Polecane posty

Thorod    23

Wygląda tu na septorioze lub chorobe wirusa, zóltaczka karłowa jeczmienia ma podobne objawy nie wiem czy w pszenice tez to idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Tak czy inaczej te 150kg saletry trzeba dac tylko termin opóźnić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Czyli radzicie póki co zwalczyć chorobę, a całą dawkę N zastosować w fazie strzelania w źdźbło? Ewentualnie jeszcze na kłos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Przebarwienia to są raczej od warunków atmosferycznych niż od grzybów. Daj dobre t1 i niech rośnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

W sierpniu poszło jakieś 10t/ha weglanowego z morawicy. Fakt faktem że dwa lata temu w miejscu robienia zdjęć była piękna pszenica a ziemia 5ta klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Całe masz takie pole ? Czy np przy miedzach. Mszyca była podlewania na jesień ? Wapno mogłeś podzielić na 2 dawki ale pewnie głęboka orka była...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Na tej działce całe pole wygląda podobnie zainfekowane jest. Co do robactwa to nie było po siewie już żadnych zabiegów oprócz odchwaszania gleanem w pełnej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Jeżeli to karłowatość to niestety nie ma a przy najmniej nie było do tej pory żadnego środka ,który by to zwalczył. Ale nie wydaje mi sie ze to karłowatość....  Raczej brak jakiegoś składnika. Pewnie pług tez głęboko puściłeś przy zabawie z tym wapnem...  Teraz i tak nic nie zrobisz. Musisz poczekać do wiosny. Ale ja bym nie czekał na strzelanie w źbło tylko normalnie z początkiem marca dałbym N w normalnej dawce. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Trochę za dużo tych żółtych liści na braki składników. Bywalo tez od duzej okrywy snieznej i dodatnich temp takie cos sie dzialo, tj. Wyprzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Tej pszenicy to tylko dolegają ujemne skutki zimy i nic więcej.Normalka że po zimie są różne przebarwienia.Dostanie azot i wyższe temperatury to powróci do normy.Fakt że gęsta jest więc na start nie ma co szaleć z azotem

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson132    9

Jest jeszcze taka możliwość że tak zareagowała na glean 75 bo żółknięcie zaczęło się objawiać późną jesienią po oprysku.Ale nie ma co wróżyć bo i tak muszę to jakoś zwalczyć.

Jednak chyba opóźniony siew jest lepszy od wczesnego.. widzę u sąsiada że późno zasiał ale zaczyna mu się tą pszenica zbierać..,dowali na start azotu i nie bedzie się męczył się z jakimiś chorobami z jesieni. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

dla mnie to skutki pogodowe, najstarszy liść przyschnięty jak wszędzie w tym roku, to wg mnie, ale jak chcesz to leczyć to spoko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzes14405    2

Według mnie to grzyb,wygląda na septorioze ewentualnie maczniak przy takim zageszczeniu. Zwłaszcza,że zółkła już jesienią.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    841

Ti są choroby grzybowe, na 99% septorioza. U mnie takie coś już pojawiało sie na jesień na odmianie kilimanjaro co ciekawe z systivą. Obok posiany kepler na tym samym polu i jest czyściutko. Także odmiana też ma znaczenie. A systiva puki co fajnie działa w jęczmieniu ozimym, w pszenicy już nie mam takiego zdania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu napisał:

Ti są choroby grzybowe, na 99% septorioza. U mnie takie coś już pojawiało sie na jesień na odmianie kilimanjaro co ciekawe z systivą. Obok posiany kepler na tym samym polu i jest czyściutko. Także odmiana też ma znaczenie. A systiva puki co fajnie działa w jęczmieniu ozimym, w pszenicy już nie mam takiego zdania.

Mam to samo z Kilimanjaro z Sistivą. Biorac z taka zaprawa liczyłem, ze nie będzie miala odznak chorób, lecz na razie trochę zawiedziony jestem, obok Hondia bez Sistyvy, która jest czysta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

 co do jeczmienia ozimego to u mnie w regionie wyglada on lepiej niz pszenice, na jesieni zrobilem t0 i siałem bez systivy i dobrze się trzyma

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ansu    392

W grudniu nic nie było widać, a treaz nawet, nawet.

 

20190218_115240_crop_527x421.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Właśnie wróciłem z małej lustracji. Pszenica Jutta siana 21.09, końcówki listków troszkę pobrało ale im bliżej do gleby tym zieleniej, ma przeciętnie 3-4 rozkrzewienia. Janosch wysiany tego samego dnia na podobnej glebie jest zieleńszy i podobna liczba rozkrzewień. Po korzeniach widać, że zaczynają się budzić do życia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
azzadek    22

Ile rozkrzewień powinna mieć pszenica siana 20 września? U mnie waha się to od 2 do 4 i nie wiem ile azotu jej sypnąć. Chciałem 200/250kg saletry.  Zastanawiam się nawet czy nie potraktować ją w połowie marca jakimś 0,4l CCC + miedź. Przed siewem poszło 220kg Poli6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj