piotrekbial1

einhell bag 125 po wymianie szczotek iskrzy

Polecane posty

witam 

mam pewien problem z szlifierką kontową einhell bag 125 

po wymianie szczotek strasznie iskrzy w miejscu styku szczotki z komutatorem co może być tego przyczyną ?

może po pewnym czasie kiedy szczotki dotrą się idealnie kształtem do komutatora problem zniknie ? 

co o tym sądzicie ? 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Landfarmer    3581

Zobacz czy są dobrze osadzone wyjmij włóż jeszcze raz może cos to da


Szef wszystkich szefów  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Komutator należy przeczyścić papierem sciernym 2000 i wyczyścić  rowki poprzeczne ,sprawdz też czy szczotki swobodnie sie przesuwają w szczotko-trzymaczach jeśli nie to lekko je też przeszlifuj papierem ,włącz go na kilka min bez obciążania aby szczotki się ułożyły i będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Mierzyłeś mu ten wirnik, że tak stwierdzasz, czy umiesz to zrobić telepatycznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No i znowu - rzeczowo i na temat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Izolacja na uzwojeniach i stop drutu jest w tego typu sprzętach tak dupna, że rzadko wytrzymuje  więcej niż 1 zmianę szczotek.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Może też być wina szczotek.

Sam miałem taką samą sytuacje, po wymianie szczotek na nowe zaczął iskrzyć, założyłem inne szczotki i przestał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Ja poradzę zrób po mojemu ,jak podziała to napisz ,piszę z własnego doświadczenia i wiem że bedzie dobrze .Oczywiście pisze o sprzecie który działał do końca i nie był zajechany na poprzednich szczotkach ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    461

U mnie przyczyną iskrzenia był nierówny komutator, odbijał szczotki.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Izolacja na uzwojeniach i stop drutu jest w tego typu sprzętach tak dupna, że rzadko wytrzymuje  więcej niż 1 zmianę szczotek.

wymieniłem szczotki w szlifierce tej marki na wiosnę, teraz robota przy budowie przyczepy wywrotki (chodzą 3 szlifierki ogółem u mnie) i na razie szlifiekra einhella działa.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kakus19
      witam chcialbym kupic klucz udarowy na baterie i mam pytanie do uzytkowników jaka moc musi miec taki klucz zeby odkrecic np. dluta od pluga czy elementy robocze od grubera?
      https://domitech.pl/product-pol-20466-Klucz-udarowy-DeWALT-DCF892P2T.html?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIlZXS05rMhAMVF6hoCR16sgcOEAQYBCABEgK9tvD_BwE
      czy takie cos jest za duze/za male?
    • Przez Ziemas
      Jakie buty ocieplane polecacie do pracy w gospodarstwie. Chodzi mi o buty do pracy w zimie i w oborze. któe wg was są nacieplejsze. mam problem z krążeniem i marzną mi stopy.
    • Przez kingway
      Witam , w racji tego , że mam parę rzeczy pordzewiałych maszyn i wypadało by  je odświeżyć wpadłem na pomysł , żeby je wypiaskować . I tutaj właśnie myślę czy nie zaopatrzyć się właśnie w takie urządzenie albo coś takiego zrobić . Nie  mam o tym pojęcia żadnego także liczę na wasze odpowiedzi . Jedyne co posiadam to sprężarka Van - kompresor i ciekawe czy ciśnienie nie będzie za mało do piaskowania jak coś ? . Widzę , że można kupić sam pistolet do sprężarki , ale czy warto ?  Mam też karchera na zimną wodę , ciśnienie 230 bar. - może dokupić pistolet do tego ?   Dzięki za odpowiedzi .
    • Przez majes
      Witam
      Jak rozebrać lewarek hydrauliczny ze zdjęcia (skamet 16T)? Odkręciłem 6 śrub od odołu ale podstawa nie chce zejść coś ją jeszcze trzyma.


    • Przez Nikkallo
      Jaki polecacie KLUCZ dynamometryczny 1/4" i 1/2"
      do amatorskiego mechanikowania, czasem jakiś rozrząd itp.
      Coś żeby działało i nie zabiło ceną...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj