Skocz do zawartości

Polecane posty

mathewc385    8

Po co chwasty jeszcze nawozić najpierw od chwastów a za jakiś czas druga dawka nawozu !!!

Pomysl troche Kolego. Azot dany miesiac temu, pszenica juz pewnie wezystko zjadla. Jak sypnie saletre to ona/nie bedzie dzialac odrazu ,to nie rsm. Rozsypie saletre potem opyska i wszystko bedzie ok. Chwasty moze cos skorzystaja z tego azotu ale lepiej zeby skorzystaly niz zeby pszenica glodowala.

kamils    4

skoro pszenica ma ciemny kolor i dobrze rozkrzewiona to poco sie spieszyć z nawozem nawóz można dać nawet za tydzień na pierwsze kolanko ja bym zwalczył chwasty a potem nawóz t1i skracanie kolejność dowolna !!! Niech każdy robi jak chce !!! Ja jeszcze poczekam z dzień dwa na trochę ciepła i pryskam na chwasta !!!

Wiadomość z agroFakt.pl

knoro93    168

Popieram zdanie kolegi wyżej. Skoro pszenica wyglada dobrze a jeszcze nie strzela w źdzbło po co sie śpieszyć z saletra. Ja bym na miejscu kolegi wykonał na dniach jak najszybciej oprysk od chwastów. A za tydzien w zależności od tego jak bedzie wygladała pszenica sypnął saletre. Pszenica w fazie krzewienia pobiera dziennie od 0,5-1 kg N na dzien. W fazie pierwszego kolanka i wyżej zaczyna pobierać 2-4 N dziennie. Wobec tegonie ma co sie śpieszyc z saletra przed fazą strzelania w źdzbło bo potem tego azotu zabraknie na wypełnienie kłosa jeśli ktos nie planuje 3 dawki.

mathewc385    8

Wszystko fajnie pięknie ale mysle ze wieksza bedzie utrata plonu jezeli tego azotu zabraknie w fazie strzelania w źdźbło.

tomjur2008    3

To może puki co opryskać ją mocznikiem i siarczanem magnezu. A za pare dni chwasty zwalczyć, pod koniec tygodnia zapowiadają ładne pogody.

Seba42    2

Ile stosujecie litrów RSMu na 2 dawkę w pszenicy i pszenżycie ozimym ?? I czy RSM na 2 dawkę stosuje się tak jak saletre czyli na początku strzelania w źdźbło czy może później z racji tego że saletra musi się rozpuścić a RSM jest prawie od razu dostępny dla roślin ??

ominowy    0

Nie zaszkodzi jeżeli tego samego dnia rozsieję saletre i popryskam od chwastów?

Edytowano przez ominowy

jakub2812    9

Co polecacie na pierwszy oprysk od grzyba, tych wszystkich oprysków jest tyle ze niemoge nic wybrać sensownego.

ovi    35

ja bym sie nie martwił, w tamtym roku pryskałem lancetem, przez kolejne 4 noce temp. spadała do -5 a i tak bardzo ładnie podziałał.

sybiuszek24    3

Witam.Moja pszenica była odchwaszczana jesienią gleeanem teraz chwastów nie ma tylko gdzie niegdzie sporadycznie takie kwiatuszki fioletowe.Czy będe musiał poprawiać na dwuliścienne?Bo ma jedno owszem pojadę

robson132    0

witam.

Ile sypać do opryskiwacza mocznika i siarczanu magnezu na hektar ? wszedzie jest podane stężenie procentowe i nie wiem czy chodzi o czysty N czy nie.

misio3p    773

@up chodzi o stężenie mocznika, który wsypiesz do zbiornika ;) Np. jeśli wsypiesz 20 kg mocznika w 300l wody to dostarczysz ok. 9,2 czystego azotu na hektar ;)

mich18    25

Panowie czy taka dawka regulatora będzie dobra na pszenice ozima,optimus 0,3l/ha i antywylegacz 1l/ha?

Michalmeer    366

Dokarmialem dolistnie pszenice dzisiaj i grzybówke odrazu zrociłem to było tak na opryskiwacz 700 l 50 kg mocznika ,25 siarczanu magnezu i 3l wirtuozu bo akurat tym w tym roku pierwszy zabieg wykonuje , dawka na 3 ha

lukaszm    10

Mam pryskać pszenicę ozimą, która nie była odchwaszczana na jesieni z powodu niekorzystnej pogody. Posiadam Mustang Forte 1,5 roku po terminie, otwarty rok temu i granstar ultra rok po terminie, w ogóle nie otwierany. Na miotłę chyba już nie ma co stosować chlorotoluronu lub izoproturonu, tylko zastosuję w późniejszym terminie Pumę. Narazie chciałbym pozbyć się dwuliściennych. Największy problem to fiołek polny, przytulia czepna i żółtlica drobnokwiatowa. Jaki skuteczny środek (z Waszego doświadczenia) polecacie?

Z Mustangu Forte nie byłem ostatnio zadowolony, być może ze względu na to, że pryskałem już w czasie ukazującej się rosy. Ale tą kwestię poruszałem już bezpośrednio po zabiegu. Na przytulię najlepszy fluroksypyr. Ale jak załatwić fiołka?

Edytowano przez lukaszm

Seba42    2

witam.

Ile sypać do opryskiwacza mocznika i siarczanu magnezu na hektar ? wszedzie jest podane stężenie procentowe i nie wiem czy chodzi o czysty N czy nie.

Chodzi o kg nawozu a nie o czysty składnik.Siarczanu magnezu (7 wodnego)niezależnie od fazy rozwoju zbóż możesz dać  5% czyli 12,5kg siarczanu magnezu na 250l wody na ha w sezonie wegetacyjnym siarczanem magnezu można wykonać 3 zabiegi .

Jeżeli chodzi o mocznik to jest to tak samo jak z siarczanem czyli stężenie 10% to wsypujesz do beczki 25kg mocznika na 250l wody na ha i masz stężenie 10%

Stężenia jakie się stosuje w zbożach ozimych to  na początku krzewienia 18–20 %, na końcu krzewienia 16–18 %, na początku strzelania w źdźbło 10–12 %,na końcu strzelania w źdźbło 6–8 %, kłoszeniu 5–6 %, kwitnieniu (nie dokarmiać!), natomiast w fazie dojrzałości mlecznej najwyżej 4–5 % :)

metrax12    13

Mam pryskać pszenicę ozimą, która nie była odchwaszczana na jesieni z powodu niekorzystnej pogody. Posiadam Mustang Forte 1,5 roku po terminie, otwarty rok temu i granstar ultra rok po terminie, w ogóle nie otwierany. Na miotłę chyba już nie ma co stosować chlorotoluronu lub izoproturonu, tylko zastosuję w późniejszym terminie Pumę. Narazie chciałbym pozbyć się dwuliściennych. Największy problem to fiołek polny, przytulia czepna i żółtlica drobnokwiatowa. Jaki skuteczny środek (z Waszego doświadczenia) polecacie?

Z Mustangu Forte nie byłem ostatnio zadowolony, być może ze względu na to, że pryskałem już w czasie ukazującej się rosy. Ale tą kwestię poruszałem już bezpośrednio po zabiegu. Na przytulię najlepszy fluroksypyr. Ale jak załatwić fiołka?

Fiołka załatwi mieszanina Granstar (lub też Granstar Ultra) + Starane. Skąd masz żółtlicę, przecież to chwast jednoroczny i występuje w jarych nie oziminach. Na miotłę możesz dać Atlantis jeśli pszenica nie jest w zbyt zaawansowanej fazie. Wszystkie powyższe herbicydy można zastosować w jednym zabiegu, Atlantis 0,5-0,6L + Granstar (lub zamiennik) 16-20g + Starane 0,4-0,5L. Jak fiołek nie zaczął strzelać w pęd, to da radę go bardzo skutecznie zwalczyć, jak przytulia do kilku okółków to 0,4L Starane powinno wystarczyć (warunek dość wysoka temperatura po zabiegu), na niezbyt dużą miotłę 0,5L Atlantis i do tego 16g Granstar na fiołka i inne chwasty.

andrzej1988    102

ja w jesieni opryskałem lentipurem a jutro bede pryskał linturem. jak dla mnie bardzo dobry srodek za nie duze pieniadze. W tamtym roku byłem z niego zadowolony a po niedzieli druga dawka N.

Panowie czy taka dawka regulatora będzie dobra na pszenice ozima,optimus 0,3l/ha i antywylegacz 1l/ha?

optimusa daj 0.4 l i 1 l antywylegacza. 0.3 to mozesz dac jakbys miał Moddusa. Optimus ma mniej substancji niz moddus. Ja tez w tym roku bede stosował Optimus z CCC. mam 4 ,35 pszenicy i litrowka modusa było by za mało a optimus dwie ltrowki starczy idealnie. zostanie jedynie 0,25 l.

tomjur2008    3

Witam. Zakupilem wczoraj srodki ochrony na pszenice ozima Arktis. Za bardzo sie na tych srodkach nie znam, a doradzal mi przy zakupach mlody chlopak. Po prostu prosze o rade czy wszystko jest dobrze dobrane.Dodam jeszcze ze moja pszenica na jesien nie byla pryskana od chwastow i z tej racji mam bardzo duzo miedzy innymi maku polnego, samosiewow rzepaku, miotly. Herbicydy: ISOGUARD 500SC 2.5L/HA, + CHWASTECH TURBO 1.22L/HA. Fungicydy: MONDATAK 450EC 1L/HA, + LOTUS 750EC 0.5L/Ha( ten lotus na dwie dawki kazał, teraz i pozniej 0.5l/ha). Regulator wzrostu: OPTIMUS 175EC 0.6L/HA, + ANTYWYLEGACZ PŁ 675SL 1L/HA. Jak myslicie czy te rozwiazania sa w miare dobre??? Jaka najlepiej kolejnosc zastosowac pryskania???? Z gory dzieki za podpowiedzi ;-)

marluk    29

mozna lancetem pryskac w sloneczny dzien czy koniecznie wieczorem? Nie przypali?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.