Polecane posty

KULAWA_KOZA    156

Podniosłem na 7 i jest też zainteresowanie :) jak by nie patrzeć w małopolsce ceny jadalnego zaczynają się od 7zł

, myslę że cena idzie w górę dopóki ludzie nie otworzą kopcy i sie nie ociepli , wtedy będzie Buuuum :"(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel100474    31

Podniosłem na 7 i jest też zainteresowanie :) jak by nie patrzeć w małopolsce ceny jadalnego zaczynają się od 7zł

, myslę że cena idzie w górę dopóki ludzie nie otworzą kopcy i sie nie ociepli , wtedy będzie Buuuum :"(

Witam a ta cena za żółte czy czerwone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kafar191    8

Podniosłem na 7 i jest też zainteresowanie :) jak by nie patrzeć w małopolsce ceny jadalnego zaczynają się od 7zł

, myslę że cena idzie w górę dopóki ludzie nie otworzą kopcy i sie nie ociepli , wtedy będzie Buuuum :"(

 

Cena przystępna ja jak dobrze to w tym tygodniu dostane 4,5 zł, a z tymi kopcami to nie wiadomo nawet jak im leżą i jest to tylko niewielki procent z całych plonów ziemniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

W kopcach to trzymają tacy co do hektara ziemniaka uprawiają , cała reszta to już przechowalnie posiada . Hodowla na wsiach padła , to i stodoły ocieplone i tam ziemniaki mnóstwo wiary trzyma i o każdej  porze roku jest do nich dostęp . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody111    23

w której części polski mieszkasz że kopców nie widzisz? tak się składa że mnóstwo ich jest i kulawa... ma racje, zima trzyma już miesiąc to i ziemniaka jest troche mniej dostępnego, nikt teraz kopca nie otworzy. ale owszem też tak może być że niejednemu kopce przemarzły przy takich mrozach jak były na początku stycznia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

no to masz fajną cenę ,co się nie zmieściło to poszło do kopców , widzę że im większy kopiec to już końcówka ludzie mają wszystko sprawnie zorganizowane,jak już to zostają małe kopce i czekają wiosny,u mnie w okolicy już ziemniaka nie ma dużo,kuzyn miał przeszło 200 ton i już skończył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

powiem tak interesuje ich towar handlowy czyli konkretnie kaliber 5-8 cm :) ale ładujesz tak jak leci odsortują Ci te małe ponizej 5 cm i te duze powyzej 8 cm i jeszcze masz sadzonke i odpad dla bydła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187
Napisano (edytowany)

czyli dasz im 25t z czego pozytywna weryfikacje przejdzie 20t( towar bez skazy pewnie do mycia)...wyjdzie ok 30gr a odsort to tylko nadawać się będzie na pasze 

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

Jeżeli to ta firma o której myślę to po pierwsze zważ towar u siebie, po drugie jak już dostaniesz rozliczenie to zwróć uwagę ile potrącili Ci za sortowanie, zanieczyszczenia i inne "dodatki" i na koniec podziel kwotę przez ilość wtedy otrzymasz wiarygodną cenę, i nie zdziw się jak wyjdzie 30 groszy albo mniej.


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pojechało 12 ton w bb 50 gr netto red lady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Przemol znając życie i sort +5 to z 25 ton 15 ton zostanie, nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

nic nie kasują za sortowanie... jak przyjmują towar przez bunkier to robia wstepna segregacje 5-8 reszte zabieram i nikt mi za zadne sortowanie nie kaze płacić, zanieczyszenie kilka % zawsze musza dać na piasek itd a Ty jak robisz pyrke na worek to tez nie wrzucisz kalibru 2 cm czy 3 cm tylko musisz zrobic sort i  to odrzucic prawda? i tak samo przerosnietej pyry nie wrzucasz do worka? chyba ze masz tak niewybrednych klientow ze kazdy kaliber kupia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Do was też tak dzwonią o te pyry nonstop? co dzień telefon......dziś z warszawy, gość gadał że potrzebują minimum 100 ton ziemniaków na chipsy w bigbaga po 40gr/kilo płacą. Jakie odmiany na te chipsy przeważnie biorą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KULAWA_KOZA    156

7zł za woreczek to max tyle handlarz płaci , Rumun bierze po 10zł/15kg , wiec handlarz 3zł zarabia na woreczku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez farmer1111
      Poszukuje ziemniaków paszowych  lubelskie
    • Przez Szydre
      Witam! 
      Nie wiem czy w dobrym dziale piszę to pytanie. Macie jakieś sposoby na przetrzymywanie ugotowanych ziemniaków dla świń? Mam 4 świnie i ugotowałem dla nich parnik ziemniaków, jak je przetrzymywać żeby nie skisły? Zostawiłem je w skrzynce wystudzone w ciemnym, chłodnym garażu. 
    • Przez warchest
      witam sprzedam obsypnik do ziemniakow 3 rzedowy stan dobry lokalizacja powiat płocki , nr tel 728 381 453 lub 728 563 090 


    • Przez MarcinSp10
      Potrzebuje od specjalistow rady na temat ziemniakow czym najlepiej spryskac ziemniaki od chwastow zawsze przed wschodami dawalem roundupem ale potem i tak zarastaly. Polecono mi na nastepny rok spryskac Srodkiem titus 25wg tydzien po posadzeniu . Czy warto tym pryskac??
    • Przez topfarmer
      Cześć
      Mam problem z moim kombajnem grimme lk650 i nie wiem jak go rozwiązać.
      Podczas kopania ziemniaków i przejechaniu dosłownie kilku metrów pod plastikową rolkę podchodzi kamień ( około 3 cm) i blokuje całą taśmę boczną podajnikową. Sprawdzałem w katalogu wszytko jest na swoim miejscu , rolki praktycznie nowe. W załączniku przesyłam zdjęcia.
      Czy ktoś z posiadaczy tego modelu spotkał się z takim problemem?
      Dodam że ogólnie w tamtym miejscu gromadzi się bardzo dużo łęcin, ziemi itp. Czy jest to normalne?
       



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj