Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

Dominiik    82

Liczylismy ze okolo 1200 dostanie ale nigdy nie wiadomo, ciekawe ile osob wykorzystac 500.000 zl 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczyliście ile mogliście dostać punktów? Mi wychodzi w moich wyliczeń, że uzbierałem 103 pkt. i mam pozycję na liście między 500 a 550. Myślę, że dość daleko jak na tyle pkt. Może czegoś nie policzyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8
14 godzin temu, Mariuszbrzeski napisał:

Czyli jak se terminu nie przesuna to do 15 kwietnia musza podpisac umowę ze wszystkimi pozytywnymi wnioskami czyli jest duza szansa ze maszyny na wiosne bedziemy kupywac :

Z tym ''kupywaniem'' to spokojnie, zapomniałeś o postępowaniu przetargowym a to  pół roku zajmuje o ile jeśli wszystko dobrze jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berserker    0
1 godzinę temu, Marcin 80 napisał:

Z tym ''kupywaniem'' to spokojnie, zapomniałeś o postępowaniu przetargowym a to  pół roku zajmuje o ile jeśli wszystko dobrze jest

Co to za postępowanie przetargowe? To ja z miejscem 146X mam marne szanse chyba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

Z tym liczeniem punktów to może być różnie, myślę że sporo osób będzie się odwoływać... Trzeba czekać na jakieś pismo lub wezwanie to będzie wiadomo co i jak

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

Po ocenie twojego wniosku podpisujesz umowę, następnie na zakup maszyn/maszynę musisz przeprowadzić przetarg dopiero jak wylonisz kto wygra robisz protokół wraz z załącznikami i znów slesz do ARiMR i tam leży co najmniej 4 miechy zanim je sprawdzą, przy okazji czepiając się tego i tamtego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marcin 80 skąd Ty masz takie informacje. Po podpisaniu umowy na portalu ogłoszeń ARiMR zamieszczasz zamieszczasz zapytanie ofertowe na minimum 7 dni (7 dni wystarczy). Po 7 dniach zamykasz postepowanie i wyłaniasz dostawce. Teoretycznie możesz już kupować ale dla pewności lepiej wysłać dokumenty do ARiMR w celu oceny. Agencja ma na ocenę max 30 dni. Czyli jak się spreżysz to 1,5 miecha maksymalnie ze wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8
10 minut temu, Piotr_lodzkie napisał:

Marcin 80 skąd Ty masz takie informacje. Po podpisaniu umowy na portalu ogłoszeń ARiMR zamieszczasz zamieszczasz zapytanie ofertowe na minimum 7 dni (7 dni wystarczy). Po 7 dniach zamykasz postepowanie i wyłaniasz dostawce. Teoretycznie możesz już kupować ale dla pewności lepiej wysłać dokumenty do ARiMR w celu oceny. Agencja ma na ocenę max 30 dni. Czyli jak się spreżysz to 1,5 miecha maksymalnie ze wszystkim.

kupować to możesz na dobrą sprawę już po podpisaniu umowy, tylko później mogą zarzucić że ustawiony był pod konkretnego dealera...skąd mam takie informacje? Ty jak widze znasz to teoretycznie ja mam z tym doczynienia na codzień, i w praktyce jest tak jak pisałem, przetargi leżą mi co najmniej 4miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
16 minut temu, Piotr_lodzkie napisał:

Marcin 80 skąd Ty masz takie informacje. Po podpisaniu umowy na portalu ogłoszeń ARiMR zamieszczasz zamieszczasz zapytanie ofertowe na minimum 7 dni (7 dni wystarczy). Po 7 dniach zamykasz postepowanie i wyłaniasz dostawce. Teoretycznie możesz już kupować ale dla pewności lepiej wysłać dokumenty do ARiMR w celu oceny. Agencja ma na ocenę max 30 dni. Czyli jak się spreżysz to 1,5 miecha maksymalnie ze wszystkim.

Poczytaj posty ludzi na modernizację, niektórzy i po 5 miesięcy czekali na rozstrzygnięcie portalu przetargowego

 

Co do kupowania, u mnie jeden Pan w okolicy też kupił maszyny przed dezycją z portalu, prasę i kosiarki udało mu się oddać bo jeszcze nie były używane, gorzej z stacją paszową która chodzi w oborze, maszyny oddał w kwietniu i jak na razie jeszcze walczy z ARiMR... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakiego woj. jesteś Marcin. To co napisałem to z mojego doświadczenia, przetarg ogłoszony na koniec lipca na 7 dni. Agencja dotrzymała 30 dniowego terminu na ocene. Przepisy nakazują agencji w tym terminie rozpatrzyć, jest to też w umowie zapisane. Może jeśli kto pomiesza w protokóle albo w ofertach to się wydłuża. U mnie nic się nie czepiali. Fakt, że przyłożyłem się do tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin 80    8

W mazowieckim taki bajzel jest....to czy dobrze czy źle zrobione dokumenty to druga sprawa, pierwsza to to że leżą tam dokumenty 4-5 miesięcy zanim ktoś weźmie je do ręki, to piszę o czerwcowo lipcowych postępowaniach,bo w listopadzie jak składaliśmy to pani powiedziała że może to jeszcze dłużej potrwac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409
4 godziny temu, Mariuszbrzeski napisał:

No ale powiedzcie mi jest duza szansa na zakup maszyn takich jakich sie chce co do marki czy bardzo mala ?

Jak się postarasz i zrobisz wszystko dokładnie to w większości przypadków kupisz to co chcesz,  chociaż nie zawsze od tego dilera którego chciałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy bo znajomemu doradca mowil ze moze nie byc portalu przetargowego z tymi ofertami tylko postaremu jakos . Ponieważ w naturze nie zatwierdzili tego i moga nie zdazyc . A w modernizacji bylo wczesniej zatwierdzone . Moze ktos cos slyszal ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie nie bylo . No tu na naturze jest o wiele mniej wnioskow i moze beda chcieli sie z tym szybciej uporac i nie wprowadza chociaz jest to maly procent szansy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Nie wiem czy wogole cos zmienilo bo bylo 1673 wnioski i po akrualizacji ciagle tyle samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszalu    2

 

https://www.agrofoto.pl/articles/prow-2014-2020/natura-2000-czy-starczy-pieniedzy/

Edytowano przez mariuszalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj