Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hardkor113    637

Miejmy taka nadzieje ze podrozeje ale niestety nic na to nie wskazuje zapasy w paszarniach czy tez w mlynach sa takie duze ze raczej nie ma szans na podwyzki.
Jeszcze na dodatek spadki na gieldzie powoduja obnizki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerB    12

no leci giełda leci

ale ciekawe dlaczego kapitał spekulacyjny jeszcze nie wszedł z rynku ropy na pszenicę itp. grać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

poprzenosili się spekulanci na nieruchomości i inne rynki narazie nie ma ich na surowcach rolnych


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil96    37

Wolą zboża ciągnąć ze wschodu niż dać zarobić POLSKIEMU ROLNIKOWI takie mamy wspaniałe rządy w naszym wspaniałym kraju..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

A to mówisz, że to rząd sprowadza to zboże i co potem z nim robi? Chyba przegapiłeś parę ostatnich lat, to już tak nie działa.

A tak na serio to nie my jesteśmy Ci pokrzywdzeni co im nie dobra zagranica przysyła zboża żeby nas zniszczyć, tylko jesteśmy Ci źli co wysyłamy zboże w dużych ilościach za granice (koło 5 mln ton) i nie dajemy więcej zarobić rolnikowi z kraju do którego ono płynie lub jedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal26    12

Potrzebuję informacji na temat firmy agromar wtrepka maxtrader,ktoś z nimi handlował?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor86    9

dzwoniłem dziś w sprawie cen po tych wczorajszych spadkach...

 

pszenica paszowa 565-570zł netto 

pszenica kons 590-600 zł netto

kukurydza 605 - 610zł netto

 

loco lubelskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie indykacje GoodGrains-a

Ceny netto loco gospodarstwo (w promieniu ok. 100km od portów gda/gdy) - liczony w tej cenie jest transport do portu (ok. 30pln)

Pszenica 14 655pln

Pszenica 13,5 650pln

Pszenica 12,5 625pln

Pszenica 11,5 610pln

Rzepak 1640-1650pln

Rzepak na nowe zbiory (sierpień) 1480pln

Bobik 750pln

Groch 820pln

Łubin 980pln

Jeśli ktoś chce otrzymywać takie informację codziennie na telefon w formie sms-a to zapraszam na priv.

Informacje o rzepaku, nie płynie do nas statek z canolli tylko płyną do nas statki z canolli podobno ok. 200 tys ton, tak że rzepak spadnie zapewne:((

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Zaje...kur...biście to już chyba ostatnia nadzieja wlaśnie zgasła bo miałem nadzieje że choć rzepak będzie płacić a tu też klapa zdaje się że w tym sezonie najbardziej będzie się opłacać nic nie robienie, pogratulować tylko tym co mają dzierżawy 2500+ jak oni planują przeżyć ten sezoz...bo ja sobie tego nie wyobrażam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do samego faktu to mi jeden importer potwierdził, ale co do ilości to w formie szacunku co pozostali ściągają. Niestety

Na 100% będę pewien jak zobaczę w wykazie statków. Płynie z Australii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popo73    78

Marcin ale będziesz wiedział przed wpłynięciem do portu za odpowiedź z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osterley    18

Zaje...kur...biście to już chyba ostatnia nadzieja wlaśnie zgasła bo miałem nadzieje że choć rzepak będzie płacić a tu też klapa zdaje się że w tym sezonie najbardziej będzie się opłacać nic nie robienie, pogratulować tylko tym co mają dzierżawy 2500+ jak oni planują przeżyć ten sezoz...bo ja sobie tego nie wyobrażam....

Najlepiej to się wyjdzie jak się miało ubezpieczone i wymarzło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Najlepiej to się wyjdzie jak się miało ubezpieczone i wymarzło ;)

 

no chyba nie do końca większość ma pakiety za ujemne skutki ledwo na 15 % s.u.


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Jednej rzeczy nie rozumiem. Mianowicie od razu po żniwach wielu kolegów chwaliło się plonami 8+ t/ha pszenicy, zgadza się? Cena w żniwa to 600-720 brutto w zależności od regionu naszego kraju. Dziwie się naprawdę, że tak długo wstrzymywaliście się ze sprzedażą pomimo, że wasze wysokie plony rekompensowały niższą cenę. No chyba że w rzeczywistości plony oscylowały w granicach 3-4 t/ha to wtedy zmienia postać rzeczy i jest to ciągle skamlenie na forum że tanio.

 

Sporo inwestorów jak na razie wycofało kapitał z rynku zbóż i rzepaku to prawda.

Na jak długo?

Z moich informacji wynika, że spora ilość inwestorów zaczęła zabawę w hodowlę (drób,)

Poza tym inwestują w złoto złoto i jeszcze raz złoto.

Edytowano przez TOREZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Import był od zawsze. Raz mniejszy i na odwrót.

Tyle, że czołowym dostawcą była Ukraina.

Z uwagi na sytuacje jaka panuje właśnie w tym kraju (państwo zadłużone na maksaaaaa) eksport rzepaku zbóż i kukurydzy to spłata kapitału, który jeszcze przez dłuuuugi okres czasu będzie spłacać Ukraina.

Edytowano przez TOREZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega Torez ma rację, ludzie wiedzą, że plony były rewelacyjne, hodowla w PL siadła, eksport idzie, ale nie na taką skalę, jak rok czy dwa lata wcześniej, więc jest, jak jest. A mimo to niektórzy czekają na ostatnią chwilę. Jeden forumowicz pisał tu kiedyś, że sprzedaje od jesieni do marca i wówczas wychodzi najlepsza średnia. Coś w tym jest, ostatnie dwa lata pokazały, że najwyższa cena była w grudniu i styczniu, teraz zapowiada się podobnie. Konkludując, można wtopić niezłą kasę, jeśli wszystko stawia się na jedną kartę bądź liczy na Bóg wie jaką cenę. Mnie 680 netto także nie satysfakcjonowało, bo w żniwa pszenica była w podobnej cenie i to bez przerzucania, ale miesiąc temu za tyle sprzedałem i teraz widzę, że chyba dobrze. Wszystkim życzę wzrostów, bo na dzisiejszym dniu świat się nie kończy, ale widać, że w ślad za świńmi, mlekiem i wołowiną, zboża zmierzają w podobnym kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

Sam miałem ponad 1800 ton zboża do sprzedaży. Zwyżka o 100 zł/tona to dla mnie w ciągu 5 lat nowy traktor. Ale to działa w drugą stronę również, także obniżka powoduje zmiany w inwestycjach.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

coś czuje że cena spada i zmierza w kierunku ceny jaka będzie w żniwa... I wydaje mi się że spadnie do poziomu 500-550 brutto. Rynek jest zbyt zapchany zbożem. Wiem, bo pracuje w skupie i gdzie nie ma kontraktów na duże ilości tam nie chętnie chcą skupować, co innego firmy przerabiające ziarno typu młyny, fermy.

Edytowano przez koniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to mnie wystraszyliście z rzepakiem, jutro zaczynam wozić moje 35t, Golpasz 1630 netto; jęczmień i pszenżyto jeszcze się trzyma (610 i 590)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Z tym rzepakiem to wygląda tak że te ok. 200tys ton to jest mniej więcej 3-4 tygodnie roboty tłoczni w Polsce, więc nie ma co panikować, jednak zważywszy że tłocznie płacą teraz więcej niż cena giełdowa, obniżka ceny raczej pewna:( Przynajmniej na jakiś czas. A tymi statkami to będę wiedział mniej więcej tydzień wcześniej niż wejdą do portów. Na razie nie są awizowane, ale rzekomo płyną z Australii, wydaje się to dość logiczne.

Na tą chwilę 1640-60 przy większych ilościach mogę zaproponować praktycznie w każdym miejscu (loco gospodarstwo)w Polsce (stan do jutra do 9:30 - przed otwarciem giełdy ! matif znowu minus 3euro) , więc nie ma co panikować - niech nikt nie pisze że dołoży do interesu:)) A jak będzie za miesiąc czy dwa tego nikt nie wie tym bardziej ja. 

Pozdrawiam i życzę wzrostów szczególnie zbożowych bo tam padaka straszliwa:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj