Polecane posty

Gość   
Gość
31 minut temu, Daaniel766 napisał:

Panowie opłaca się siać dziś jutro kizeryt na pszenice, czy lepiej już poczekać do 1 marca i rzucić 250kg saletrosanu? Pszenica ma po około 4 rozkrzewienia

Ja bym siał Kizeryt azot to po 20 marca w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

W tym roku to pogoda może być bardzo kapryśna do 20 Kwietnia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181
2 godziny temu, Daaniel766 napisał:

Panowie opłaca się siać dziś jutro kizeryt na pszenice, czy lepiej już poczekać do 1 marca i rzucić 250kg saletrosanu? Pszenica ma po około 4 rozkrzewienia

SAletrosan w zupełności wystarczy. Ma być wczesna wiosna. Jak utrzymasz 4 rozkrzewienia, to będzie aż za nadto, więc dokrzewianie jest zbyteczne, a kizeryt może zwiększyć tylko potencjał plonowania. W saletrosanie jest tylko siarka, która w ciągu 8 dni cudów nie zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

A tam na 2 dni i dalej ciepło do 12 na plusie w dzień w nocy 1 plus .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2258
27 minut temu, Andrju65 napisał:

Zima wróciła:(

Coś strasznego zima w lutym no niespotykane 

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukmtz    0

Czy mozna siac saletrosan 200kg na ha i 100kg na ha siarczanumagnezu z siarkopolu na przenice ?oczywiscie w osobnych przejazdach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrju65    35

Powinna trzymać do połowy marca ale my to możemy tylko sobie pogadać a rządzi siła wyższa:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1298

Ja tam się do wahań temperatury przyzwyczaiłem, dam sobie radę. Ale pszenica to nie wiem. Dziś -5 a tydzień temu +15, wolę jednak żeby mróz trzymał jeszcze jakiś czas, za wcześnie na start, bo cholera wie czy sypać czy nie. Ale wiem, wiem, u Was na zachodzie cieplej, bo dopiero co stamtąd wróciłem. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bez przesady to przymrozek tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

Witam, po zniwach kupiłem Saletre w ciemno bo była tańsza i teraz planuję ja wysiac na pszenicę tylko w większości mam po 4-6 rozkrzewien i zastanawiam się nad dawka, w poprzednich latach sypalem 2x 200kg i to się sprawdzalo ale w tym roku zastanawiam się nad max 150kg na N1 i opóźnić kilka dni a więcej sypnac na N2 czyli 250 jak warunki pozwola. Planuje raz skracac. pszenica ostroga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
4 minuty temu, adrian napisał:

Witam, po zniwach kupiłem Saletre w ciemno bo była tańsza i teraz planuję ja wysiac na pszenicę tylko w większości mam po 4-6 rozkrzewien i zastanawiam się nad dawka, w poprzednich latach sypalem 2x 200kg i to się sprawdzalo ale w tym roku zastanawiam się nad max 150kg na N1 i opóźnić kilka dni a więcej sypnac na N2 czyli 250 jak warunki pozwola. Planuje raz skracac. pszenica ostroga

Tez mam ostrogę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymonidas9    38

Ramka mniej wiecej 20x20 co daje 400cm2, czyli w 1m2 miesci sie 25 razy. (10000:400=25) I teraz pytanie pierwsze: czy dobrze robiłem kladac ramke jak na zdjeciu i wyrywajac rosliny z ziemi. Mnoze to x 25 i wychodzi mi ilosc roslin na 1m2. ?

Na szkoleniach mowia ze optymalna ilosc klosow do uzuskania plonu to miedzy 600-800. Niestety u mnie wychodzi duzo za duzo.. Srednio w ramce bylo od 16-25roslin x 25 daje to 400- 625 roslin na 1m2, rosliny maja srednio po 3,5rozkrzewienia co daje 1400-2187 pedow na 1m2. Teraz pytanie nr 2; co w tej sytuacji ile saletry (musi byc ona bo mam taka zakupiona) na pierwsza dawke i czy ja opozniac jak najbardziej? Ziemie w wiekszosci IV klasa.

 

IMG_20190222_162014.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

Większości pewnie leciało by z CCC na rozkrzewianie bo ziemię widać.

Pierwsza dawka jak najwcześniej, część przenieść na drugą lub trzecią moim zdaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

zboża ewidentnie ruszyły najbardziej widać na pszenżycie, wszystko się podniosło i idzie do góry, normalnie warunki na pierwszą dawkę azotu, te pszenżyto to prosi o azot, do lutego ciepło ma być,  a co połowa marca pokaże? ja czekam do pierwszego marca, patrze na długoterminową pogodę przez kilka dni i jak powrotów zimy, głównie dużych mrozów nie zapowiedzą to lecę z azotem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168
4 godziny temu, szymonidas9 napisał:

Ramka mniej wiecej 20x20 co daje 400cm2, czyli w 1m2 miesci sie 25 razy. (10000:400=25) I teraz pytanie pierwsze: czy dobrze robiłem kladac ramke jak na zdjeciu i wyrywajac rosliny z ziemi. Mnoze to x 25 i wychodzi mi ilosc roslin na 1m2. ?

Na szkoleniach mowia ze optymalna ilosc klosow do uzuskania plonu to miedzy 600-800. Niestety u mnie wychodzi duzo za duzo.. Srednio w ramce bylo od 16-25roslin x 25 daje to 400- 625 roslin na 1m2, rosliny maja srednio po 3,5rozkrzewienia co daje 1400-2187 pedow na 1m2. Teraz pytanie nr 2; co w tej sytuacji ile saletry (musi byc ona bo mam taka zakupiona) na pierwsza dawke i czy ja opozniac jak najbardziej? Ziemie w wiekszosci IV klasa.

 

IMG_20190222_162014.jpg

Po zimie nie liczy się kłosów tylko źdźbła . I tak jeśli jest ich mniej jak 600 to mówimy że plantacja jest słabo rozwinięta . 600- 800 średnio rozwinięta   A 800-1200 przyjmuje się że jest optymalnie rozwinięta . Powyżej 1200 mamy do czynienia z plantacją wybujałą . Czyli tak jak twoja . W takim przypadku niska pierwsza dawka 100 kg saletry starczy A druga jak już zboże strzeli w źdźbło. Do tego nie dawać ccc tylko modus pod koniec strzelania w źdźbło

Na 4 klasę to raczej celawola bym w okolice 500-550 kłosów to już tak sporo chyba że to 4 na glinie .  Te 800 kłosów to chyba jacyś amatorzy polecają 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

100kg saletry na pierwszą dawkę ok a na drugą ile polecasz przy tak wybujalej plantacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    795

Czy zaszkodze jezeli rozsieje kizeryt na centymetrowa warstwę sniegu? Za dwa dni ma być już dodatnia temperatura. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pivot    31

Po lustracji pszenicy i zbudowaniu ramki pomiarowej określiłem obsadę i liczbę pędów. średnia 212szt/m przy 2-2,5 rozkrzewien wychodzi 530/m2. Pierwsza dawka zaplanowana na 80N w RSMie i duża dawka miedzi w chelacie. Starczy na podciągnięcie do 600 kłosów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

jeśli pogoda się sprawdzi do pszenica będzie miała jeszcze miesiąc na dokrzewianie wiosenne , więc nie powinno być żadnych problemów z małą obsadą wręcz przeciwnie obsada może być za duża . pszenica bardzo dobrze przezimowała ma już nowe korzenie przybyszowe , jest silna więc na pewno jeszcze będzie się krzewiła .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

Miała iśc na pierwszą dawke saletra ale chyba pójdzie rsm z siarką bo pszenica gęsta. Nie ma co jej za bardzo rozkrzewiać. Saletra pojdzie na drugą dawke ale jeszcze zobaczymy. Mam jeszcze czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Czy zaszkodze jezeli rozsieje kizeryt na centymetrowa warstwę sniegu? Za dwa dni ma być już dodatnia temperatura. 

Nie zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Korn kali na większości posiany, niby -8 bylo ale pare razy ciągnik i tak wpadl. Zapraszam do relacji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj