Polecane posty

ksys    23

czy w rozsiewacz ZAF 403 zmieści się 500 kg nawozu? np saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daro189    58

dziś siałem saletre z puław i siarczan amonu krystaliczny i odniosłem wrażenie że więcej nawozu leci na tył, niż na boki. Pochylałem rozrzutnik na ciągnik, od ciągnika, wysokie obroty, większa dawka z większą prędkością i nadal to samo. Wiem że ma znaczenie granulacja i siarczan nie doleci na całą szerokość, ale saletra przy idealnych warunkach jakie były powinna dolecieć.

 

Na zdjęciu powyżej wyszło mi (wg instrukcji i rysunków) że talerz lewy ze zdjęcia jest prawym i analogicznie drugi. I teraz mam tak, że dłuższa łopatka jest tak jakby odchylona do tyłu, czyli bardziej zaciąga nawóz. 

 

I teraz pytanie - czy zamienić łopatki na danym talerzu miejscami, tak aby krótsza była odchylona do tyłu, a dłuższa bardziej na wprost, czy gdzieś indziej leży przyczyna nierównomiernego rozsiewu? Czy jednak w tym momencie jest założone tak jak należy?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Witam czy ktos z forum posiada rozsiewacz amazone za-f 1004f ? Chcialbym sie dowiedziec jak go mniej wiecej ustawic zeby w rozsiac 250  kg saletry na hektar ciagnikiem c 360 na 3 biegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beko    0

ok 11 na podzialce ale zalezy od tego jak masz ustawione ciegna od otwierania zasow,najlepsza metoda prob i bledow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlo36    5

Ja sieje na czwartym biegu wysiewam tyle ustawiając gdzieś na ok15 przy 15m szerokości roboczej ale to wszystko trzeba wypraktykowac

 

Edytowano przez pawlo36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samcio    4

Wiem ze pratktyka to najlepsze sposob ale dopiero pierwszy raz bede rozsiewac tym rozsiewaczem. A wiec od czegos trzeba zaczac. I rozsiewac bede na 12m bo takie mam lance. Ile sypiecie nawozu maksynalnie jak siejecie c360?
Wiem ze pratktyka to najlepsze sposob ale dopiero pierwszy raz bede rozsiewac tym rozsiewaczem. A wiec od czegos trzeba zaczac. I rozsiewac bede na 12m bo takie mam lance w opryskiwaczu . Ile sypiecie nawozu maksynalnie jak siejecie c360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam mam rozsiewacz zaf 604 i mieśći się 500kg nawozów big bag a chćiałbym zrobić nadstawki na 1000kg 2 big bagi czy rama wytrzyma i ile podnieść zbiornik na wysokość czy da rady tyle zrobić nadstawki 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matku    0

Mój problem polega na tym że gdy rozsiewacz pracuje z lewej tarczy do wysiewu słychać trzaski i tak jakby lekko podskakuje.

Co może być problemem?

Proszę o pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matku    0

Ma ktoś tabelę wysiewu do rozsiewacz AMAZONE ZA-F 402.

Jeśli tak to poproszę o zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matku    0

Moim problemem jest wyciek oleju ze skrzyni przekładniowej. Dokładnie z miejsca gdzie się zapina wałek.

Jak temu zapobiec? Czy ktoś regeneruje skrzynie przekładniowe?Jeśli tak to w jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

Witam

Zakupiłem amazone 604 r  i mam pytanie czy wymiana oleju w przekładni pomoże na hałas czy porostu one tak mają że głośniej pracują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

o ile tam masz sprawne łożyska a przekłądnia jest dobrze wyregulowana to może i coś pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a czy ja gdzies uzył słowa luz? przekładnia odpowiednio wyregulowana czyli właśnie z odpowiednim luzem a nie skręcone na siłe i byle jak bo wtedy hałasuje i sie nadmiernie zużywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MYCIO1    3

W takim razie trzeba będzie tam zobaczyć co się w środku dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj