Polecane posty

Szymi40    1444

I jaki plon tego jęczmienia   ?   Tylko tak szczerze   nie jak co niektórzy   co rok  10 ton.  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztof1987    211

wczoraj jęczmienie poszły pod kose najlepszy plon był 8 t z ha a najgorszy 3t z ha tak że rozpiętość bardzo duża jęczmień hybrydowy do du.y najlepiej sypnoł jak sie nie myle nikoretta  lub coś takiego wszystko siane z centrali  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hania1978    2

Umnie pada na razie czekam na pogodę choć Deszcz potrzebny niektórzy jęczmienie skosili ja czekam na pogodę

 

Jedni czekają aż deszcz się skończy, drudzy aż porządnie popada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie sypał średnio w granicy 6ton :/  Dużo wymarzniętych placy gdzie tylko zielsko rosło, a po za tym to jęczmień ładny, duże zdrowe ziarno, dobrze plonujące (gdyby nie wymarznięcia to myślę że koło 8 ton z ha by dało :))

 

 

PSST Chociaż nie wiem czy się nie mylę bo jęczmienie lubia być kapryśne i mieć dużo objętości a masy mało co :P

Edytowano przez JadeNaFarcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1539

jęczmień sypie ponad 6t a rzepak 4 a Wy jeszcze narzekacie ?

Ja po takiej pogodzie bym się cieszył a nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz 6 ton to wcale nie jest szałowe osiągnięcie.. Jeszcze zależy kto jakie ma ziemie, ale u nas 6 ton to kiepskie plony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

I po żniwach wszystko stoi bo deszcz wjazd możliwy koło piątku

Edytowano przez agrolublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Ci co piszą że aż tyle nasypało niech wjadą na wagę. Niektórzy mogą się zdziwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Kiedy wjezdzacie w rzepak z pnia nie desykowany  w woj łódzkim od srody do piątku nadają upały od soboty burze i gradobicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mercator75    0

W okolicach Grodkowa woj  opolskie plon z jęczmienia z tego co słyszałem to od 2 do 4 ton . Osobiście jestem z pod Oławy to jęczmień sypał po 5 ton . Nie ma w tym roku rewelacji na żadne z zbóż . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Kto zastosował dobre nawozenie na dobrą glebę to mu nic.Jedno gospodarstwo które znam oddalone o 20 km kosiło wczoraj jęczmień tam gdzie były pokazy claasa i poln w granicach 8-9 t/ha mimo suszy klasa 3 lub 2.Nie padało juz od 3czerwca zaczęło porządnie od środy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeśli ktoś ma dobre ziemie, oraz nie szczędzi na nawozach, na ochronie roślin itp itd to taki jęczmień minimum 7-8t powinien dać ;) 

(Tylko żeby zaraz nie było gadania że się przechwalam i wg bo nie w tym rzecz, mówię jak jest i za pewnie każdy doświadczony rolnik, który miał do czynienia z tymi gorszymi jak i lepszymi ziemiami wie o czym mówię ) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

U mnie teraz pada a dziś widziałem jak koleś uprawiał pole po jęczmieniu.U nas ruszymy może za 2 tygodnie z żytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Oglądałem wczoraj ziarno w kłosie żyta kuj-pomorskie, to są kłosy co ziarno jest już twarde i dobre do koszenia i są takie co rozgniecie w palcach i przy dłuższych opadach deszczu to ziarno co jest twarde zacznie porastać zanim te miękkie dojrzeje, tak że mogą być nie ciekawe żniwa ,ale i tak prędzej jak pod koniec lipca to na dobre żniwa ruszą w moich stronach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albercik99    93

No ja nie mam pojęcia o czym ty mowisz. W zasadzie to ty nie masz pojecia o czym mowisz. Zdarzają sie lata, że choćbyś pękła nie osiągniesz wiecej niz 5-6 ton, kiedy w innych latach normą jest 8-10. I to bez suszy. Także koleżko pożyj troche, nabierz doswiadczenie i pokory dla pogody, bo na załączonym obrazku widac ze mało widziałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZDZIWIŁ byś się :) 

Wystarczy zasięgnąć wiedzy z profesjonalnych dużych gospodarstw..ale co będę się męczył pisaniem jak i tak uznasz, że ja kłamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin

Skąd wiesz, że na pokazach w Jarosławcy jeczmień sypał 8-9t/h ????? Przecież tam nie było nic ważone a jęczmień zimowy jest lżejszy od jarego. Jeżeli wszyscy tak oceniają plon na forum jak Ty to się mocno zdziwią jak będą sprzedawali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Tomek :) W dodatku zależy też kto jakie ma zboże bo jak widzę u niektórych przy każdym ziarnie ości to aż mnie trzęsie na myśl śrutowania tego oraz zdziwienia przy ewentualnej sprzedaży :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arion320    59

odpowiednie, duze nawozenie nijak sie ma do plonowania gdy roslinie brakuje wody.... poprostu roslina tych nawozow nie pobierze... nie wiem skad wam sie takie cudowne plony biora... u nas w kuj-pom (klasa 3-4) jesli rzepak da 4t a pszenica 6-7 to jest rewelacyjny wynik... oczywiscie dla niektorych specjalistow jak pszenica nie da 12t a rzepak 6t to nie rzepak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Cena rzepaku w sezonie 2019. Jak myślicie jak się będzie zmieniał rynek rzepaku? Ceny czarnego złota wzrosną? Spadną? A może ten sezon zamkniemy takim samym wynikiem jak rok 2018? Chwalcie się po ile sprzedajecie nasiona rzepaku.
      Kontynuujemy tu wątek z sezonu 2018
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj