Skocz do zawartości
jafar21

Problemy z Pronarem1523a

Polecane posty

jafar21    1

W 2005 roku dokonałem zakupu Pronara 1523a. Pronar fabrycznie miał wadę sprzęgła i w pierwszym roku zostało ono wymienione w ramach gwarancji. Dziś ciągnik ma zaledwie 1700MTG a wartość części które w nim zostały wymienione oscylują w granicach 20TYSIĘCY zł. nie wspominając już o kosztach związanych z mechanikami oraz z kosztami oleju.

Ciągnik miał być prosty i nie do zdarcia a w ciagu tych 11 lat ciagnik przeszedł:

- 2 remonty skrzyni biegów;

- 3 razy była wymieniana pompa wody;

- 7 razy był remot sprzęgła;

- 5 razy była wymieniana pompa od hydrauliki;

-  raz przeprowadzony remont przedniego mostu;

- 2 razy były wymieniane hamulce;

- ehr który stracił zasilanie;

- rozrusznik;

- wysprzeglik;

-układ paliwowy;

- rozdzielacz (Ktory miał wade fabryczna i doprowadzał do uszkodzenia pomp.)

-pompa wspomagania;

-miernik poziomu paliwa;

Teraz ciagnik znów stoi z powodu awarii sprzęgła i pompy hydraulicznej...

Czy mogę sie ubiegać na drodze sądowej zwrotu kosztów lub naprawy na koszt firmy PRONAR ?

Edytowano przez jafar21

jafar21    1

Tylko gdzie ja znajdę tak głupiego który go kupi.. poza tym co moge kupić za te (może) 45tys o podobnej mocy?

Wiadomość z agroFakt.pl

sadek9    29

z drugiej strony jak na lata popatrzeć to niespełna 2tys na rok ;) a myślałeś nad zmianą mechanika?

jafar21    1

Zakrzewa* a co części to jeszcze do silnika nie mam zastrzeżeń bo póki co z nim jeszcze nie miałem problemów

Uziu92    1786

kolego watpie ze cos wygrasz, nawet sadownie, gwarancja sie konczy i martw sie sam, juz oni sie postaraja i wezma "bieglych" ktorzy stwierdza ze to z winy uzytkownika, sam mialem 4 lata pronara  z drugich rak tyle ze 80km to jak sie zaczal pier**lic to masakra, wszystko po kolei robilem, a zrobil u mnie 200 mtg bo mialem 4 ciagniki, to nieudana podjeba belarusa, ogarnij to i sprzedaj, wiem ze ciezko, bo az wstyd i sumienie rusza jak sie takie gowno sprzedaje, a jest sie czlowiekiem rzetelnym a nie handlarzem, ale jak on Ci tak siada, to dalej nie bedzie lepiej, kasy dozbieraj i kup jakis zachodni albo jak chcesz cos podobnej mocy w takiej kasie to moze zetora/ursusa 16xx, moze bedzie troche lepsze. To nie tylko Twoj problem bo duzo tych ciagnikow sie sypie po sladowym przebiegu.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus C-330, Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Kupię opony 480/65/R28

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez majes
      Mam szybkozłącza jak na rysunku.
      2 szt nie mogę w ogóle ruszyć, wcisnąć. 2 szt udało mi się na sile młotkiem rozruszać. Macie jakis sposob na nie?
      Inne z kolei przy wkladaniu wtyczki strzyka olejem na końcu gniazda tam gdzie jest nakretka do jego przykrecenia do rozdzielacza (na zdj w miejscu tego czerwonego plastiku, u mnie tego nie ma), da sie to jakos rozebrac i naprawic?

• Przez Kizo
      Piszcie w jakiej miejscowości, może być województwo ile mają sprzętu w jakim stanie i jak oceniacie ich ceny.

Agrotechnik Tafiły plac z maszynami Stawiski woj.podlaskie.
      Duży wybór ciągników sieczkarni do kukurydzy pras mało kombajnów zbożowych.
      Sprzęt różny wiekowo raczej w dobrym stanie lecz ceny nie najniższe bynajmniej wedłóg mnie.
    • Przez MECHANIZATOR
      Witam panowie i panie

mam takie oto zagadnienie na dziś - poszukuję informacji kto, gdzie i za ile regeneruje podzespoły ciągników rolniczych trzech najpopularniejszych marek czyli Ursusa Zetora i MTZ-ta

najbardziej zależało by mi na informacjach o regeneracji niżej wymienionych podzespołów :
      - Regeneracja pomp wtryskowych
      - Regeneracja głowic silnika
      - Regeneracja pomp hydraulicznych
      - Regeneracja sprężarek układu pneumatycznego
      - Regeneracja podnośników hydraulicznych
      - Regeneracja kompletnych silników
      - Regeneracja przednich osi i mostów napędowych
      - Regeneracja serwomechanizmu układu kierowniczego

jak i inne których nie wymieniłem

możecie też pisać o regeneracji podobnych podzespołów do Bizona (podawajcie tylko do jakiego typu Super, Rekord czy BS lub Gigant)

ważne aby informacja zawierała dane Kto (nazwa firmy) Gdzie (jaka miejscowość) i za ile (koszt naprawy netto/brutto) możecie też dopisać kiedy była naprawa wykonana i czy jestescie z niej zadowoleni

sprawa dość pilna więc prosił bym o szybką w miarę odpowiedź

z góry więlkie dzięki - pozdrawiam
    • Przez kamilekw1221
      Witam. Mam do was pytanie. chciałbym zrobić sterowanie rewersem z joysticka ładowacza w moim Renault Ares 550rx ponieważ byłoby to dla mnie duże udogodnienie. i pytanie do Was, jak to zrobić i czy wgl się da. Rewers oczywiście jest elektrohydrauliczny. można puścić tylko wiązkę od joya do rewersu do włączników czy jakiś inny pomysł?
    • Przez yacenty
      Witam
      mam fotel pneumatyczny - comfort.
      Niestety nie jestem pewien ale wydaje mi się ze ma usterkę.
      Jeśli wsiadam do ciągnika i go napompuje do swojej wagi to wszystko jest OK, jednak jeśli wsiadam do ciągnika za 3-4 dni to fotel jest bez powietrza.
      Powiedzcie mi proszę czy jest to jakiś problem z jego nie szczelnością czy po prostu on ma tak działać?
      Jak to jest u was?
      Gdzie ewentualnie szukać usterki? co najszybciej się tutaj zużywa?