Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kamil0qwe    15

Oddaje za 52gr mam 11 krów kl. ekstra, 4tyś l, białko 3,2 tłuszcz 3.7, parametry troche słabe bo paszy brakuje, gdyby dali dobrą cene to i na pasze by było. Większym +30tyś l płacą około 90 groszy. Grupy na cysterne nie zbiorę, z małych w okolicy tylko ja zostałem a reszta to +30tyś l. Kierowanie gospodarstwem wydaje sie proste gdy tata wszystko ogarnia a ty od czasu do czasu porobisz w polu nowym jd, jednak to nie takie proste w dodatku w niesprzyjających warunkach. Gdybym miał 1zł za l to na wszystko by starczyło i można by produkcję rozwinąć lub przejść stopniowo na inną. Jeśli ktoś nakupywał kilka nowych ciągników, maszyny za setki tyś nową oborę za mln to nic dziwnego że 1zł to mało. Najlepiej jak by mleko było po 2zł i te wszystkie sprzęty zwróciły sie w rok a w następne lata czysty zysk aby można było kupić kolejny nowy ciągnik tym razem największy na wsi. Ja już niedługo i zwijam mleczny "interes" bo w takiej sytuacji mleczarnia zabiera połowę zysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

O ile różnią się wam wyniki z federacji od tych z mleczarni bo chyba za ostro mnie skubią . Z federacji tłuszcz 4,6 białko 3,2 a z mlekovity tłuszcz 3,8 a białko 2,9 , co robicie w takich sytuacjach ?

 

U mnie wygląda to następująco: białko się zgadza, natomiast tłuszcz w federacji wychodzi 4,4-4,6% a w mleczarni średnia na fakturze nie przekracza 4,00%. Wystosowałem pismo do laboratorium mleczarni wraz ze sprawozdaniem okresowym z federacji z prośbą o wyjaśnienie skąd biorą się tak znaczne różnice. Mleczarnia zasłoniła się wynikami z kontroli laboratorium przez jakąś wyższą jednostkę i według wyników odchylenia w próbach są w normie. Grzecznie zapytałem i dostałem grzeczną odpowiedź. Nic się nie zmieniło.

Cena za kwiecień 0,92 zł brutto przy 12 000l w miesiącu. Cena bez zmian kolejny miesiąc, dobrze że chociaż nie spada.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Soja to teraz masakra. U mnie jak krowy dostaną z 20 % to już będzie cud. Soja po 2100 zł tona na dzień dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
icek1    179

Te ceny mleka to tylko wina ukrainy przez embargo eksportu do rosji a my rolnicy za ta płacimy a rosja i tak to embargo ma w d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

@bartek Ułom jesteś ? jakbyś czytał ze zrozumieniem, to dotarło by do cb. to co napisalem wczesniej, ze nie zajmuje sie produkcja mleka. No faktycznie, 95 gr. za litr to tylko calowac w dupe zarząd w podziękowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BarteqD    27

wilhelm skoro nie zajmujesz się produkcją mleka to skad możesz wiedzieć jaka jest opłacalność? Skoro piszesz że przy 95 gr jesteś w stanie całować w D*** to co byś zrobił za 1,10? Jesteś trolem i to nie forum dla Ciebie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marju12    44

Opłaca się, jak się własnej pracy nie liczy. Przy takiej cenie nawet minimalna nie wychodzi, jak się wszystkim domownikom ,,zapłaci". My z mężem sami zasuwamy i przy 1,14 zł/l na ilości 11 tys l bez kredytów zostaje ze 2-3 tys, jak się rachunki poopłaca. Oby nic nie chorowało itp. Resztę idzie na pasze, nawozy, opryski, usługi itp. Więc szału nie ma. Za 50 gr to lepiej krowę sprzedać i na paszach zaoszczędzić...

jak doliczysz fakt ze jestes panem samego siebie to bezcenne c na dodatek

a ci z miasta niech sie uzeraja i traktuja ludzi jak traktuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Czlowieku, zrozum w koncu ze wypowiedzialem sie na temat posta, w ktorym ktos napisał ze mleczarnia "płaci" mu 52 gr/l. Tu nie mowa o opłacalnosci, tylko o czystym, polskim skurwysynstwie i jawnym oszustwie.. Oczywiscie w majestacie prawa, jak wszystko w tym katolicko-zlodziejskim kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

to dużo czy mało bo w sklepach jakoś nie widać obniżki cen .jak tak dalej to pracownicy mleczarni dostana duże premie bo rentowność wzrosnie

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

simii89 To ile Wloszczowa moze placic dostawcy, odstawiającemu miesiecznie ok. 150 000 L.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

jak doliczysz fakt ze jestes panem samego siebie ...

 

Czy oby na pewno ?

Mlekovita możliwa podwyżka... no ciekawe, ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

Czy oby na pewno ?

Mlekovita możliwa podwyżka... no ciekawe, ciekawe.

raczej obnizka na 99% dostalem dzis cennik  z mleksu oni skupuja dla mlekovity i 5 gr w dol za maj a zawsze tak jest ze u nas miesiac wczesniej jak w wysokim wiec za czerwiec poleci u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Spokojnie, ja nie mówię, że na 100% i że już w tym miesiącu. Pożyjemy zobaczymy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szablowski w tamtym tygodniu na spotkaniu mowil ze w tym i nastepnym miesiacu obnizki nie bedzie takze w mlekovicie raczej jak na razie bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

Szablowski w tamtym tygodniu na spotkaniu mowil ze w tym i nastepnym miesiacu obnizki nie bedzie takze w mlekovicie raczej jak na razie bez zmian

no moze to tylko ten nasz pazerny posrednik na cenniku jest napisane mlekovita wys maz ustala cene dla dostawcow mleksu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

Ale w mlekovicie są różnice nawet pomiędzy oddziałami a u pośredników to są wgl. całkiem inne ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no moze to tylko ten nasz pazerny posrednik na cenniku jest napisane mlekovita wys maz ustala cene dla dostawcow mleksu

 

A ty myślisz, że Księżak z Mleksu, to za co buduje swoje budowle których ma tyle rozpoczętych. Żeby mieć tyle kasy co miesiąc musi rżnąć rolników.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

LacPol Piotrków Kujawski w czerwcu będzie podwyżka o ile gr jeszcze nie wiadomo 


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    68

z tą podwyżką to jeszcze do  końca nie powiedziane;p bo to niby widzą dobre symptomy na rynku mleka;p moim zdaniem w Lacpolu na czerwiec bedzie 2gr podwyżki albo w cale;p ja h,ji juz troche znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

A ty myślisz, że Księżak z Mleksu, to za co buduje swoje budowle których ma tyle rozpoczętych. Żeby mieć tyle kasy co miesiąc musi rżnąć rolników.

 

o tym wiemy wszyscy ale mimo to partrzac na rynek to cena nie jest jeszcze  tragiczna po 1.15 dostalem za kwiecien niektore mleczarnie przetwarzajace skupione mleko placa mniej a nawet jesli cos nie pasuje w postepowaniu mleksu to w obecnej sytulacji ciezko jest sie gdzies przeniesc gdzie lepjej by placili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
urwisek    4

A co urwisek dorzucili Ci coś do oficjalnego cennika, że masz 1,15 chyba ,że masz powyżej 50 

no ba kto dobrze gada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baranek    3

Nie jestem producentem mleka, tylko bydła opasowego, ale czytajac posty o obecnej cenie białego surowca jestem zatrwizony...
Kupuje cieleta z okolicznych gospodarstw i słyszę, że ci którzy maja kredyty boją się o jutro...
Natomiast ci którzy dalej robia c360 c330 i kupywali tylko tanie używane maszyny za gotówkę śpią spokojnie. Zawsze jakas ta wyplata zostaje.Bank nie zabiera ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
    • Przez Czyzyk97
      Witam agroforumowiczów ostatnio jest głośno o rejestracji chłodni do mleka.
      Jak dokładnie wygląda sytuacja,macje już zarejestrowane chłodnie? Do kogo/gdzie udać się po poradę/pomoc ?
      Dzięki za wypowiedzi Pozdrawiam
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez kris14
      Witam wszystkich
       
      Zwracam się z uprzejmą prośbą o wypełnienie poniższej ankiety, której celem jest uzyskanie informacji na temat zachowania konsumentów na rynku mleka spożywczego. Ma ona charakter anonimowy i służy wyłącznie celom badawczym. Zebrane w ten sposób dane pomogą w sformułowaniu wniosków, które zostaną zawarte w pracy magisterskiej. Proszę o szczere odpowiedzi.
      https://www.webankieta.pl/ankieta/254656/zachowanie-konsumentow-na-rynku-mleka-spozywczego.html
       
      Z góry dziękuję za udział w badaniu w imieniu swoim i przyszłej Pani Magister.
    • Przez Robert_Mobile
      Witam wszystkich, 
      obecnie mamy w fazie testów oprogramowanie dla weterynarzy: http://getcloudvet.com/
       
      Jesteśmy w trakcie zbierania wymagań co do aplikacji mobilnej dla hodowców bydła, obecnie na liście mamy: 
      zarządzanie stada (dodawanie bydła przez skan kodu z kolczyka za pomocą aparatu), dodawanie wydarzeń (inseminacja, choroba, szczepionka, wycielenie) kalendarz stada - na podstawie informacji uzupełnionych w stadzie propozycje zasuszania, wycielenia etc. Co waszym zdaniem, zdaniem praktyków powinno się znaleść w aplikacji. 
       
      Jeżli ktoś chce testować aplikację zapraszam do zapisania się na stronie http://getcloudvet.com/.
       
      Ucinając dywagacje o cenę, aplikacja ma być darmowa dla gospodarstw poniżej 35 sztuk bydła. Powyżej symboliczny abonament lub chamskie reklamy - opcja do wyboru  
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj