Polecane posty

Tomek90    2265

Raczej i po mrozie koleszko, a ogólnie to jak sytuacja stresowa dla rośliny że tak powiem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ashasi to stymulator nie ma znaczenia czy roslina jest uszkodzona czy zdrowa , stykulatory poprawiają potencjał plonotwórczy rośliny , ja napewno bede pryskal kiedy tylko pogoda dopisze- Cweed, i kazda złotówka na stymulator to złotówka która sie wróci


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

na zmarznięty liści przenicy jak uważasz pomoże naprawić zniszczenia przez mróz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

U mnie narazie wygląda na to że Bamberka nie przeżyła, trochę lepiej wygląda Hondia a bez większego szwanku wyszła Arkadia. Max mróz był -18 bez śniegu.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowca16    3

Witam kiedy najlepiej posiac polifoske 8 pogłównie ? Wiem ze lepiej przed siewem ale nie było warunków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    51

Najlepiej przed pierwsza dawka azotem czyli jak najszybciej da się wjechać w pole w chwili obecnej jest na tyle mokro że raczej trzeba czekać przynajmniej w moich okolicach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Raczej i po mrozie koleszko, a ogólnie to jak sytuacja stresowa dla rośliny że tak powiem. 

 

Jeśli są duże uszkodzenia to nic nie da szkoda kasy ale każdy robi jak uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528

Jakoś cisza na forum naprawde pszenice nie wymarzły wam ,w moich okolicach coraz gorzej wygląda ,nawet te co były zielone,tracą kolor (brązowieją)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

Koło domu mam pszenżyto wygląda ładnie ,do pszenicy jeszcze nie dojechałem mam robótki koło domu i wyjazdy ale ani jej teraz nie pomogę jak zmarzła a nie myśląc o zasiewach lepiej śpię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Jakoś cisza na forum naprawde pszenice nie wymarzły wam ,w moich okolicach coraz gorzej wygląda ,nawet te co były zielone,tracą kolor (brązowieją)

 

dzisiaj kolejny objazd wszystko piękne ale był śnieg


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jakoś cisza na forum naprawde pszenice nie wymarzły wam ,w moich okolicach coraz gorzej wygląda ,nawet te co były zielone,tracą kolor (brązowieją)

To jest cisza przed burzą. Jutro niedziela połowa z tego forum poleci oglądać swoje zboża to zobaczysz co się będzie działo. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

U mnie zielone. Brak uszkodzeń. Odwilż od tygodnia a było -18 bez sniegu. Może przetrwały bo wiatru smalącego nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Jak czytam forum to dochodzę do wniosku że największe straty mrozowe są na Kujawach  , w lubelskim nie było wiatru i tu straty są mniejsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

północna wlkp od 1 stycznia praktycznie przez  tydzień tak wiało,że łeb chciało urwać!Do tego temperatura dochodziła do -20 praktycznie bez śniegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

u mnie skagen i angelus przetrwały (końcówki liści rude), rzepaki również

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

północna wlkp od 1 stycznia praktycznie przez  tydzień tak wiało,że łeb chciało urwać!Do tego temperatura dochodziła do -20 praktycznie bez śniegu

 

Najgorszy ten wiatr. Potęguje odczucie chłodu i to konkretnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

tak wg danych tabelowych -20 przy takim wietrze jak był to odczuwalne ponad -35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m-93    6

A najgorsze to że susza będzie. Dzisiaj jak śmiałem nawóz na pszenicę to nawet koleiny nie było na ziemiach lakowych ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

pszenice z dnia na dzien wygladaja coraz bardziej makabrycznie. akteur juz do przesiania, desamo jeszcze pare dni i sie zobaczy ale szanse 50/50 no i sailor jeszcze jest nadzieja. zobaczymy co czas pokaze. 15t materialusiewnego zamowione dla swietego spokoju- oby sie nie prydal ale na to niema co liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19725

ha a jak pytałem u mojego dostawcy tak sobie o jarkę to na razie niema w ofercie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj