcej niż gwarancja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konteno   
Gość konteno

sprzęt zaprojektowany i dostosowany do pracy ciągłej , awarie to  po prostu wynik starości i zużycia sie sprzetu a nie przegrzania , downsizingu czy planowanego postarzania produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
Dnia 2.01.2018 o 12:19, lukbold napisał:

Idziesz do serwisu Karchera, bierzesz jakiegoś starocia hd po remoncie i masz święty spokój. 2,5tys trza wyłożyć za myjkę o parametrach nowych z przedziału 8-9 tys zł... za darmo nie ma nic

dokładnie stare ,poczciwe  i praktycznie bezawaryjne ,szukac na giełdach i nie bac sie naprawy ,bo to sprzęt wart naprawy jesli nawet jest niesprawny ,

swojego kupilem za grosze pozbawiony kotła ,ale i bez tego robi super robote  ,polecam

20170608_190502.thumb.jpg.957dba83384b4324b6c0a1ca71f412c5.jpg

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Przez 12 lat miałem k 520 zmieniłem tylko dysze, przewód i uszczelnienia  przez cały okres pracowała i lekko nie miała sprzęt plus 2/3 razy w roku chlewnia ok. 1000 metrów do umycia, demon szybkości to nie był ale robotę robiła. Teraz mam karchera hd 1090 różnica w pracy jest spora tzn. myje się dużo szybciej.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Ma ktoś z Was myjkę Kranzle 1152 TS T? Jak oceniacie ich wykonanie, jak się sprawuje? Bo rozważam ten model lub 1050 TS T -tyle że te modele miały jakieś problemy co rzekomo już jest poprawione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Dedra to marka dystrybucyjna narzędzi z Chin, nie znam tej myjki i nie wypowiem się na jej temat. Karcher K4 to zupełnie inna klasa urządzenia niż K5, inna pompa, inna cena. Co lepsze - jak się nie zna jednej marki nie można ocenić na jej tle innej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7222

Inna klasa, pompa i cena, a gównolit taki sam jak rasowy chinol. Radzę omijać chyba że do osobówki od święta to pochodzi. Pół roku i zdechła przy oszczędnym użytkowaniu, serwis niby naprawił i dalej nic. Czekam na kasę


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
6 minut temu, pedro2 napisał:

Inna klasa, pompa i cena, a gównolit taki sam jak rasowy chinol. Radzę omijać chyba że do osobówki od święta to pochodzi. Pół roku i zdechła przy oszczędnym użytkowaniu, serwis niby naprawił i dalej nic. Czekam na kasę

Mówisz o karcher?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro87    1

Witam idzie wiosna a więc przyszedł czas na zakup myjki do gospodarstwa. Będzie to moja pierwsza myjka, nie mam dużego doświadczenia na temat myjek z silnikiem jednofazowym (od czasu do czasu w pracy używam myjki z silnikiem 3-fazowym, ale to inna bajka;). Na początku myślałem o Parkside który był jakiś czas temu w Lidlu ale jak zajechałem to już nie było może i dobrze :) chociaż za te 400zł i 3 lata gwarancji kusiły. Myślałem nad czymś co by miało mosiężną pompę bo powinna być najtrwalsza i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-mosiezna-pompa-stanley-fatmax-25-i7149903045.html#shippingInfo co o tym sądzicie za te pieniądze?

Edytowano przez daro87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5
33 minuty temu, daro87 napisał:

Witam idzie wiosna a więc przyszedł czas na zakup myjki do gospodarstwa. Będzie to moja pierwsza myjka, nie mam dużego doświadczenia na temat myjek z silnikiem jednofazowym (od czasu do czasu w pracy używam myjki z silnikiem 3-fazowym, ale to inna bajka;). Na początku myślałem o Parkside który był jakiś czas temu w Lidlu ale jak zajechałem to już nie było może i dobrze :) chociaż za te 400zł i 3 lata gwarancji kusiły. Myślałem nad czymś co by miało mosiężną pompę bo powinna być najtrwalsza i znalazłem coś takiego http://allegro.pl/myjka-cisnieniowa-mosiezna-pompa-stanley-fatmax-25-i7149903045.html#shippingInfo co o tym sądzicie za te pieniądze?

Poczytaj na elektrodzie wątek na 62 strony o myjkach można tam się wiele ciekawych rzeczy dowiedziec. Szukając swojej przeczytałem cały jak i wiele innych.Podczas poszukiwan myjki brałem pod uwagę sprzęt w granicach tysiąca (Karcher 5/nilfisk e130).Potem K7 według zapewnień sprzedawcy mosiężna a jak zajrzało się do środka przez otwory to wyszło aluminium.  Koniec końców skończyło się na Kranzle. Obecnie na myjki Kranzle jest promocja na modele 1050.  A co najważniejsze parametry pracy są prawdziwe a nie z papieru bo ten przyjmie wszystko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wszystko się zgadza, tylko model 1050 to minimum 1500 zł. Choć, co tanie to może okazać się drogie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek3773    230

proponuję  oryginał używkę z serwisu po przeglądzie z jakąś tam gwarancją,chyba że ktoś woli nówkę z gównolitu z  długą gwarancją

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Parametry jesli takie ma na prawde ma fajne-chodzi o dedre cena atrakcyjna. Wiadomo ze nie ma co oczekiwac cudu ale troche szkoda mi wywalic 1500na myjke a wiem ze i tak za taką kwote szału nie bedzie. Ja do grubszego mycia uzywam pompy głębinówki, zakupiłem pradownice i idzie elegancko a szukam czegoś zeby wytrzymało przy myciu ciagnika. Miałem k5 04 z castoramy- dobre 10lat wytrzymał  cos koło 1100złbyło dane teraz widze k5  za 900zł kupi. Byłem w jednym sklepie gosciu miał boscha aqatak click125 za 1850zł -na 1540zszedł patrze w necie a ona 1200złB|  A o tej dedrze to zaproponowal przez tel sprzedawca-znajomy mowi ze był na targach i solidnie wypadła w testach takze moze warto zaryzykowac ty bardziej ze mam z dedry betoniarke i młoto-wiertarke i narazie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez blazek
      Witam
      Jak myślicie który wybrać, może ktoś z was użytkuje jeden albo drugi ? mile widziane opinie o obu.
      Będę go wykorzystywał do sprzątania po małych remontach które wykonuje usługowo
      parametry i cena podobna,karcher troszkę droższy ale jak się zdecyduje na niego to mam zniżkę 100zł za to parkside ma gwarancję 3 lata, sam już nie wiem doradźcie coś
    • Gość minio
      Przez Gość minio
      Witam,
       
      czy mieliście do czynienia z myjkami firmy Black&Decker ? Jestem zainteresowany taką jak w tytule - jest ona sporo tańsza porównując ją parametrami do Karchera. Nie wiem jedynie co ona potrafi i jak z jej trwałością. Będę bardzo wdzięczny za wszystkie informacje.
       
      Pozdrawiam
    • Przez Rafii
      Witam, dziś miałem problem z pistoletem od myjki ciśnieniowej-nie chciał mi się wcisnąć spust(nie zauważyłem że był zablokowany). Rozkręciłem go i ty powstał problem. Wyleciała ta mała sprężynka i nie wiem gdzie ona ma być zamontowana.Dodatkowo pistolet nie zamyka wody. Cały czas leci. Poradzicie jak to ustrojstwo złożyć tak żeby działało

    • Przez Moorgi
      Witajcie. Pisze w sprawie tej oto myjki: http://allegro.pl/my...4167333510.html
       
      Ktoś z was ma posiada lub też posiadał taki sprzęt? Osobiście firmy nie znam. Ale sporo osób kupiło ją z tego co widze ale też tym sie jakoś bardzo nie sugeruje. 150 bar, do 260bar max mozna podkręcic a to juz jest spooro. Zainteresowała mnie cena dlatego pisze. Myjka ma mi słuzyc głównie do mycia maszyn + samochód. Co wy na to?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj