Polecane posty

batman17    1

Ja dałem na pszenice i pszenżyto zimowe przy t2 zapobiegawczo. gdyż myślę że 18 zł na ha to 30 kg pszenicy, a robić kolejny oprysk to też koszt.

Ale ogólnie lepiej insekty pryskać w jarych (większe korzyści.)

kolego a czym pryskasz na insekta, że tak tanio ci wychodzi 18zl. proszę o odp i jeszcze raz zapytam? czy wystarczy 1l falconu na 2 ha pszenicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

no wlasnie losktos ma racje, ja mialem slady septoriozy i chcialem opryskac ale nie dalo sie wjechac i musialem poczekac prawie tydzien. Opryskalem ponad tydzien temu Menara i mam nadzieje ze zahamuje chorobe bo liscie jakie byly tak sa. oczywiste ze slady choroby nie znikna, chodzi o to zeby sie nie rozprzestrzeniala.

Tak jak mówił losktos, gdy już objawy septoriozy wystąpią to możesz tylko porażenie zahamować. Z septoriozą zdecydowanie lepiej zapobiegać, bo potem może być problem. Menara mimo że nie ma najlepszego triazola na septoriozę (epoksykonazol) to dobrze sobie radzi z septoriozą, lepiej nawet wręcz od droższego falconu.

no wlasnie, pryskacie jak zobaczycie nawet mala ilosc skrzypionki i mszyc czy przestrzegacie progow szkodliwosci?

Według integrowanej ochrony powinno się przestrzegać progów szkodliwości. Oczywiście są małe odstępstwa. W przypadku zwalczania robaków to te progi nie maja większego znaczenia. Koszty pyretroidów są niskie, i nawet dawanie ich przy małym porażeniu nie poskutkuje poniesieniem dużych kosztów.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

kolego a czym pryskasz na insekta, że tak tanio ci wychodzi 18zl. proszę o odp i jeszcze raz zapytam? czy wystarczy 1l falconu na 2 ha pszenicy

rogor 400 ec na rudniku kosztuje 400 zł 10L * 0,5L wychodzi 20 zł a u mnie w sklepie mniej, nie ma rejestracji w zbożu, ale porównaj z bi58 400 ec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

ponawiam pytanie bo nie daje mi to spokoju, czy antywylegaczem 675 w dawce 1l mogłem skrócić kłosek, pszenica bogatka była w fazie jak I kolanko było na wysokości ok 3-5mm, bo sąsiad nie pryskał i u niego pszenica ma po 12 pięterek i kłos gruby, a moja bogatka na 7 i kłosek cienki i obie kwitną. Nie wiem jaką on ma odmianę lecz ma ponad 1,5m wysokości a moja ok 85cm postaram się zrobić jutro zdjęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

niewielkie szanse żebyś mógł skrócić w tej fazie kłos ma 1.5 metra i myślisz że ustoi?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

ponawiam pytanie bo nie daje mi to spokoju, czy antywylegaczem 675 w dawce 1l mogłem skrócić kłosek, pszenica bogatka była w fazie jak I kolanko było na wysokości ok 3-5mm, bo sąsiad nie pryskał i u niego pszenica ma po 12 pięterek i kłos gruby, a moja bogatka na 7 i kłosek cienki i obie kwitną. Nie wiem jaką on ma odmianę lecz ma ponad 1,5m wysokości a moja ok 85cm postaram się zrobić jutro zdjęcia

Zaczekaj z tą Bogatką do zbiorów. Ona nigdy nie wygląda, ale zawsze sypie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin2057    22

miejmy nadzieję, bo ojciec suszy mi głowę, że sąsiad ma taką ładną a moja licha, ojciec mówi, że jego jest pod szyje, a moja za kolana, i u sąsiada kłosek jak ręka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1606    0

Sam kłos plonu nie przepowie może być dużo tych pięterek ale łan może być zbytnio zagęszczony co spowoduje słabsze wypełnienie i niższą mtz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

dokładnie tak .. dana odmiana ma zakodowane ile bedzie pięterek .. a lepiej zeby ziarno w okresie nalewania miało pod dostatkiem wszystkiego i to wystarczy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

tak czytam te ostatnie posty i zastanawiam się po co te nerwy? Patrząc na wasze galerie w większości każdy ma piękne łany, które rokują bardzo dobrze- nie zawsze wszystko uda się w 100% tak jakbyśmy chcieli ;) ale muszę powiedzieć ,że minęły właśnie dwa dni jak wróciłem z wakacji ;) wybrałem się na odpoczynek do UK-no i jak łatwo się domyśleć znalazłem też czas żeby "luknąć" po brytyjskich słynnych polach z pszenicą...i ku mojemu zaskoczeniu powiedziałbym ,że szału jakiegoś wielkiego nie ma a wręcz przeciwnie powiedziałbym , że wielu z panów wyżej może się w swoich galeriach dużo piękniejszymi łanami pochwalić; przecież niby mają lepszy klimat (nowsze technologie) a i (sprzęt pewnie najlepszy w Europie) :D a tak naprawdę okazuje się , że My Polacy naprawdę dogoniliśmy Europe zachodnią ...a może nawet i więcej niż tylko dogoniliśmy! :) Jedno jest pewne - nie zamieniłbym swojego przeciętnego łanu na łan w UK i to nie tylko ze względu na to , że to nasza Ojczysta Ziemia i należy ją szanować! :rolleyes: Ktoś może się ze mną nie zgodzić ale to takie moje spostrzeżenia że pola pszenicy na AF są dużo ładniejsze niż te które widziałem w Wielkiej Brytanii :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

dokładnie tak .. dana odmiana ma zakodowane ile bedzie pięterek .. a lepiej zeby ziarno w okresie nalewania miało pod dostatkiem wszystkiego i to wystarczy

A kiedy to ziarno się nalewa? Mam zasiane dwie odmiany ozon i arkadię. Ozon narazie słabo wygląda według arkadii krótsze kłosy bardziej porażony przez choroby przy podwójnej ochronie. Obie odmiany już dawno się wykłosiły a pytam się o to nalewanie dlatego że mam zasiane przeważnie na V klasie i wolałbym żeby podczas tego nalewania nie było suszy. U mnie jak narazie to nie było całego tygodnia bez opadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

He he ale nawet jak bedzie susza to co nalewania nie przyspieszysz nalewanie zaczyna sie praktycznie zaraz po wyjsciu klosa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ponawiam pytanie bo nie daje mi to spokoju, czy antywylegaczem 675 w dawce 1l mogłem skrócić kłosek, pszenica bogatka była w fazie jak I kolanko było na wysokości ok 3-5mm, bo sąsiad nie pryskał i u niego pszenica ma po 12 pięterek i kłos gruby, a moja bogatka na 7 i kłosek cienki i obie kwitną. Nie wiem jaką on ma odmianę lecz ma ponad 1,5m wysokości a moja ok 85cm postaram się zrobić jutro zdjęcia

spokojnie, napewno nie skróciłeś kłosa, po pierwsze nie w tej fazie a po drugie nie w takiej dawce. Możesz uspokoić ojca :P


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

He he ale nawet jak bedzie susza to co nalewania nie przyspieszysz nalewanie zaczyna sie praktycznie zaraz po wyjsciu klosa ;)

No to jak tak to wody ma pod dostatkiem. A może powiesz ile czasu sie ziarno nalewa? Wiem że nic nie przyśpieszę tylko tak z ciekawości chcę wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

panowie kiedy mozna atakowac ochrone pszenicy na t3 juz dawno sie wyklosila

w trakcie kwitnienia, jak opadają pierwsze pylniki


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

po kwitnieciu zaczyna sie tak konkternie nabieranie masy przez ziarno


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2262

Czy jest sens dodać mocznik do oprysku na skrzypionke?pszenica kwitnie.

 

W czasie kwitnienia zakazane wszelakie odżywki N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spajki01    1

Mam pytanie odnośnie herbicydów w pszenicy. Jakie były by środki żeby zwalczyć chwasty w pszenicy od miotły po przytulie chabra i owies głuchy z tego co wiem to Puma a czy coś Ponad to jakaś miksturka tak żeby wzieła jedno i dwuliscienne tak żeby pole było czyste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

Witam:) czy moge razem z Bi 58 zastosowac odzywke azotowa? czy jak pszenica juz przekwitla to jest to dobry moment na odzywki?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppwolf38    7

to jest azot +mikro....myslicie ze to juz bez sensu?


"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj