Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

ursusek1614    13

no dobra kto wytłumaczy mi gdzie tutaj jest logika kolega wyżej pisał że jest 10xx i dostał poprawki ale pisze że na jego wniosek na razie nie mają kasy zaś drugi kolega wyżej jest na 11xx i już podpisuje umowę? dla mnie to jest dziwne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za duzo cpaja w tej agencji bo tam u nich to normalka . Ja jestem na poczatku listy ale moja prowadzaca jest na urlopiku od początku lutego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Chyba jedynym RACJONALNYM wytłumaczeniem jest to, że W ARIMR wiedzą że wszyscy dostaną (a conajmniej do 11XX), ale formalnie nie jest to jeszcze klepnięte więc wysyłają poprawki z dopiskiem, że aktualnie wniosek nie łapie się na dofinansowanie. 

Lub jak twierdzi @Mariusz za dużo ćpają...

Edytowano przez czarny1211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubo123    2

A ja widzę że jednak jest podział na województwa ja w pomorskim jestem na 9xx i nic kolega wcześniej pisał że na 5xx w województwie naszym wysyłał poprawki... Widać jednak, że ilość wniosków w województwie robi różnicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Czas otrzymania poprawek na pewno jest różny dla różnych województw, ale umowa nie powinna być podpisana z osobą na np. 1200 miejscu jeżeli pieniędzy starczy na 800 wniosków

Ktoś z Was dostał poprawki powyżej miejsca 900 bez dopisku, że na razie na wniosek nie ma środków?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Mi sie wydaje że oni przesłali to na województwa a podobno w łódzkim było malo wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berserker    0

Ja dzwoniłem do babki która była wypisana na dokumencie z  poprawkami i powiedziała, że mam marne szanse bo mam 39 pkt a realnie na aktualną chwilę pieniędzy jest dla tych co mają co najmniej 49 pkt. a  jestem na 146X miejscu i miało być dla wszystkich w tym naborze.

Edytowano przez berserker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
8 minut temu, berserker napisał:

Ja dzwoniłem do babki która była wypisana na dokumencie z  poprawkami i powiedziała, że mam marne szanse bo mam 39 pkt a realnie na aktualną chwilę pieniędzy jest dla tych co mają co najmniej 49 pkt. a  jestem na 146X miejscu i miało być dla wszystkich w tym naborze.

A poprawki tobie wysyłali?  Mój doradca mi mówił właśnie dwa tygodnie temu że właśnie kasy starczy dla tych co mają minimum 50 pkt 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

Mi odrzucili ładowacz czołowy i wywrotkę.Co do przyczepy to się zgodzę ale dlaczego ładowacz? napisali że dlatego ,że nie mam hodowli ale TUZów ponad 35 ha i jakos te siano w belach muszę zebrać.można to jeszcze odkręcić? mam jeszcze tylko tydzień na poprawki .proszę o poradę kogoś w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mj1201    0

Jeśli chodzi o ładowacz to tylko ma służyć według nich do sporzadzania i zadawania pasz dla zwierząt inaczej chyba nie przejdzie. Ja tłumaczyłem ze bede nim przewodził pasze z pryzmy do obory. Nie wiem czy to przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
39 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

Mi odrzucili ładowacz czołowy i wywrotkę.Co do przyczepy to się zgodzę ale dlaczego ładowacz? napisali że dlatego ,że nie mam hodowli ale TUZów ponad 35 ha i jakos te siano w belach muszę zebrać.można to jeszcze odkręcić? mam jeszcze tylko tydzień na poprawki .proszę o poradę kogoś w temacie.

a co oni maja do tego czy masz hodowle czy nie jak byk jest w zasadach doboru maszyn napisane że na ładowacz czołowy jest wyznaczona liczba zwierząt a w drugim przypadku ilośc ha przy 35ha smiało powinni przyznać taki co ma ładowność 1600kg.Więc twój doradca niech napisze tobie dobre uzasadnienie do tego ładowacza

A może nie chcą tobie przyznać ładowacza bo już wpisałeś w biznesplanie że masz jakiś traktor z ładowaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
berserker    0
22 godziny temu, ursusek1614 napisał:

A poprawki tobie wysyłali?  Mój doradca mi mówił właśnie dwa tygodnie temu że właśnie kasy starczy dla tych co mają minimum 50 pkt 

Wysyłali poprawki i pisało tylko, że będzie rozpatrzony pozytywnie o ile osoby o wyższej pozycji na liście nie wyczerpią środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
21 godzin temu, ursusek1614 napisał:

a co oni maja do tego czy masz hodowle czy nie jak byk jest w zasadach doboru maszyn napisane że na ładowacz czołowy jest wyznaczona liczba zwierząt a w drugim przypadku ilośc ha przy 35ha smiało powinni przyznać taki co ma ładowność 1600kg.Więc twój doradca niech napisze tobie dobre uzasadnienie do tego ładowacza

A może nie chcą tobie przyznać ładowacza bo już wpisałeś w biznesplanie że masz jakiś traktor z ładowaczem

nie wpisywałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modr    2

Czy ma ktoś druk oświadczenia o tym że rolnik nie jest/ nie prowadzi wykazu środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych. Tak ap ropo poprawek.

Czy wystarczy  napisać w "dwóch słowach". Oświdaczam że nie prowadzę itd...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymorning    2
Panowie a jest ktoś z lubuskie albo wie jak to wygląda w tym rejonie? Jestem na 98X miejscu i nie wiem co o tym myśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

Wiec z ofertami jest tak ze jesli kupuję sie maszyny w jednej firmie to musi byc postepowanie ofertowe a jesli kupujemy maszyny u roznych delareow  np.kosiarke w warszawie a prase w toruniu to do 30 tysiecy euro nie trzeba postepowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

To na ta jedna niemusisz mieć postepowania,a na 6 tak popieprzone to ale tak mi powiedziała dzisiaj jak popisywalismy umowe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafczyk    1
1 godzinę temu, Dominiik napisał:

To na ta jedna niemusisz mieć postepowania,a na 6 tak popieprzone to ale tak mi powiedziała dzisiaj jak popisywalismy umowe 

Piszesz o przypadku gdy łączna suma zakupów netto przekracza 30 tys euro czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj