Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

zeno    13

Zakup wozu paszowego musi być powiązany z jakąś inwestycja budowlaną? Dobrze słyszałem ? 

Narazie wniosek składam z wozem , jeśli będą jakieś problemy najwyżej zrobię aneks 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzesss    35

Panowie a z tego naboru grudniowego jak wszystko pujdzie dobrze to do którego roku trzeba sie wyrobić najpużniej z budowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Tylko 196 wniosków wpłynęło na naturę do 31 grudnia . Jeszcze napewno kilka zostanie dostarczone  pocztą. Sam wysłałem 28grudnia także jeszcze pewnie kilkanaście wpłynie na dniach 

Edytowano przez zeno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tyle na cały kraj ? Podejrzewam że jeszcze co najmniej 3 razy tyle wpłynie poczta. Ludzie boją się covida a druga sprawa to też po co jechać 100 km do ARiMR i stracić pół.dnia jak  mozna wyslac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Tak na cały kraj. Pewnie że wpłynie jeszcze sporo wniosków ale bez przesady że 3 razy tyle . Okaże się w przyszłym tygodniu 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Pany, takie pytanie mam. Niezwiązane z programem, ale z Naturą 2000. 

Otóż całe gospodarstwo mam na naturze i koło domu mam z 4.5ha ornego w dwóch kawałkach. Rozdziela je wąski pasek TUZu (będący częścią większego kawałka). Jakbym ten pasek przeorał, to moglbym większość ornego robić wzdłuż. Pytałem w odr, to mi powiedziano, że ni ch**a, nie mogę i nie ma opcji żeby to przeskoczyć. Jestem w stanie nawet tego kawałeczka nie podawać do dopłat, bo to raptem że 20-30arow, a znacznie uprościłoby mi to uprawę.

Ktoś się może orientuje, czy jest to do zrobienia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli jest to TUZ to musi tam być TUZ. Jakby to był grunt orny to możesz orac. Znajomemu po dopłatach polecieli bo ktoś podje.al że zaorał TUZa na naturze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Tam akurat nikt mnie nie podpierdoli, ale nie wiadomo kiedy jaka kontrol się trafi. 

Szkoda, myślałem, że jakoś da się to przeskoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zeno    13

Ja bym próbował . Tyle że mi się dopatrzyli jeden kawałek i muszę przywrócić. Ten kawałek akurat na cennym TUZ i może dlatego .  

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Ja to z tych strachliwych bardziej jeśli chodzie o takie rzeczy :) u mnie też cenne przyrodniczo. W odr mówili, że z automatu wszystkie tuzy na naturze wpisali jako cenne. No szkoda. Tak to wygląda 

1292959235_Screenshot_20210121-1739363.png.b081f8091102165292f81d0a9f421271.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vat    299
1 godzinę temu, daron64 napisał:

 W odr mówili, że z automatu wszystkie tuzy na naturze wpisali jako cenne.

To nieprawda - mam 5 działek Tuz na N2000 (obok siebie) i 3 są cenne przyrodniczo, a pozostałe nie. Żeby było ciekawiej to pierwsza cenna, druga i trzecia nie, czwarta i piąta cenna.

Ale jeżeli masz TUZ CP to napewno nie możesz przeorać. 

Edytowano przez vat
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    3

 

3 godziny temu, agro_bamber napisał:

Jeszcze kilkanaście dni i będzie lista :)

Lista jest ogólnokrajowy czy oddzielna dla mazowieckiego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agro_bamber    7
Napisano (edytowany)
Dnia 7.02.2021 o 15:52, Capitan58 napisał:

 

Lista jest ogólnokrajowy czy oddzielna dla mazowieckiego ?

Pewnie będzie mazowieckie osobno i reszta kraju osobno :)

Edytowano przez agro_bamber

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeśli wyrobią się w terminie 50 dni od daty zakończenia naboru to lista powinna być opublikowana  czwartek /piątek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj