Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

mj1201    0

Czekając na podpisanie umowy chciałbym się doradzic jaki siewnik do trawy lepiej kupić. Rzędowy vredo czy rzutowy guttler lub apv. Może ktos z obecnych tutaj ma doświadczenie z którymś z tych siewników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Przyszły papiery z agencji ze postepowania ofertowe zostalo przeprowadzone prawidłowo moge zamawiać maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nawet szybko chyba nature i prow robia oddzielnie bo tam czekaja po pol roku . No u mnie na wtorek mam zaproszenie "dopiero" na podpisanie umowy . Mazowieckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Prasa bedzie w poniedzialek, kosiarka juz stoi na placu u dilera , tylko z Ursusem(rozrzutnik)nie wiadomo kiedy bedzie bo tam idioci pracuja i nikt nic nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati224    0
Jest już zaproszenie do podpisania umowy. Czy ktoś wie ile trzeba czekać na maszyny od podpisania umowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik92    0

A kupując bez portalu przetargowego tez nie można kupić od razu po podpisaniu umowy??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek5030    0

Umowa podpisana i teraz pytanie czy musze robic przetarg jesli maszyny sa za 108 tys netto prasa od jednego dilera a zgrabiarka od drugiego . Mogłby ktos sie wypowiedziec bo nie moge sie tego dowiedziec u nikogo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popey01    0

Panowie, bez portalu się nie odbędzie jeżeli kupujecie maszyny typowo do użytków zielonych jak kosiarka belarka przyczepa zgrabiarka itd. Itp.  Jeżeli łącznie te maszyny przekraczają 30000 euro każda maszyna musi mieć przetarg zrobiony. Juz wyjaśniał dlaczego. W nowych przepisach mowa jest o zadaniu. W zestawieniu rzeczowo finansowym macie dwie tabele. Jedna do kosztów ogólnych w której znajdują się właśnie maszyny typowo zielonkarskie- jeżeli ich łączna wartość przekracza 30000euro portal jest obowiązkowy, wartość maszyn jest sumowana(w inwestycjach na naturze 2000 zadaniem jest utrzymanie użytków zielonych czyli wszelki sprzęt do zielonek). Druga tabela to koszty inne czy pozostałe, bo juz nie pamietam, to inna bajka... Tutaj juz odnosimy się do wartości poszczególnej maszyny jak np paszowoz , ciagnik. Jeżeli jego wartość nie przekracza 30 tys. euro to portal jest zbędny, aczkolwiek zalecany dla świętego spokoju. Informacje zdobyte u samego źródła czyli pracownika ARIMR zajmującego się właśnie prawidłowo przeprowadzonymi przetargami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj