Polecane posty

tomn95    51

A czy te pierscienie metalowe sa potrzebne? I czemu masz czarne uszczelniacze ja zakladalem niebieskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Mam czarne bo takie dostałem u siebie nie było innych rozmiarów i są one jak by masywniejsze choć nie miałem w ręku tych niebieskich. Co do pierścieni metalowych nie zastanawiałem się nad tym po prostu zostały i tyle. Jaki rozmiar mają te niebieskie co wstawiłeś?

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Niebieskie są zdecydowanie trwalsze.  Będziesz miał okazję kup i przy okazji wymień. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

20160204_162442.thumb.jpg.03ebd4d19be5705e53cbc7293f9eabf6.jpg20160204_165548.thumb.jpg.3c5cfa42328591c11993b732ee7a6aa1.jpg70x60x7.2

Niepotrzebnie dawalem na początku te metalowe pierscienie. Teraz jak będę robił te segery to dam 3 niebieskie uszczelniacze. 

Edytowano przez tomn95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Może i trwalsze nie wiem nie miałem do nich dostępu akurat brało się co było.

Teraz aby dac niebieskie musiałbym dać znów tłok inny do przerobienia bo te co mam mają rozmiar U2 - 56x70x10 i zapewne niebieskich nie ma w takim rozmiarze chyba że się mylę. Kupiłem ich wtedy 10 sztuk to jeszcze 6 mi zostało na zapas hehe więc zapewne na razie będa takie na podmianę a potem się zobaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeśli jest jakiś rodzaj czarnych to są i niebieskie. Ja bym stalowe zostawił. Działają jak zgarniacz zawsze zbiorą z cylindra syf zanim dostanie się pod gumowe. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Tylko z ktorej strony dać te metalowe? Pewnie z odwrotnej niz ja założyłem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Tak żeby pierwsze działało ciśnienie na nie. Czyli licząc od denka tłoka stalowe, guma, guma. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No właśnie jest z tyły i może słusznie. Teoretycznie większ szansa że od tyłu syf podejdzie bo wewnątrz cylindra olej jest przefiltrowany. 


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Czyli co dać pierscienie od dołu cylindra? O ile u góry wejdą te dwa niebieskie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Temu u siebie dałem na środku bo nie byłem pewny jak lepiej, ale sądzę ze pierwszy od góry musi być uszczelniacz aby to na niego działało ciśnienie i dociskało go do tulei jak i tłoka tworząc uszczelnienie, a następnie drugi uszczelniacz lub pierścienie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Tylko wtrące jeszcze swoje 5 groszy odnośnie tych uszczelniaczy bo rozmiar rozmiarem to jedno ale są jeszcze róźne typy tych uszczelniaczy czyli różne ułożenie warg uszczelniacza czy to jest U, U1, U2, TTS, TTI, TTE, TTU czy jest do tłoka czy do tłoczyska i wszystkie mogą mieć taki wymiar, wszystkie są do ruchu posuwisto-zwrotnego tylko każdy z wyglądu się różni. Może ktoś lepiej jest obeznzy w tym temacie i się wypowie bo to też ma duże znaczenie wg mnie jaki typ uszczelniacza się stosuje bo załóżmy jeśli jest przeznaczony do uszczelnienia tłoczyska to raczej nie dasz go na tłok mimo takiego samego rozmiaru i jeden jak i drugi jest niebieski hehe. Bo u siebie mam ten uniwersalny U2 stosowany zarówno do uszczelnień tłoków i tłoczysk

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Mi te niebieskie doradzil wlasciciel sklepu tylko zapytal sie do czego to ma być. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

No ok doradził Ci ale jakie jest tego uszczelniacza oznaczenie bo to też jest ważnie nie sam rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro
5 godzin temu, tomn95 napisał:

Czyli co dać pierscienie od dołu cylindra? O ile u góry wejdą te dwa niebieskie. 

Patrząc na katalog, to od dołu tłoka z twojego zdjęcia idzie pierścień tłokowy a potem dwa uszczelniające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51

Ale czy ten olej ktory wchodzi do cylindra od pompy jest tak idealnie przefiltrowany? Szczerze to wolalbyn zmienić tylko niebieskie pierscienie niz caly tlok dawac do przetoczenia. Chociaż z tego co sie dowiedzialem to i tak bede musial go skrócić. Myślę ciagle jak to rozwiązać zeby wiecej do tego nie zaglądać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomn95    51
Dnia 7.01.2018 o 10:28, ZYLA napisał:

Wydaje mi się że dobrze. 

Wystarczy odkręcić (6) i wymienić (16) oraz (12). Choć jeśli go wypchalo, to pojawiło się tam ciśnienie, a więc może być nieszczelnosc na suwaku rozdzielacza. 

20180107_101923.jpg

Trzeba dzwignie demontowac czy od razu odkręcić 6?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

wybaczcie że pytam ponownie ale po zmianie "forum" nie umiem odnaleźć części swoich tematów.

Pytałem o to jaki rozdzielacz zamontować w Ursusie C-330M bez fabrycznych gniazd hydrauliki.

Cel mam jeden - dwa gniazda hydrauliki sterowane tak jak w Ursusie 1014/zetorze 10145 (tym z 4 gniazdami).
Chodzi mi o to że jednym gniazdem i drugim mogę podnieść przyczepę. Mogę też podpiąć RCW czyli silnik hydrauliczny.
Ktoś mi nawet odpowiadał ale za chiny nie mogę tego odnaleźć.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez szostiwf88
      Jeżeli ktoś szuka siłownika do maski John Deere 5620, 5720, 5820 o oznaczeniu AL175748 lub RE206116 to zamiennikiem jest siłownik, sprężyna gazowa FORD Mondeo IV Sedan klapy bagażnika - sedan 03/07- np. (FA Krosno 24477).
      Ja taki wstawiłem pasuje idealnie jak oryginał, a kosztuje ok. 30zł.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Krzysiek2794
      Witam, ludzie pomóżcie mam problem z moim Jumz'em. Niedawno kupiłem jumza chyba przerobionego z koparki, nie znam jego przeszłosci,na rolniczy.Mianowicie mam problem z hydraulika, nie wiem czy ktoś maczał juz tam "paluchy" ale nie mam sekcji pływającej do orki, w żadnej z 3 dźwigni. Mam pytanko czy jak wymienie rozdzielacz na taki z sekcją pływającą to musze jeszcze coś przerabiać? Prosze o pomoc.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam serdecznie
      Pytanie do użytkowników MF 3125 i pochodnych. Przy rozdzielaczu są 3 węże, który z nich to zasilanie, a który powrót oleju. Według mnie górny z lewej to powrót, a dolny (grubszy) to zasilanie.
      Proszę o odpowiedź czy mam rację czy też nie.

      Potrzebuję zrobić dodatkowy rozdzielacz przy TUZ-ie, który posłuży mi do obsługi zakupionej prze zemnie zgrabiarki grzebieniowej TWIST Samasz-u. Chciałbym za sobą ciągać prasę KRONE Comprima F 125 XC, a z przodu zgrabiarkę.
      Niestety potrzebuję 4 szybkozłączka podwójne (2 dla prasy, 1 dla zgrabiarki, 1 do obsługi wysokości tuza)
      Stąd też pomysł na dodatkowy rozdzielacz z przodu, który byłby obsługiwany za pomocą joysticka z kabiny.

      Pozdrawiam serdecznie oraz dziękuję za pomocne wypowiedzi


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj