Sebastian

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce

Polecane posty

Zielonek13    3

My mamy 3 kojce,gdzie lacznie jest ponad 140 sztuk.Obornik wywalamy miniladowarka co 2 tygodnie i jest w kojcach ok. 8 ton obornika,sciele raz dziennie .1 Balot starcza mi na tyzdzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej9911    22

Nie mogę czegoś zrozumieć.... Przecież idea hodowli tuczników na głębokiej ściółce polega na tym żeby wywalać obornik po skończonym tuczu, to po jaką cholerę wywalacie jeszcze w trakcie? Za mało schodków macie? Może za małe różnice poziomów? Dla mnie to zadziwiające bo wszyscy rolnicy z jakimi się spotkałem którzy mają głęboką ściółkę wywalają tylko raz po skończonym tuczu, metrowe schody im wystarczają, zazwyczaj 0,80m....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

ja tez nie umiem zrozumiec postępowania Zielonek13 :blink: po to buduje sie chlewnie na głebokiej sciołce by wywalac gnoj jeden raz po sprzedazy tuczników tak jak pisze maciej9911 B) jak ktoś chce sie narobić to proszę bardzo, ja dziekuję za taką głeboką ściółkę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil33k    0

jezeli bedziecie potrzebowac wyposarzenia do chlewni to szczerze moge polecic jednego kolesia ktory to robi :) wyposazy caly budynek w co byscie chcieli i moge poreczyc ze towar maja dobry wiem bo u mnie spisuje bardzo dobrze w chodowli 60 macior w cylklu zamknietym i koles naprawde dobrze doradzi co warto zrobic ;) najlepiej zadzwonic do niego to sie sami przekonacie przyjedzie zrobi oferte i za to nic nie zaplacicie a tu macie namiary do niego Michał Bialecki 781-234-343 firma zootech

 

a możesz wstawić zdjęcia bo jesteśmy w trakcie przebudowy chlewni i będą dwa kojce 13mx6m i zastanawiamy się właśnie czy tubomaty zdadzą egzamin na głębokiej ściółce

zdawaj i to bardzo dobrze wystarczy ze beda na lekkim podwyzszeniu :) jak beda jakies niejasnosci to mozna smialo do mnie dzwonic na priw 601413814 ja juz troche na tym zeby zjadlem wiec brdzo chetnie pomoge :P albo spytac sie tego kolesia od wyposazen co pisalem tez sie chlopak na tym dobrze zna i latwo sie z nim dogadac;) nr do niego 781-234-343 Michal Bialecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

drodzy koledzy właśnie w tym systemie chodowli mam problem z muchami, czy zdarza się u was że muchy gryzą tuczniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

niestety gleboka sciolka ma to do siebie ze much jest wiecej musisz je ograniczyc byle nie gryzly tucznikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

czy warto stosować suchą dezynfekcję w trakcie tuczu? Wstawiłem na nową tuczarnie tuczniki a na wstępie objawił się cirko wirus może właśnie od tych much,cholera wie bo nigdy nie miałem objawów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrek75    2

panowie przymierzam sie do przebudowy starego budynku o wymiarach 18 na 6 podzielone jest na 3 czesci i zastanawiam sie czy lepiej rozwalic sciany dzialowe i zrobic jedna komore czy zostawic i zrobic 3 mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

Witam.Mam starą szklarnie o wym.45m długa i 9 m szeroka mam taki plan żeby ją przerobić na tuczarnie na głębokiej ściółce.Pytanie czy można by to zrobić na 1 kojec czy nie będzie kanibalizmu itp. cz lepiej na 2,3 czy wiecej .Chcę to mieć to na tucz kontraktowany.Jeszcze jedno pytanie ile tak +/- sztuk by mogło się tam zmieścić.Proszę o szybką odpowiedź POZDR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2471

Po 1 to nie wiem czy Ci sie ktoś zgodzi dać prosiaki na tucz kontraktowy do szklarni, 2. myślę ze przynajmniej z 5 kojcy 3. przelicza się ok 0,7mkw na tucznika 100kg


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

No w szklarni to na koniec rzutu może Ty będziesz musiał zapłacić firmie zamiast firma Tobie bo wyników bym się tam nie spodziewał. 0,7m jak masz ruszt i konkretną wentylacje, w szklarni to nie wiem czy by się nie podusiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

nie no przecież bym pod szkłem nie trzymał :) szkło bym zdjoł została by konstrukcja aby która była by obłożona z płyty obornickiej chodzi mi aby o zagospodarowanie tego obiektu bo nie mam funduszy na postawienie nowego budynku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19Macin96    1

Chłopie ty potrzebujesz przecież posadzkę mięć wylana ruszta lub kanały gnojowicowe, przecież jak ci tam jaka kontrola przyjdzie to masz przesrane...

Następna rzecz wentylacja przy takiej ilości, kilka kojców najlepiej to max.30 tuczników.. Wszystko musi byc zgodne z tzw. wymogami UE....

Wiadomo wszystko jest do zrobienia, brawa za to że kombinujesz i chce się coś robic.. Tylko trzeba od podstaw i porządne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ociec82    1

nie no jak bym miał w to inwestować to na porządnie oczywiście z wentylacją i innymi niezbędnymi rzeczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedrek75    2

moim zdanie 3 mniejsze. A masz do tych trzech komór drzwi ?

w dwóch są 2 metrowe a w jednej 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Czy są gdzieś w galerii zdjęcia boksów na głębokiej ściółce bo nie mogę znaleźć? Ewentualnie czy ktoś mógłby wrzucić takie zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xd_mati19    0

Siemka chciał bym się dowiedzieć ile by mnie kosztowała tuczarnia na głębokiej ściółce na 200 sztuk i ile idzie na 1 sztukę słomy , oczywiście tucznik bym kupował ?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek20    0

Witam, planuje budowę tuczarni na głębokiej ściółce na 1000 sztuk , czy ma ktoś taki budynek , jakie są koszty budowy i na co warto zwrócić uwagę podczas budowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kogut    1

[quote name=xD_mati19' timestamp='1392370807' post='1307197]

Siemka chciał bym się dowiedzieć ile by mnie kosztowała tuczarnia na głębokiej ściółce na 200 sztuk i ile idzie na 1 sztukę słomy , oczywiście tucznik bym kupował ?:D

 

Tak srednio 1 bela na 2szt na tucz,jesli wstawiasz 30kg warchlaka. U mnie idzie na 300szt 175bel. Zalezy tez od slomy,jak ze sterty i wilgotna to wiecej,a jak z pod dachu to mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xd_mati19    0

a ile by mnie kosztowała taka chlewnia , a i ile sie tak przez te 3 msc uzbiera tego obornika ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekmalina    5

900-1000zł/stanowisko tuczowe

Co do obornika to zależy jaka będzie obsada... Ale 60-70cm napewno będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oczkomac
      witam w raz z ojcem prowadzimy gospodarstwo o powierzchni 150 ha i 4000 tyś świń i chcemy dobudować przy jednej z chlewni zadaszenie do bydła , z oby dwóch stron chcemy postawić mury by nie był takiego przeciągu a od strony ganku paszowego założyć kurtyny z plandek. chlewnia do której chcemy dobudować to zadaszenie mierzy 80 metrów.
      zastanawiamy się czy zrobić na rusztach czy na ściółce ,bo widzę że opinie są podzielone.w naszym przypadku jest to obojętne no tylko z tą robotą wiadomo że na rusztach jest mniej roboty ale znowu te choroby i utrata energi.
      to co jest lepsze ?
    • Przez michal135791
      Mój kolega ma obore na 40 sztuk krów i kiedyśbrałęm od niego gnój to go brał turem . Ale od niego też brałem gnojowice od tych krów . Jak on to zrobił że miał obore na głębokiej ściólce i miał gnojowice ? Czy jest możliwość ścielania na rusztach ?
    • Przez 33012345
      chciałbym przerobić stodołe na obore i zeby to była głęboka ściółaka obornik bym wywalał turem raz na 3 miesiace i odrazu w pole wywoził bo mam duż słomy ale nie wiem czy musze robic zbiornik na gnojowice jeśli tak to prosze napiszcie jak to zrobić czy one też leją pod siebie bo mnie nurtuje ten temat z góry dzięki
    • Przez Andrzej2202
      Witam ..Chcę zaadaptowac stodołę na głęboką ściółkę :
      będą tam dwa kojce jeden 8,5 x 3,7
      drugi 8,5 x 5,3
      Potrzebne mi są pozwolenia bądź jakieś projekty...??
       
       
      Jaką zastosowac wentylacje w takiej glębokiej ściółce ?
      Proszę o pomoc ....
      Dzięki
    • Przez Damiq
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, ile ton obornika spodziewać się po 100szt. tucznika odchowanych od 30 do 125kg ? Chodzi mi o głęboką oraz płytką ściółkę.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj