Skocz do zawartości

Polecane posty

hania1978    2

Dokładnie! Nie można na siłę kombinować bo tak naprawdę można bardzo łatwo przedobrzyć i zrobić sobie więcej szkody niż pożytku i to na własne życzenie

Agro-Nom    6

chcecie zobaczyć prawdziwą mieszaninę jaką ja pryskam i wszystko działa tak jak trzeba nic się nie warzy tylko kolejność mieszania trzeba zachować z tę mieszankę co robiłem to niektórzy pewnie na 2 albo 3 razy by wzieli.

mocznik + siarczan magnezu + miedź + mangan + ceando 183 sc + stabilan + karate zeon + asystent +

i to jest mieszanina a nie niektórzy się boją do duetu star dodać anty wylegacz. hehe

Wiadomość z agroFakt.pl

kapec22    26

droga nie jest to nie zaszkodzi spróbować

Ja będę mieszał mocznik 20kg ~7% + siarczan magnezu 12kg 4% + mikro z 1l  + antywylegacz 675sl 1.75l + tytatnit 0.2l+ 300l wody  i się boje żeby nie przesadzić?

falco    0

Jak czytam o jakiś bio cudach to uśmiech pojawia się na mojej twarzy. Lepiej te pieniądze wydać na wapnowanie i wprowadzić jakiś poplon ze strączkiem  a jak chcesz wzbogacić mikroflorę to rozejrzyj się za obornikiem.

Przy tej suszy co mamy każdy korzeń się oberwie i to bez względu na to czy gleba zdegradowana czy nie. 

Nie były to pieniądze nie warte ryzyka, z obornikiem w koło łatwo nie jest a pewnie będzie jeszcze trudniej. 

Jak na razie po jesiennych zabiegach system korzeniowy jest solidniejszy mimo mniejszej dawki NPK. No ale... dla mnie najważniejszy jest efekt plonotwórczy ilość i jakość,  a na wynik tego do lata poczekać trzeba. 

Pozdrawiam 

andrews1987    3

Panowie a moddusem lepiej pryskać wieczorem czy w południe bo coś tam piszą o działaniu słońca. A i czy przymrozki nie zaszkodzą w nocy?

the1mati1    49

Pryskać moddusem jak są takie susze? Na polu sucho jak pieprz i nie wiem czy nie za szkodzę takim opryskiem? W jakiej kolejności powinno się mieszać mocznik, siarczan, mikro, middus, ccc, środki na t1 propico + corbel. W takiej kolejności powinnam wsypac/wlewać do beczki te środki? Jak dzisiaj sypnę 2 dawkę to mogę pryskać jutro moddusem i na grzyba?

Jarek22B    0

Panowie czy taka mieszanka na T1 da radę?

Zamir 0,7 + Lotus 0,25  po rzepaku

i

Zamir 0,7 + Lotus 0,4 po pszenicy

Proszę o szybka podpowiedź bo chciałbym się po to wybrać do sklepu. Za 2-3 dni ma być u mnie sprzyjająca pogoda.

Ankan    1

Nikomu nie bronię mieszania ale wszystko należy robić z głową. Niekiedy czytam tu taki zapytania co można a co nie że zastanawiam się czy w zbiorniku znajdzie się jeszcze miejsce na wodę. Tu nie o to chodzi. Wydaje mi się że warto dać roślinie odpocząć. Moddus w porównaniu np z odżywkami lubi bardzo słoneczną pogodę w czasie zabiegu. Najpierw mieszanie a za tydzień panika na forum i szukanie pomocy bo zboże żòłknie.

Święte słowa , niestety sam zmieszłem i chyba przedobrzylem. Żółkną dolne liście  a szczególnie w miejscach, gdzie było  słabsze zboże Za glupotę trzeba płacić . Nie miem czy da się zboże uratować  ,  czy pomomogą odżywki , sirczan? Czy ktoś  miał podobne problemy

kowal1    0

Dziękuję kolegom za szybką odpowiedź  jeszcze chciałbym wiedzieć czy kolejność mieszania tych składników: duett star 1l/ha +antywylegacz płynny 1l/ha+ moddus 0,2l/ha jest ważna? Chciałbym uniknąć jakiegoś zważenia czy czegoś podobnego? Pozdrawiam

miwigos    94

AGRO_NOM to ty raz opryskasz a potem śpisz do żniw ,10 razy mieszanina ci wyjdzie a 11 zaszkodzi,  jak sprzątniecie 6 ton z ha to mówicie że działa przy 9 tonach każdy mały błąd zabiera kilogramy

Edytowano przez miwigos

Tomek90    213

Jeśli się nie zna kolejności w mieszaniu to pewnie że nie wyjdzie. Widocznie małą wiedzę masz w tym, plon może i masz duży, ale zysk nie koniecznie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

mocznik+siarczan magnezu+odzywki+ fungicyd+regulator wzrostu -taka jest kolejnosc

ja to bede dzielil na 2 razy:

I: 20kg moczniku+12,5kg siarczanu mg+4kg rosasol 19-19-19+1l miedzi+1l manganu/300l wody

II po dniu badz 2 dniach: 1l Bumper super+0,4l lotus+0,8 medax top

dwa razy przez to ze susza i zeby zrosic te rosliny oraz zeby lepiej przyjely ten zestaw chemi

Edytowano przez dlugas90

Agro-Nom    6

tomek 90 i miwigos robię rużnę mieszaniny i mieszam tylko to co można i robię to dużo lat z rzędu i jeszcze nic mi się nie zważyło ani nie zaszkodziło uprawą i takie gadki to sobie możecie wciskać komuś innemu że za 11 razem się nie uda ja nie mieszam herbicydu z jakimiś odżywkami czy fungicydami więc nie przesadzajcie. Ja nie wlewam środków jeden po drugim jak niektórzy ledwo wodę do opryskiwacza puścili a już 10 środków zdążyli wlać. Kolejność zachowana mieszanie z głową i sporo można zaoszczędzić.

Jarek22B    0

Ponawiam pytanie.

Doświadczenie mam niewielkie więc bardzo mi zależy na opinii w tym temacie.

Panowie czy taka mieszanka na T1 da radę?

Zamir 0,7 + Lotus 0,25  po rzepaku

i

Zamir 0,7 + Lotus 0,4 po pszenicy

Proszę o szybka podpowiedź bo chciałbym się po to wybrać do sklepu. Za 2-3 dni ma być u mnie sprzyjająca pogoda.

Strazak76    1

Ponawiam pytanie.

Doświadczenie mam niewielkie więc bardzo mi zależy na opinii w tym temacie.

Nie jestem za mocny w temacie ale Zamir będę stosował na kłosa (tebukonaazol) , z tego co mi wiadomo są lepsze rozwiązania

ogar118    62

Nie były to pieniądze nie warte ryzyka, z obornikiem w koło łatwo nie jest a pewnie będzie jeszcze trudniej. 

Jak na razie po jesiennych zabiegach system korzeniowy jest solidniejszy mimo mniejszej dawki NPK. No ale... dla mnie najważniejszy jest efekt plonotwórczy ilość i jakość,  a na wynik tego do lata poczekać trzeba. 

Pozdrawiam 

Pozdrawiam 

Nawet jeśli to coś pomoże to nie liczył bym na efekt po pierwszym roku stosowania... A u mnie w okolicy obornika opór za to słomy jak na lekarstwo... 

hanek    0

Witam mam pytanie czy mogę zastosować taką mieszankę na T1    wirtuoz 1/l ha +  kristanol zielony 3 kg/h 

Mareg    1

Witam mam pytanie czy mogę zastosować taką mieszankę na T1    wirtuoz 1/l ha +  kristanol zielony 3 kg/h 

spokojnei możesz pryskać , ja dodawałem jeszcze mocznik i siarczan do tego oraz miedź i nic się złego nie działo :)

Jarek22B    0

Nie jestem za mocny w temacie ale Zamir będę stosował na kłosa (tebukonaazol) , z tego co mi wiadomo są lepsze rozwiązania

W Zamirze głównym składnikiem jest Prochloraz. Poza tym raczej skupię się na 2 zabiegach (może na 1 działce zastosuje coś na kłosa).

Miło widziane kolejne opinie.

panczo1922    68

Koledzy co jej dolega? Sprawa dotyczy głównie Jantarki bo inne odmiany wyglądają lepiej... W zeszłym tygodniu jechałem fugi plus odżywki plus regulator...
Pierwsze objawy zauważyłem już zimą ale myślałem że to może być od mrozu a to jednak nie to...
Poprawić czymś jeszcze czy czekać na działanie oprysku.?

post-31085-0-78833300-1429643385_thumb.jpg

post-31085-0-46387200-1429643603_thumb.jpg

post-31085-0-96772400-1429643671_thumb.jpg

metiu20    13

@panczo1922 Może trochę za dużo tego wszystkiego i za mocna mieszanina. Ja będę jechał na dniach 0,45 Lotus+ 0,45 Bumper+ 1L Atak + odżywki i siarczan magnezu, a osobno regualtory. Mieszanina trochę mocniejsza jak zalecana 1L Bumper Super+ 0,4 Lotus.

Edytowano przez metiu20

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.
    • Przez Mario35
      Witam Wszystkich na forum. Jestem na kupnie Case mx, interesował by mnie case 130km. Trafił mi sie ładny i za dobre pieniadze case mx110 we francji tylko troche za słaby, i tutaj pytanie czy jak bym kupił tego mx110 to jak mu zwiekszyc moc tak do 130km. Prosze o pomoc i jakies podpowiedzi. Z góry dziekuje za odpowiedzi.
    • Przez W0jcik
      Witam
      Potrzebuję szybko pomocy w dojściu do przyczyny wycieku 
      Olej cieknie w miejscu w którym wchodzi wodzik od pompki hamulcowej do mostu. te miejsce zakrywa podrywa która unosi sie podczas wciśnięcia pedały hamulca, wtedy olej dosłownie wylewa się spod tej pokrywy.
      Czy ktoś miał podobny problem i co jest tego przyczyną.

(Na schemacie ten dekielek jest zaznaczony numerem 10)