Vinci007

Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000 Prow 2014-2020

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wasil    2

Dzis dostałem poprawki z oddziału Białystok, jestem ok. 300 na liście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek1614    13
1 minutę temu, wasil napisał:

Dzis dostałem poprawki z oddziału Białystok, jestem ok. 300 na liście

O proszę coś zaczyna ruszać ☺ czepiają się mocno w poprawkach? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasil    2

Nie no ja akurat na budowę skladałem to tylko proszą o dostarczenie roznych dok. I ze działki sie nie zgadzają. I wniosek do poprawki i wiele innych ale wszystko jest szczegółowo wyjasnione, co i gdxie poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiik    82

No to zyczymy szybkiego rozpoczęcia budowy a co stawiasz ? 

Edytowano przez Dominiik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Miejsce ok.1000.Kolega ma 400..i też dostał dzisiaj.Cos jak w modernizacji kropka,kreska nie tam gdzie trzeba...maszyny  uzasadniać...przeczepa zwykła raczej mi nie przejdzie musi byc typowa platformowa.Kosiarka mi koliduje z modernizacją i chyba tez bedzie cięzko z nią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174
26 minut temu, Marcin133 napisał:

Miejsce ok.1000.Kolega ma 400..i też dostał dzisiaj.Cos jak w modernizacji kropka,kreska nie tam gdzie trzeba...maszyny  uzasadniać...przeczepa zwykła raczej mi nie przejdzie musi byc typowa platformowa.Kosiarka mi koliduje z modernizacją i chyba tez bedzie cięzko z nią...

Kryteria doboru maszyn obowiązują? Jeśli można wiedzieć, na co składałeś i z jaką powierzchnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Tak obowiazuja kryteria.Zgrabiarka,przetrzasarka ,owijarka, ładowacz,przyczepa,kosiarka ,ciagnik.30ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny1211    9

Podobny areał jak u mnie.

Czyli jednak czepiają się tego, że podobny sprzęt był brany na MGR - też będę miał ten problem. Ale zamierzam tłumaczyć się że np. ta kosiarka, którą brałem na MGR 6 lat temu połamała się i tyle, a w rozporządzeniu nigdzie nie jest wprost napisane, że nie można brać maszyn o przeznaczeniu podobnym/ zbliżonym jak kupione wcześniej w PROWie. W przeciwieństwie do tego naboru (lutowego), gdzie takie wyłączenie jest wprost zawarte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zybek2110    1
Dnia 17.01.2018 o 22:13, szlachcic napisał:

ciekawe czy będzie do natury 2000 robić przetargi

to ciekawe ale podnieśli ten próg bo wcześniej powyżej 20 tys złotych trzeba było robić ten przetarg publiczny a taraz zrobili powyżej 30 tys euro czyli nie wiem czy dobrze myśle ale może poniżej tej kwoty starczą zwykłe oferty...

https://www.wrp.pl/2018-roku-wnioski-o-przyznanie-platnosci-formie-elektronicznej/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adrianoo93    0

Hej ja na liście jestem 4xx dostałem poprawki przyczepa mi nie przeszła i siewnik. nie wiecie jak temat ze siewnikiem zrobić żeby przeszedł ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin133    944

Ciekawe jak by zmienic na hale łukową na baloty czy by poszło.Składał ktos? Trzeba pozwolenia czy wystarczy ten ich projekt na poczatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agrofoto
      System VitalFields powstał, by ułatwić pracę rolnikom, szczególnie tym, którzy korzystają z unijnych dotacji, i tym, którzy chcą się o nie starać. Stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jest również świetnym „wirtualnym organizerem” dla wszystkich gospodarzy ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność. 
      W natłoku codziennych obowiązków uzupełnianie karty pól schodzi na dalszy plan, co w konsekwencji może oznaczać problemy podczas kontroli, gdy wymagane jest podanie informacji dotyczących chociażby środków wykorzystywanych w trakcie prowadzenia upraw. Takich nieprzyjemności możemy uniknąć, korzystając z systemu VitalFields. Jedno kliknięcie wystarczy, by zawsze mieć gotową ewidencję użytych środków ochrony roślin dla PIORIN-u. Warunek jest jeden, dane te należy uzupełniać na bieżąco. VitalFields w znaczący sposób to ułatwia. Jak?   Czytaj więcej
    • Przez SuperRolnik1
      Witam,mam zamiar skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych z nowego PROW-u.Wybór padł na 2 marki: New Holland TD5.95 lub ZETOR Proxima 100 Power.Cena obu traktorów podobna.Dodam,że oba będą w bogatszym wyposażeniu oraz będą pracować z ładowaczem czołowym.Proszę o radę.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez katopo
      W nowym PROW ma być program który nie pamiętam jak się ma nazywać ale ma działać na zasadzie że rolnik przekazujący gospodarstwo na inne które chyba będzie miało średnią krajową/wojewódzką po przekazaniu gospodarstwa i zakończeniu działalności rolniczej ma jeszcze przez 5 lat dostawać równowartość dopłat które mu przysługiwały. Coś w rodzaju takich rent strukturalnych.
       
      Jak ktoś ma lepsze pojęcie o tym programie proszę o poprawienie moich ewentualnych błędnych informacji oraz rozwinięcie tematu. 
    • Przez Szymcio23
      Witam  
      Czy osoba mająca ziemię w spadku może otrzymać MŁODEGO ROLNIKA ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj