kazach17

Amazone Pomocy!!!!

Polecane posty

kazach17    8

Witajcie czy na widocznych zdjęciach rdza jest tylko powierzchownie czy może sięgać głębiej,niestety nie mam możliwośći oglądnięcia tego z bliska,rok 2008 rozsiewacza,ale jak się nie czyści ,to nie ma co się później  dziwić.rozsiewacz za-m 3000 ultra profis dobra cena?

http://olx.pl/oferta/rozsiewacz-amazone-za-m-ultra-profis-3000-l-2008rza-m-za-u-sulky-CID757-IDcNmk7.html

post-25807-0-43131300-1448370671_thumb.jpg

post-25807-0-35643600-1448370698_thumb.jpg

post-25807-0-00884600-1448370786_thumb.jpg

post-25807-0-33520700-1448396262_thumb.jpg

Edytowano przez kazach17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati8991    10

przy tej śrubie na drugim zdjęciu wygląda poważnie,ale mi sie wydaje ze beda one bardziej powierzchniowe zawsze jak coś to można wyciąć i zrobić reperaturkę :D a z biegiem czasu a jeszcze jak się sypie dużo N to będzie brzydko wyglądać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Właśnie takiego samego robię, tylko 3500 z nastawką i powiem że jakbym dał zdjęcia to zobaczył byś ile blach wycinam i wymieniam. tam już są dziury przy każdym otworze  wszystko pordzewiałe, ale mój ma raczej więcej rdzy. Tam gdzie są otwory na śruby, plastyki wszystko  zżatre do wymiany. Po piaskowaniu prawie załamałem się, farba beznadziejna tak cienka że po przyłożeniu piaskarki schodzi jak brud na ciągniku polany wężem z wodą.

Może jutro zawiozę go do cynkowania, bo bez tego nie ma sensu składać.

Koszt wyjdzie mnie z 4,5 tyś remont, same częsci nowe siłowniki  i jakieś plastyki i plandeka  to 1200  zł, reszta piach, farby, cynkowanie, do tego trza doliczyć podłączenie do ciągnika, bo mój Case MX z  2001 nie ma wyjścia, to jakieś 1000 zł, znalazłem u znajomego i to tanio, bo serwis Rojenczyn  1500 plus dojazd 500 neto wiec 2 tyś  wszystko.

Czyli 5,5 tyś muszę szykować. Ale ja dałem za niego z 9 tyś brutto  z transportem kupiłem w  pakiecie z opryskiwaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oaxis3333    39

nie wierze że można włożyc nawet 5,5 tys zł w stary pordzewiały przegnity rozsiewacz który praktycznie jest do wymiany ale duma na to nie pozwala bo znana firma go wyprodukowała ..... 
,,Zastaw sie a postaw sie "

 


Jesli pomogłem , okaż to Dając łapkę w górę  :) to motywuje ...

 

pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Masz racje za mało  podałem że wyjdzie.

 

plastyki i siłowniki                                                                700

sita                                                                                      320

farba na świeży ocynk i środek do usuwania  i inne          1450

piasek i sprężarka,                                                            1300

ocynkowanie                                                                        850

papiery ścierne, spachle                                                      200

transport do cynkowni i samochodem po środki i piasek      300

prąd tarcze, drut,CO2, propan butan                                   350

śruby kwasiak                                                                        80

plandeka i stelarz                                                                600

A wiec do teraz wydane                                                     6150zł plus podłączenie do ciągnika 1000 zł razem 7150 zł  remont

 

Propanem nagrzewam garaż jak maluję, jeszcze nie mam pieca wstawionego, sprężarkę do piaskarki wynajmuje, 14 godzin piaskowałem poszło  3,6 tony piasku po 344 zł/t granitowy, dwa razy byłem ciągnikiem a mam 35 km do firmy, do cynkowni 30 km w jedną stronę, a byłem po 2 razy więc 260 km zrobione ciągnikiem.  te 450 za farbę na świeży ocynk to jest 5 litrów, a na nakładki poszło mi  normalnego podkładu epoksydowego  12 litrów na siewnik pójdzie  te 5 litrów i reszta epoksydowy na ocynk nr 15553 za który dałem 450 farby kupowane na OLX za 1/2 lub 1/4 ceny dosłownie. Sita miały być, niestety wcale nie dał, zostały zagubione, robiłem całkiem nowe.

 

Rocznik rozsiewacza 2007 z wagą komputerem

 

Robię go dla siebie, nie na sprzedaż. Tak jak napisałem kupiłem go w pakiecie z opryskiwaczem, na hali było bardzo ciemno, nie widziałem co kupuję, nawet nie miałem czasu go oglądać,  dopiero jak zapłaciłem i ładowałem go to zobaczyłem, a  nawet nie, bo on jest cały obudowany  blachami z kwasiaka, to i mało było widać.

Nowy  taki sam kosztuje około 73,8 tyś.

Zobacz u mnie  w galerii na D 47 wyremontowaną, koszt prawie 9 tyś,, a za 6 można do użytku kupić, to nie było zastaw się a pokaż się.

To się nazywa remont, a nie szczotka,  farba i czekać na słoneczny dzień żeby wyschło.

ZAM 1800  chcę sprzedać za 4 tyś, od  2 miesięcy 2 telefony.

Jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.

 

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj