Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Damiq    0

Witam. Chciałbym się dowiedzieć, ile ton obornika spodziewać się po 100szt. tucznika odchowanych od 30 do 125kg ? Chodzi mi o głęboką oraz płytką ściółkę.

Damiq    0

Słomy mam przygotowane z dużym zapasem :D Wiadomo też, że świnki swoje narobią, do tego przy głębokiej ściółce odkłada się również gnojowica w oborniku, przez co robi się ciężki. Jesteś w stanie podać mi orientacyjną ilość ton, jakiej mogę się spodziewać ?

Wiadomość z agroFakt.pl

master20002    157

Są na necie opracowania ile produkuje obornika dany gatunek, w danym wieku, przez dany okres itd. Poszukaj trochę sam i mniej więcej będziesz wiedział czego się spodziewać.

Damiq    0

Znalazłem takie informacje na jakiś stronach arimr czy czegoś podobnego i tam wyszło, że taki tucznik od wagi 30 do 130kg wyprodukuje 3t obornika ( tak wskazywała tabela ) i wydaje mi się to nierealne

JdCinek    31

Na moim przykładzie, 100 sztuk świń w wadze od 20 do 140 kg . Czyli u mnie 100 sztuk mieści się w trzech boksach, w boksie scieli się około 18-20 paczek o wadze około 150 kg, czyli daje w przybliżeniu około 30 ton obornika na boks, czyli z trzech boksów lub właśnie 100 sztuk świń wychodzi około 80-90 ton obornika. Mówię o wadze paczek czy obornika w przybliżeniu. Paczki większości są ze sterty, oraz oczywiście częstość scielenia zależy od tego czy w boksie jest mokro. (W mojej galeri mozna znaleźć zdjęcia jak wyglądają te właśnie boksy).

Damiq    0

Piękne dzięki, JdCinek, takiej odpowiedzi właśnie oczekiwałem :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez dzik82lysy
      ILe może kosztować remont kapitalny do DF 4 cyl np. AGROTRON 4.85 .Wiadomo jak się kupi taką maszynę to nie jest nówka.Różnie to bywa.Takowa maszyna może wymagać remontu.W jakich granicach on może się mieścić???
      AA i jeszcze czy te ciągniki są wadliwe??
    • Przez Pronarek82a
      Chcem kupić szyberdach do pronara i niewiem ile może kosztowć, bo sie połamał jak wjeżdżalem do stodoły!!!
    • Przez Famer21
      Witam. Mam pytanie odnośnie nawożenia pola obornikiem. Czy mogę zastąpić obornik jeśli sam nie posiadam z braku hodowli? Kiedyś UG wyszedł na rynek, jako oprysk na słome, który robił z tej słomy coś w rodzaju właśnie obornika, ale nie zdał zadania. Potrzebował bym na 20ha żeby rozwieść po polach.
    • Przez tatar902
      Witam poszukuje osob ktore zostaly oszukane przez firme bm kobyli zajmujacej sie trzoda
      firma mnie oszukala tak ze swinei zabrala po 1 miesiacu pozniej niz przewidziana byla umowa i wystawili mi jeszcze kwitek sadownie bym im zaplacic nie wiadomo za co i stwierdzili ze swinie byly za male po upywie 120 dni gdzie stwierdzil to ich przedstawiciel gdzie byl ostatni raz jak swinei byly  prawie jak warchlaki chyba jakis wrozbitow zatrudniaja ze wiedza jaka wage maja nie widzac ich 2,5 miesiaca
      kontakt do mnie  tatar902@wp.pl