Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agrofoto    82

Kiedy rozpoczynacie żniwa 2015? Jak pogoda w Waszych regionach? Kiedy spodziewacie się początku żniw? Pierwsze zdjęcia w galerii z tego roku już są, tyle że z Węgier, a kiedy u nas?

Wiadomość z agroFakt.pl

PeterG14    115

Ja myślę końcem czerwca na jęczmień na górce wjechać, a potem w dołku minimum po tygodniu. 

Szymi40    409

U  nas  już gościu  pszenżyto zimowe  ścioł.....  rotacyjną - uschło  na  pniu  i troszkę  z  głodu padło  . ;)

wl_master    7

do żniw to jeszcze spokojnie 3 tyg czekać jęczmień dopiero rudzieje nieśmiało, a z pogodą to tak że dziś deszcze od rana :)

Krisek    15

Co do  sprzedaży to ja w zeszłym roku z pod kombajna sprzedałem 650zł/t a teraz po 400 kupuja...Więc wydaje mi się że trzymać i sprzedać taniej jest bez sensu,,

BestZetor    20

U nas dopiero w połowie lipca zacznie się kosić. Najpierw rzepaki pójdą, a później pszenżyto. Ja muszę usłyszeć jak strzela zboże, dopiero wjeżdżam.

agrolublin    29

Ja wjezdzam tak za 2-3 tygodnie na rzepak narazie bardzo ładny miejmy nadzieję że nie bedzie gradu jak rok temu kilka dni po rzepaku 4 km ode mnie przeszła burza i z rzepaku u kolegi zostało 1-2 z hektara

piotr30piotr    75

na opolszczyźnie widziałem już skoszone jęczmienie zimowe  , pod koniec tygodnia ruszą na całego w jęczmieniu a na początku przyszłego słabsze rzepaki

Edytowano przez piotr30piotr

miwigos    124

Skąd możesz wiedzieć co bezi za 3 tyg,wrózenie z fusów,prawdopodobonie jak zawsze rzepak koło 25,a pszenica1 sierpień

Jutro atakuję jęczmień Na słabszych ziemiach już kosili ale plon marny Nie wiem jaką ceną zaproponować bo ogólnie jęczmienia jest mało Ozimy wyniszczył wirus a jary susza załatwiła Rzpak jeszcze około 2 tygodnie.

agrolublin    29

Susza dobiła wszystkie jare zboża oprócz tych które posiane były wcześniej jeszcze w marcu bo te mają sie dobrze a te co siane później to tragedia.Teraz mają przyjść upały to przyjdzie czas na rzepak.Narazie bardzo ładny oby nie było burzy

PeterG14    115

Jak już jest mowa o innych zbożach to lepiej żeby przenieść temat ogólnie do zbóż a nie tylko do działu "jęczmień". W sobotę jak przez te 3 dni przygrzeje jedziemy w jęczmień, po niedzieli jeszcze w dołku resztę co susza tak nie wymęczyła, będę mógł sobie porównać plon.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez livebird
      Witam mam pytanie odnośnie stosowania regulatora wzrostu,posiałem na jesień pszenice ozimą ale siewnik mi oszukiwał i zamiast 190 kg/ha wysiał około 230 kg/ha.  A na jednym polu gdzie jest cięższa gleba zamiast 220kg/ha wysiał 260kg/ha i teraz po zastosowaniu 1 dawki azotu 60kg N na ha szukam dobrego regulatora i zastanawiam się jak wysoką 2 dawke azotu zastoswać?
    • Przez xxxMarcin3
      Witam kto z was uprawia hybryde jeczmienia, napiszczcie jak uprawiacie . jakie nawozy stosujecie i przedewszystkim uzyskany plon.
    • Przez kubatedi
      Cześć
      Moje pytanie może wydać się dla niektórych głupie ale ja nigdy wcześniej nie miałem z tym styczności i wolę zapytać
      We wrześniu 2018 będę chciał posiać żyto hybrydowe kws bono i tutaj  moje pytanie jak ustawić siewnik poznaniak ? wiem tam w tabeli nie ma tego bo to dawne czasy
      Na worku kws jest napisanie ze waży 35 kg a jak bym chciał na przykład wysiać na 1,12h  2j/h i chciałbym ustawić ilość 80kg/h to według mojego prostego rozumowania braknie mi 10 kg czyli co jeszcze jedna muszę kupić  pomóżcie bo jestem kompletnie zielony za każdy komentarz hejtu dziękuję z góry Pozdroski 
    • Przez WiktorMorawiak
      Witajcie kupiłem dzisiaj jęczmień Kws Vermont 75kg planuje nim obsiać ok 40 arów. Miał ktoś tą odmiane? Jak nawozicie u siebie? Ja w lutym rozsialem 200 kg wapna granulowanego Dolokorn. Pod korzeń chcę dać 200 kg Polifoski 6 a pogłównie 200kg Zaksanu i dwa razy oprysk mocznik i siarczan magnezu

• Przez kubatedi
      Cześc wam !
      Mam pytanie czy dobrze na tym wyjdę
      Mam pole 1.12h posiane tam jest teraz żyto dankowskie diament i mam pytanie czy po tym życie można posiać pszenżyto ozime Meloman oczywiscie z centrali   Jest to pole klasy V  piaseczek O jarym zbożu  tu nie ma mowy   A żyto hybrydowe nie zbyt mnie interesuje I teraz chciałbym zrobić tak ściernisko po życie opryskać agrosarem na perz następnie przed orką siewną dać 2t/h agrosulca i do tego 1t/h wapna nordkalk  nastepnie przedsiewnie 300-400 kg polifoski 6 i posiać  to pszenżyto
      Za wszelkie oponie "kulturalne" bardzo dziękuję