Gość

renault 120.54

Polecane posty

gumiarz1    0

ok piszecie głupoty  jeśli chodzi o świece żarowe mi  też nie chodzi ta świeca i będę musiał zrobić dodatkowe jej zasilanie  ale nikt nie porusza mego tematu dotyczączego  mego probrelmu   jęśli chodzi o światła stop

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Co do Twojego problemu to tak trudno sprawdzić czy wszystkie bezpieczniki są całe, po drugie czujnik stopu szukaj nad pedałem lub pod nie wiem dobrze jak jest w Twoim modelu ale najprawdopodobniej czujnik znajduje się nad pedałem. 
Co do świecy płomieniowej jeśli jest oryginalna to do zapalenia dochodzi po około 35 sekundach grzania, sprawdzałem u siebie i dopiero po takim czasie zapala się. A poza tym to tak trudno odkręcić świecę i sprawdzić po jakim czasie dochodzi do rozgrzania owej świecy, 5 minut roboty i wszystko widać. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumiarz1    0

ok  wszystkie bezpieczniki wymieniłem na nowe   a teraz przeglądnę  czujnik pod pedałem  tylko gdzie go szukać

 bo go nigdzie nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Otwierasz tą skrzyneczkę co są bezpieczniki i wgl wszystkie przekaźniki i nad pedałem jest czujnik taki mały podobny jak występował w samochodach z lat 90tych. Na pewno go znajdziesz tylko trzeba chęci żeby go poszukać. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumiarz1    0

renault dzięki za podpowiedz jutro będę go szukał a chęci to ja mam i nawet wszystkie bezpieczniki powymieniałem bo niektóre raz łączyły a raz nie i to mnie irytowało bo raz są  światła drogowe lub górne halogeny a raz nie ale już wszystko  ogarnołem  a teraz jak znajde  ten czujnik to sprawdzę czy dochodzi prąd i czy po zwarciu dwóch kabli które do niego dochodzi będzie stop na krótko, najważniejsze ze już wiem gdzie szukać.  


Alacapone do ciebie mam pytanko czy byłbyś chętny zrobić ksero swej instrukcji obsługi dotyczącej reno 120.54 i pochodne i przesłać mi . Warunki płatności proszę wysłać na adres poczty gumiarz1@wp.pl , czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie, jak korzystać z baku pod kabiną ? Lejąc ropę do górnego napełnia się tylko górny. Jest jakiś przełącznik między tymi bakami ? Renault 110 54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

napełnia się górny a z dolnego ciągnie Ci powietrze, to po co lejesz paliwo  :lol:


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Są sprzężone na stałe ? w takim razie zepsuty jest wskaźnik paliwa, bo ten od górnego baku działa poprawnie, a drugi wskazuje za zero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak ją kupiłem to zjechałem z lawety bez problemów i jeszcze trochę pochodził, po sprawdzeniu baku górny był pusty, więc chyba coś było w dolnym baku. Jednak przy pierwszym wlewaniu ropy od razu napełniał się pierwszy bak jakby nic się nie przelewało albo drugi był pełen od kupienia. Ciągnik sprowadzony z Francji, stał tam na placu 4 lata nie używany. Nie wiem ile weszło dokładnie z 90 litrów, nie zalałem pod korek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

w dolny wchodzi około 80, w górny powinno wejść 120

fabrycznie zbiorniki były połączone bez żadnego zaworu, bo i po co, jeśli Ci się nie przelewa do pełna to masz czymś zawalone odpowietrzenie zbiornika


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Zbiorniki są połączone przewodem gumowym o swobodnym przepływie. Paliwo jest pobierane z dolnego zbiornika i jeśli wskaźnik pokazuje "zero" musisz posprawdzać przewody elektryczne od czujnika paliwa do wskaźnika, a także sam czujnik i wskaźnik. Istotną rzeczą jest drożność przewodów odpowietrzających dolny zbiornik.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumiarz1    0

Koledzy ja 6 tyg. kupiłem Reno 120.54 i skończyłem już go przeglądać i dokonałem jazdę próbną i okazało się że obrotomierz szaleje raz pokazuje 1200 a raz 3000  a drugi problem to włączanie się sygnału oraz zaświecenie lampki z wykrzyknikiem ale jak zmniejszyłem  gazu to wszystko ok a jak dodałem to znowu alarm i po przeglądnieciu forum wymontowałem alternator i wymieniłem regulator napięcia bo był uszkodzony i po zamontowaniu i ponownej jeździe obrotomierz jest ok ale piszczenie nie zniknęło  co może być uszkodzone bo ciągnik jeździ super półbiegi chodzą wszystko gra tylko wkurza to piszczenie i ta lampka a załącza się to przy 1800 obrotów ,ciągnik miał coś montowane 9jakiś komputer) bo sa wpięte jakieś przewody w przewody które sa podpięte pod elektrozawory , czekam na odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aprilars125    3

Prosty sposób na pozbycie sie efektu dzwiękowego .Wypiać taką podłużną kostkę od buzera .Znajduję się on pod klapką (tam gdzie bezpieczniki ) po prawej stronie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

Witam! .Kupno traktora zaczynałem od kwoty 50 tys i stopniowo cena za która chciałem kupić traktor malała... Traktor w cenie 30 - 40 tys wiele sie nie różni od tego za 50 tys tyle ze ładnie pięknie pomalowany opony jakieś w miare. Zdecydowałem ze kupie traktor nie malowany tanszy jak bedzie śmigał się go zrobi :) miałem trzy typy Zetor 12245 , case 1056 , Renault 110.14/54 był jeszcze deutz fahr dx 6.50 ale tylko jeden egz. No i padło na Renault 133.14 rocznik 82 cena 34 tys opony 30 % tyl przód 70% , Klima , brak obciążników , w srodku zadbany , wada jej była przypalona kabina od góry. Mtg 5tys. Po zoraniu 30 ha i zasianiu 10 ha z silnika zero jakich kolwiek wycieków , skrzynia tez OK ,ślimaczy sie na rozdielacza. do zbiornika zalalem najwiecej 189 litrów. Jeżeli jeszcze traktor przejdzie testy wiosenne zostanie odnowiony i załozone noe gumy :) Ogólnie POLECAM!! oczywiście przed pracami zostały powyminienae filtry oleje. oprócz skrzyni gdzie wchodzi 105 litrow............. 

Edytowano przez irus353

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154

chyba po dekiel, tam powinno być około 60 litrów


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Na wielu stronach internetowych są błędy, które są powielane przez następne nowo powstałe i wychodzą szopki.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
irus353    1

Powiem szczeze, że sie nie wgłębiałem co do ilości tego oleju w skrzyni. Tak tylko mi powiedział pan który mnie obsługiwał w serwisie Classa jak byłem po filtry itp.., nie ukrywam ze też mnie to zaszokowało :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazz    0

Map pytanie Renault 120.54 z 1996r polbiegi rewers elektrohydrauliczny i jak przezucam rewers jak chce jechac do tylu albo do przodu to musze chwile poczekac zeby ciagnik ruszyl do przodu albo tylu,i czy tak musi byc czy ciagnik powinien odrazu ruszac po przezuceniu rewersa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

I tak i nie. Zwróć uwagę: Czy czas zwłoki zależy od obrotów silnika? Jak długi to czas?

  • Like 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazz    0

Czy male czy duże obroty to nie ma różnicy,czas to jakies 5-8sekund tak dokladnie to niewiem bo nigny nie miezylem. Czasem jest ze odrazu rusza jak sie zmieni kierunek jazdy ale bardzo rzadko .Niedawno wymienilem plytke od rewersu przy kierownicy bo sie zepsóła  ale nic sie nie zmienilo.Mi sie wydaje ze on dlugo mysli zanim ruszy. Czy możesz mi opisac jak sie prawidlowo powinno używać rewers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Od kiedy masz ten ciągnik i ile mtg przepracował? Kiedy wymieniałeś filtry olejowe w skrzyni? Jaki masz olej w skrzyni biegów i kiedy wymieniany?

 

Po pierwsze: Wymień filtry olejowe w skrzyni biegów - czasami pomaga.

Po drugie: Olej w skrzyni stosujemy tylko i wyłącznie o odpowiedniej klasie jakości i lepkości.

 

A już przypominam sobie, to Ty kolego pytałeś się o oleje? Masz obecnie Agrol? Już nie pamiętam jaki, ale to nic dobrego nie wróży!

Zapala się czasami kontrolka ciśnienia w skrzyni?

Sprawdź ciśnienie na skrzyni – to podstawa.

Poczytaj temat:http://www.agrofoto.pl/forum/topic/82222-renault-15554-szarpanie-sprz%C4%99g%C5%82a/

 

O co chodzi z tą obsługą rewersu?


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazz    0

Jak rewers obsluguje sie bez sprzegla?

W którym miejscu sa zawory i cewki i jak one wygladaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam,Panowie mam dziwny problem z ładowaniem w ciągniku renault 461, po odpaleniu ciągnika ładowanie jest wzorowe ale po czasie gdy włączę wszystkie światła ładownie spada, i alternator się grzeje ( szczególnie koło pasowe)po wyłączeniu obciążenia wszystko wraca do normy, i teraz moje pytanie co może być przyczyną takiego dziwnego problemu, alternator pochodzi z Mazdy 626 2.0D 12V, 80A, dane akumulatora dodaje w zdjęciu, a i mechanik założył mi taki kabel od ładowania (jak na zdjęciu) a ja teraz założyłem od spawarki bo myślałem że coś pomoże. A 2 sprawa u mnie jest pasek 10mm czy jest jakaś opcja przerobienia alternatora z jakiegoś VW na taki pasek, bo wiem że golfy 2 miały na 10mm ale wolał bym coś nowszego. Pozdrawiam 🙂🤚🤚🤚🤚i czekam na Pomoc.



    • Przez Kamilmok
      Witam . Problem zaczął się od dmuchniętej uszczelki pod głowicą , w trakcie naprawy mechanik wysłał pompę paliwa do regeneracji alby ją od razu sprawdzić . kupiliśmy nowe ori wtryski .  
      Po złożeniu wszystkiego brak mocy , orka na 4 skiby ziemia cieżka i jak było ciężko to zamiast grzebać kołami to dusiło ciągnik na biegu 1-1. 
      Postawiliśmy do drugiego mechanika pompiarza , niby wszystko posprawdzał pobawił sie zapłonem  i mówił ze wszystko jest dobrze . Pali na dotyk . teraz w polu nie był testowany jeszcze ale jak ciągną 6 ton pszenicy pod górkę to prędkość spada ze trzeba zbijać pół biegi . takze chyba nie jest dobrze . 
       
      gdzie szukać przyczyny ?
       
    • Przez Griszka92
      Witam
      Po wymianie sprzęgła na nowe całego kompletu marki Kawe oraz obróbce koła zamachowego sprzęgło nie wysprzęgla, jedynie idzie wrzucić wsteczny poza tym WOM nie działa. Sprzęgło niby ustawione fabrycznie bo śruby znaczone !? Wie ktoś może jak to ustawić ? Jakieś dane czy cokolwiek 
    • Przez lukasz3564
      Witam poszukuję drzwi lewych do renault 9034 TX jeśli ktoś posiada proszę o wiadomość.
    • Przez MarcinKa
      Witam
      Może ktoś podpowie czy jest jakis zawór czy jakaś inna przesłona czy jakby tam zwał na przejściu pomiedzy zbiornikami górnym a tym pod kabina??
      Pytam bo lalem paliwo i zapełniłem górny na maksa i nie poszlo w dolny dopiero jak przejechałem na pole to paliwo spadło do dolnego zbiornika...
      Dziwne trochę,przewód łaczacy oba gruby jest powinno samo lecieć nie ma zadnych kraników nie wiem co za przypadłość...
      Ktoś coś??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj