Skocz do zawartości

Polecane posty

masa24    55

no wlasnie, pryskacie jak zobaczycie nawet mala ilosc skrzypionki i mszyc czy przestrzegacie progow szkodliwosci?

margoo78    50

A czy można jeszcze pryskac na ochronę kłosa, gdy pszenica już kwitnie? Zabieg planowałem zrobic samym tebukonazolem.

Wiadomość z agroFakt.pl

patfilmax    7

ja zawsze jak pryskam fungicydem na kłosa to dodaje coś na robactwo, bo środek na robaki nie jest drogi a jak bym miał oddzielnie jeszcze jechać to lepiej odrazu dodać

batman17    1

Ja dałem na pszenice i pszenżyto zimowe przy t2 zapobiegawczo. gdyż myślę że 18 zł na ha to 30 kg pszenicy, a robić kolejny oprysk to też koszt.

Ale ogólnie lepiej insekty pryskać w jarych (większe korzyści.)

kolego a czym pryskasz na insekta, że tak tanio ci wychodzi 18zl. proszę o odp i jeszcze raz zapytam? czy wystarczy 1l falconu na 2 ha pszenicy

milanreal1    290

no wlasnie losktos ma racje, ja mialem slady septoriozy i chcialem opryskac ale nie dalo sie wjechac i musialem poczekac prawie tydzien. Opryskalem ponad tydzien temu Menara i mam nadzieje ze zahamuje chorobe bo liscie jakie byly tak sa. oczywiste ze slady choroby nie znikna, chodzi o to zeby sie nie rozprzestrzeniala.

Tak jak mówił losktos, gdy już objawy septoriozy wystąpią to możesz tylko porażenie zahamować. Z septoriozą zdecydowanie lepiej zapobiegać, bo potem może być problem. Menara mimo że nie ma najlepszego triazola na septoriozę (epoksykonazol) to dobrze sobie radzi z septoriozą, lepiej nawet wręcz od droższego falconu.

no wlasnie, pryskacie jak zobaczycie nawet mala ilosc skrzypionki i mszyc czy przestrzegacie progow szkodliwosci?

Według integrowanej ochrony powinno się przestrzegać progów szkodliwości. Oczywiście są małe odstępstwa. W przypadku zwalczania robaków to te progi nie maja większego znaczenia. Koszty pyretroidów są niskie, i nawet dawanie ich przy małym porażeniu nie poskutkuje poniesieniem dużych kosztów.

jacek472    15

kolego a czym pryskasz na insekta, że tak tanio ci wychodzi 18zl. proszę o odp i jeszcze raz zapytam? czy wystarczy 1l falconu na 2 ha pszenicy

rogor 400 ec na rudniku kosztuje 400 zł 10L * 0,5L wychodzi 20 zł a u mnie w sklepie mniej, nie ma rejestracji w zbożu, ale porównaj z bi58 400 ec.

marcin2057    20

ponawiam pytanie bo nie daje mi to spokoju, czy antywylegaczem 675 w dawce 1l mogłem skrócić kłosek, pszenica bogatka była w fazie jak I kolanko było na wysokości ok 3-5mm, bo sąsiad nie pryskał i u niego pszenica ma po 12 pięterek i kłos gruby, a moja bogatka na 7 i kłosek cienki i obie kwitną. Nie wiem jaką on ma odmianę lecz ma ponad 1,5m wysokości a moja ok 85cm postaram się zrobić jutro zdjęcia

thug    196

niewielkie szanse żebyś mógł skrócić w tej fazie kłos ma 1.5 metra i myślisz że ustoi?

Darekpol    12

ponawiam pytanie bo nie daje mi to spokoju, czy antywylegaczem 675 w dawce 1l mogłem skrócić kłosek, pszenica bogatka była w fazie jak I kolanko było na wysokości ok 3-5mm, bo sąsiad nie pryskał i u niego pszenica ma po 12 pięterek i kłos gruby, a moja bogatka na 7 i kłosek cienki i obie kwitną. Nie wiem jaką on ma odmianę lecz ma ponad 1,5m wysokości a moja ok 85cm postaram się zrobić jutro zdjęcia

Zaczekaj z tą Bogatką do zbiorów. Ona nigdy nie wygląda, ale zawsze sypie :)

marcin2057    20

miejmy nadzieję, bo ojciec suszy mi głowę, że sąsiad ma taką ładną a moja licha, ojciec mówi, że jego jest pod szyje, a moja za kolana, i u sąsiada kłosek jak ręka

dawid1606    0

Sam kłos plonu nie przepowie może być dużo tych pięterek ale łan może być zbytnio zagęszczony co spowoduje słabsze wypełnienie i niższą mtz.

Michalmeer    366

dokładnie tak .. dana odmiana ma zakodowane ile bedzie pięterek .. a lepiej zeby ziarno w okresie nalewania miało pod dostatkiem wszystkiego i to wystarczy

20CBR12    47

tak czytam te ostatnie posty i zastanawiam się po co te nerwy? Patrząc na wasze galerie w większości każdy ma piękne łany, które rokują bardzo dobrze- nie zawsze wszystko uda się w 100% tak jakbyśmy chcieli ;) ale muszę powiedzieć ,że minęły właśnie dwa dni jak wróciłem z wakacji ;) wybrałem się na odpoczynek do UK-no i jak łatwo się domyśleć znalazłem też czas żeby "luknąć" po brytyjskich słynnych polach z pszenicą...i ku mojemu zaskoczeniu powiedziałbym ,że szału jakiegoś wielkiego nie ma a wręcz przeciwnie powiedziałbym , że wielu z panów wyżej może się w swoich galeriach dużo piękniejszymi łanami pochwalić; przecież niby mają lepszy klimat (nowsze technologie) a i (sprzęt pewnie najlepszy w Europie) :D a tak naprawdę okazuje się , że My Polacy naprawdę dogoniliśmy Europe zachodnią ...a może nawet i więcej niż tylko dogoniliśmy! :) Jedno jest pewne - nie zamieniłbym swojego przeciętnego łanu na łan w UK i to nie tylko ze względu na to , że to nasza Ojczysta Ziemia i należy ją szanować! :rolleyes: Ktoś może się ze mną nie zgodzić ale to takie moje spostrzeżenia że pola pszenicy na AF są dużo ładniejsze niż te które widziałem w Wielkiej Brytanii :huh:

karolr2    180

dokładnie tak .. dana odmiana ma zakodowane ile bedzie pięterek .. a lepiej zeby ziarno w okresie nalewania miało pod dostatkiem wszystkiego i to wystarczy

A kiedy to ziarno się nalewa? Mam zasiane dwie odmiany ozon i arkadię. Ozon narazie słabo wygląda według arkadii krótsze kłosy bardziej porażony przez choroby przy podwójnej ochronie. Obie odmiany już dawno się wykłosiły a pytam się o to nalewanie dlatego że mam zasiane przeważnie na V klasie i wolałbym żeby podczas tego nalewania nie było suszy. U mnie jak narazie to nie było całego tygodnia bez opadów.

mf25    7

He he ale nawet jak bedzie susza to co nalewania nie przyspieszysz nalewanie zaczyna sie praktycznie zaraz po wyjsciu klosa ;)

losktos    118

spokojnie, napewno nie skróciłeś kłosa, po pierwsze nie w tej fazie a po drugie nie w takiej dawce. Możesz uspokoić ojca :P

karolr2    180

He he ale nawet jak bedzie susza to co nalewania nie przyspieszysz nalewanie zaczyna sie praktycznie zaraz po wyjsciu klosa ;)

No to jak tak to wody ma pod dostatkiem. A może powiesz ile czasu sie ziarno nalewa? Wiem że nic nie przyśpieszę tylko tak z ciekawości chcę wiedzieć

losktos    118

panowie kiedy mozna atakowac ochrone pszenicy na t3 juz dawno sie wyklosila

w trakcie kwitnienia, jak opadają pierwsze pylniki

Tomek90    191

Czy jest sens dodać mocznik do oprysku na skrzypionke?pszenica kwitnie.

W czasie kwitnienia zakazane wszelakie odżywki N.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się