Skocz do zawartości

Polecane posty

dancio    4

Moja plantacja to pszenica jar dzisiaj pryskałem herbicydem moje pytanie kiedy mogę wysiać 130kg saletry na rozkrzewienie ? z góry dzięki :)

farmervip    78

Koledzy potrzebuje szybkiej porady :) dałem do tej pory 115kg N w dwóch dawkach pierwsza to 200kg saletry a druga 120kg mocznika wysianego 05 kwietnia pszenica w piatek skrócona cerone + capallo na grzybki, stanowisko po rzepaku III KL ziemi pod korzeń 300kg 6.20.30, i mój problem polega na tym że według mnie dałem za moło N i się zastanawiam czy nie pojechać teraz jeszcze z saletrą tylko się zastanawiam, bo ten mocznik powinien zacząć już dobrze działać i czy jak teraz dam jeszcze saletre to czy pszenica to wykorzysta?

Edytowano przez farmervip

Wiadomość z agroFakt.pl

maciek56    4

Ja dałem pod korzen okolo 150 mocznika i teraz na krzewienie rozsypalem okolo 130 saletry.

Dales 69 kg N\ha pod korzen i jescze bedziesz dawal na rozkrzewienie? Nie za wczesnie ? Ja dalem 200kg Saletrzaku i kolejny azot mam zamiar dac w fazie strzelania w zdzblo. Masz niedobory czy kwasna ziemie ze tak wczesnie chcesz startowac?

tomek73    186

farmervip raczej za mało N przy tej ochronie, powinienieś zamknąć się z 140 albo i więcej bo plonu dobrego nie osiągniesz.

Dając teraz saletrę na pewno wykorzysta

• Like 1

Yngel    2

Panowie pszenica jara monsun siana 21.03 jest teraz w fazie 3-4 lisci. Przedsiewnie dalem 100kg mocznika i planuje dac jeszcze 200kg saletry. Podzielic to na dwie dawki i posypac teraz na krzewienie, czy sie wstrzymac i wysiac jedna dawke w pozniejszym terminie?

Ja dzielę, wywalisz 200kg przyjdą deszcze i azot szybko popłynie w siną dal. Ile masz tej pszenicy?

no co ty nie powiesz !! hehe tego to się po nazwie można domyślić ??? chodzi mi o to dlaczego jak się doda siarczan to jest mniejsze ryzyko do poparzenia ??

Bo sam mocznik za bardzo obniża temperaturę roztworu i aby temu zapobiec stosuje się siarczan magnezu a swoją drogą niedobór siarki blokuje przyswajanie azotu .

tomek73    186

100- 120 kg/ha.powinno być.Ja bym tak dał, na kłosa nic, ja nie daję na kłosa, jak już to pryskam odżywkami jak kos wychodzi.

Merkoo    5

panowie a czym pryskać od grzyba pszenice na T1 i T2, dodam że w tamtym roku była chyba fuzarioza kłosów( nie wiem dokładnie czy to fuzarioza ale kłosy pszenicy tak jakby bielały, usychały)

Miałem w zeszłym roku coś takiego, zaprawiane ziarno miałeś? to objawy fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła. Nie wiem czy da się to fungicydem zwalczyć. Może coś mocnego na ochronę T1, zależy w ilu pln chcesz sie zmieścic. Capalo w pełnej dawce lub taniej dobry miks z prochlorazem.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Miałem w zeszłym roku coś takiego, zaprawiane ziarno miałeś? to objawy fuzaryjnej zgorzeli podstawy źdźbła. Nie wiem czy da się to fungicydem zwalczyć. Może coś mocnego na ochronę T1, zależy w ilu pln chcesz sie zmieścic. Capalo w pełnej dawce lub taniej dobry miks z prochlorazem.

kolego też miałem coś takiego w pszenicy, pracownicy z ODR ocenili to jako fuzariozy, ich diagnoza była błędna, bielenie kłosów i zasychanie roślin powodowane jest przez pryszczarka zbożowca. Jaja składa na początku maja, w zależności od pogody. Duża ilość larw w łodydze jest przyczyną szybszego o jakieś 10-15 dni zamierania rośliny. Najstarsi, najbardziej doświadczeni rolnicy nie spotkali się z taką plagą tego szkodnika co w ubiegłym sezonie. Następny zabieg fungicydowy wykonuje z domieszką dimetoatu około 200-250g/ha.

Edytowano przez Profil usunięty

milanreal1    290

Panowie wczoraj rano pryskałem modusem 0.4lh pszenice to mogę dziś jechać tilt mirage siarczan mocznik bosfoliar czy trzeba czekac jeszcze? (planuje jeszcze pume po koniec tygodnia)

Pewnie że możesz.

jaco25    262

fermervip teraz to już tylko saletra, mocznik za późno.

skąd wiesz w jakiej fazie ma pszenicę że twierdzisz, że za późno, ja przed wczoraj dałem 160-170kg mocznika na ha a pszenicę mam w liściu pod flagowym, ale już pogłównie nie sypie nawozu dostała ok.155kg w czystym składniku na kłoszenie pójdzie dolistnie azot i w 160kg w czystym składniku powinienem się zamknąć.

koroniarz    0

Panowie słyszeliscie o takim środku na grzyby jak tropico? jest to cos warte? Moge to mieszac z mocznikiem i sirczanem i odżywka? Planuje prysnac wszystko na raz.

mds212    150

Dales 69 kg N\ha pod korzen i jescze bedziesz dawal na rozkrzewienie? Nie za wczesnie ? Ja dalem 200kg Saletrzaku i kolejny azot mam zamiar dac w fazie strzelania w zdzblo. Masz niedobory czy kwasna ziemie ze tak wczesnie chcesz startowac?

Moze mam niedobory bo scinalem slome na sieczke i niedawałem mocznika.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam :D

może mi ktoś powiedzieć w jakiej kolejności wlewać to wszystko do opryskiwacza ???

ponieważ nie chcę żeby mi się nie zważyło a będę pryskał wszystkim naraz. I morze wlać 400 l wody na hektar żeby było mniejsze stężenie??

podaje środki;

modus 250 0,3 l/ha

antywylegacz 675 sl 1 l/ha albo stabilan nie wiem jeszcze zobaczymy

halny 200 ec 0,10 l/ha

tenore 400 ew 0,5 l/ha

soprano 1125 sc 0,5 l/ha

procam 1.5 kg / ha [ODŻYWKA]

MOCZNIK 10 kg / ha

siarczan magnezu 5 kg / ha

proszę o szybka odpowiedź

Pozdrawiam !!! :D

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

też coś o tym słyszałem ale to chyba tylko w rzepaku od kwitnienia chyba nie wolno, ale ręki sobie nie dam uciać. a mógłbyś coś poradzić na mój poprzedni post??

pozdro !!!

rogerr33    0

Panowie czy medax top w dawce ok 0,8-0-9l/ha moge mieszac z odzywkami krystalonem zielonym mikrostartem i siarczanem i ewenualnie mocznik?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a czy modus 250 jak wyczytałem zwiększa grubość ziarna i ilość ziarna w kłosie, alę czy naprawdę zauważyliście coś ?? widać różnice np między modusem 250 a zwykłym antywylegaczem ??

Darkos795    4

Mieszał ktoś z Was grodyl z trio na jarą?Zostało mi trochę grodylu i chciałbym go zużyć,tym bardziej że trio w jarej przytuli za mocno nie goli.Pozdrawiam.

Farmkeen    7

Co myślicie o takiej mieszance na T1 Qualy 300EC 1l/ha + Rubric 125SC 0,5l/ha+Talius 200EC 0,1l/ha (cyprodynil+epoksykonazol+proquinazid) ? Mogę dodać też 1-1,2l CCC gdy pszenica jest w fazie 2, kolanka ?

Edytowano przez Farmkeen

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się