Sebastian

Hodowla tucznikow na glebokjej sciolce

Polecane posty

Gość   
Gość

900 - 1000 zl na sztuke czy kojec bo nie wiem jak to rozumiec? Chyba raczej to drugie ale wole dopytac czy cie dobrze zrozumialem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xd_mati19    0

Jaki był by koszt postawienia chlewni na głęboką ściółkę od podstaw na 200 sztuk ?  :)

Edytowano przez xd_mati19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiq    1

Lekko odświeżę temat :) Panowie, ilu ton obornika mogę się spodziewać po 100 tucznikach od waki 30kg do 130 ? chodzi mi o orientacyjne wartości. winki trzymane na głębokiej ściółce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 temat zamarł ale może ktoś podpowie jakiej wysokości robić stopnie schodów do paśników planuję 1,4 metra różnicy poziomów ale nie wiem na ile stopni to podzielić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
charnas    3

U mnie od ok 25 szt jest jakieś

 

 temat zamarł ale może ktoś podpowie jakiej wysokości robić stopnie schodów do paśników planuję 1,4 metra różnicy poziomów ale nie wiem na ile stopni to podzielić 

 

U mnie są stopnie na jakieś 10-12 cm wysokości, z 15 cm długości

 

Lekko odświeżę temat :) Panowie, ilu ton obornika mogę się spodziewać po 100 tucznikach od waki 30kg do 130 ? chodzi mi o orientacyjne wartości. winki trzymane na głębokiej ściółce

 

U mnie z kojca 25 szt. jest jakieś 15 m3 obornika, tak więc od 100szt. będzie to 60 m3. Wg internetów 1m3 waży ok 800 kg, tak więc wyjdzie ci 48 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez oczkomac
      witam w raz z ojcem prowadzimy gospodarstwo o powierzchni 150 ha i 4000 tyś świń i chcemy dobudować przy jednej z chlewni zadaszenie do bydła , z oby dwóch stron chcemy postawić mury by nie był takiego przeciągu a od strony ganku paszowego założyć kurtyny z plandek. chlewnia do której chcemy dobudować to zadaszenie mierzy 80 metrów.
      zastanawiamy się czy zrobić na rusztach czy na ściółce ,bo widzę że opinie są podzielone.w naszym przypadku jest to obojętne no tylko z tą robotą wiadomo że na rusztach jest mniej roboty ale znowu te choroby i utrata energi.
      to co jest lepsze ?
    • Przez michal135791
      Mój kolega ma obore na 40 sztuk krów i kiedyśbrałęm od niego gnój to go brał turem . Ale od niego też brałem gnojowice od tych krów . Jak on to zrobił że miał obore na głębokiej ściólce i miał gnojowice ? Czy jest możliwość ścielania na rusztach ?
    • Przez 33012345
      chciałbym przerobić stodołe na obore i zeby to była głęboka ściółaka obornik bym wywalał turem raz na 3 miesiace i odrazu w pole wywoził bo mam duż słomy ale nie wiem czy musze robic zbiornik na gnojowice jeśli tak to prosze napiszcie jak to zrobić czy one też leją pod siebie bo mnie nurtuje ten temat z góry dzięki
    • Przez Andrzej2202
      Witam ..Chcę zaadaptowac stodołę na głęboką ściółkę :
      będą tam dwa kojce jeden 8,5 x 3,7
      drugi 8,5 x 5,3
      Potrzebne mi są pozwolenia bądź jakieś projekty...??
       
       
      Jaką zastosowac wentylacje w takiej glębokiej ściółce ?
      Proszę o pomoc ....
      Dzięki
    • Przez Damiq
      Witam. Chciałbym się dowiedzieć, ile ton obornika spodziewać się po 100szt. tucznika odchowanych od 30 do 125kg ? Chodzi mi o głęboką oraz płytką ściółkę.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj