Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro93    165

Dla mnie te ich wyniki są troche dziwne ponieważ piszą że średnia zwyżka plonu po zastosowaniu fungicydów to 1 tona ( już o tych zwyżkach plonu po zastosowaniu fungicydu 0,4 tony nawet nie pisze). Ich plony oscylowały w granicach 10 ton przypuśćmy że zwykły rolnik pryska od grzyba i zbiera 6 ton ile w takim przypadku wynosi zwyżka plonu po zastosowaniu fungicydu 0.5 tony? Gdzie tu zysk w takim razie? ( przyjołem te poł tony ponieważ rozumiem to tak że im większy plon tym oprysk od grzyba przynosi większą zwyżke plonu)

tomek73    185

polon dzielimy na 3 części od których zależy

1 ziemia, o której naprawdę wiemy może 10%

2- agrotechnika, nawozy, opryski,

3- pogoda,

Jak któryś z tych części nie zagra to z plonem żegnamy się.

• Like 1

Cypiz5    2

koledzy mam pytanie czy w tej fazie jakiej teraz znajduje sie obecnie moja pszenica moge już zastosować mocznik + siarczan magnezu bo strasznie słabo pokrzewiona jest pierwsza dawka poszła 05 marca i troche rzadka ta pszeniczka. ?? Co najlepiej teraz zrobić ?

Wiadomość z agroFakt.pl

Michalmeer    366

musisz patrzeć na temperaturę w nocy najlepiej jak by był 5C wtedy bez obaw można jechać odzywki dolistnie .. Kiedy jest mniej moim zdaniem nie ma sesu .. Średni plon pszenicy w Polsce to nawet nie 3,8 tony z ha .. 10 ton to zbierają nie liczni bardzo mało jest takich pol może z 5% ogólnych pol gdzie uprawia się pszenicę

Edytowano przez Michalmeer

jacek472    15

dokładnie e1leex znalazłeś w dziesiątkę, bardzo zaciekawił mnie ten temat o klubie 10 ton trochę poczytałem na temat jakości tamtych oprysków i na temat wysiewanych tam odmian i właśnie pisze, że niektóre odmiany dawały po nawet przeszło 10 ton i dlatego ciekawi mnie czy to jest możliwę przy takim nawożeniu jak opisali wtedy ponieważ tamten artykuł jest jednak z 2003 roku??? Ale nie sądzę, żeby grupa BASF kłamała, ponieważ po co mieli by kłamać??

Co o tym sądzicie?!

pozdrawiam!!! :P

coś mi świta że właśnie 2003 r. był względnie dobrym rokiem, więc wierze że 10 ton było możliwe. U nas wtedy pszenżyta sypały na poziomie do 8 ton, to był najlepszy rok jaki pamiętam.(o ile się nie myle, że to był ten rok).

Takjak ktoś potem pisał pod punktem 3. pogoda dopisała.

Renault85-15TX    167

Panowie mam problem z płaszczycą (chyba tak się nazywa), zauważyłem że w niektórych miejscach pojawia się ona w pszenicy i nie wiem czym ją zwalczyć. Może coś podpowiecie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

chyba chciałeś powiedzieć lepczyca???

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

poczytaj na necie

URSUS16    245

Co powiecie o tych mieszankach.

Pszenica Ozima Bogatka siana drugi raz po centrali Charakterystyka http://www.danko.pl/node/83

Klasa: IV

Przedplon: łubin Sonet

Przedprzedplon: była trawa jakieś 20 lat

Przedsiewnie: Polifoska 8 200kg/ha

I dawka 200kg saletry

II dawka 130 kg mocznika

III dawka 150kg saletry

T1 Tilt turbo 750 0,7l + Mirage 450 0,7l dodatkowo 30kg mocznika 7,5kg siarczanu magnezu + antywylegacz 725 1l ( 300l cieczy/ha)

T2 Fandango 0,8l + 18kg mocznika+ 7,5kg siarczanu magnezu.

Chciałbym dać coś drugi raz na skracanie przy t2 i jak jest cos tańszego i skutecznoego od fandango to wymienić. Co polecacie?

Jakiego spodziewac sie plonu i czy wgl warto?

losktos    118

Kiedys w T2 stosowałem Prosaro i byłem pozytywnie zadowolony, z Fandango średnio. Ceny podobne.

Ewentualnie w T2 możesz dać Soligor (będzie taniej), Menare + Acanto (lub Amistar)

knoro93    165

Jak dla mnie to daj lepiej te 170 kg mocznika na 2 strzał a na kłos te 50 kg mniej saletry. Odnośnie skracania to daj łacznie z T1 0,7 l antywylegacza 725 + 0,25 moddusa i powinno starczyc jeżeli masz obsade ok Tiltu ponoć nie mozna mieszać z siarczanem no i brakuje mi mikroelementów do obu zabiegów i coś na mszyce na T2 juz jak lecisz z takim nawożeniem. Z IV klasy cudów nie wyczarujesz nie oszukujmy sie ale jeżeli sie trafi mokry rok to mozesz polecieć w ładny plon. Odnośnie fungicydów słuchaj białego.

Renault85-15TX    167

Znalazłem ten chwat co mnie interesował jest to "chwastnica jednostronna". Ale teraz pojawia się moje kolejne pytanie odnośnie tego iż znalazłem na to oprysk i jest to Foxtrot. Stosował ktoś z was kiedyś ten środek i czy można go mieszać z Lancetem??

Kamilmkm    9

Foxtrot to chyba zamiennik zwykłej Pumy, więc mieszanina z Lancetem jest bez sensu. Na chwastnice to jeszcze Apyros na pewno działa i chyba Axial.

Renault85-15TX    167

No te opryski co podałeś to działają. Ale chodzi mi bardziej o to czy można te środki mieszać z Lancetem bo nie chciał bym dwa razy pryskać.

gucik131    7

foxtrot to to samo co puma dobry środek, z lancetem raczej nie i w ogóle nie powinno się go mieszać z niczym, chodź dozwolona mieszanina w pumie to chyba secator i chwastox turbo, ja takiej mieszaniny nie zalecam osobiście i znacznie lepiej jest na dwa razy. i oczywiście taniej wystarczy jakiś secator na dwuliścienne, a na miotłę i chwastnice 8 setek pumy, czy foxtrota z jakimś adiuwantem

Agrest    345

Znalazłem ten chwat co mnie interesował jest to "chwastnica jednostronna". Ale teraz pojawia się moje kolejne pytanie odnośnie tego iż znalazłem na to oprysk i jest to Foxtrot. Stosował ktoś z was kiedyś ten środek i czy można go mieszać z Lancetem??

Kolego, chwastnica jednostronna to roślina jednoliścienna, która swoją wegetację rozpoczyna najczęściej w maju gdy jest już bardzo ciepło.

Jacekrol    31

w ubiegłym sezonie stosowałęm izoproturon w facelii i okazało sie ze połozyłył chwastnice jednostronną. Fakt ze zastosowałem 2x 2l bo próbowałem położyc samosiewy rzepaku, co i tak mi sie nie udało, ale za to nie musiałem stosowac juz graminicydu na chwastnice a naprawde sporo jej było. Nie jestem w stanie powiedziec czy dawka 2l da rade z chwastnicą, ale 2x2 juz na pewno. Jezeli okazałoby sie ze 2 l wystarczają byłaby to dobra alternatywa, w zbożach nie ryzykowałbym z dawką 2x2

Zaden srodek z IPU nie ma informacji o wrażliwosci chwastnicy.

Renault85-15TX    167

I tu się kolego @agrest mylisz. W tamtym roku na tym polu był jęczmień i wiem w których miejscach ona była i jak rozsiewałem teraz nawozy zauważyłem że znowu się zaczyna pojawiać w tych miejscach. Ma dużo jaśniejsze liście od pszenicy i jest wyższa. A że tak zapytam jeszcze, bo mam już kupiony lancet (wiadomo bierze chwasty i miotłę) ale chciałbym jeszcze opryskać od tej chwastnicy i parę osób tu pisało że nie można mieszać lancetu z np. foxtrotem. Ale czy jak bym pierwsze opryskał lancetem a za parę dni tym foxtrotem to nic by się wtedy nie stało zbożu??

milanreal1    290

Co powiecie o tych mieszankach.

Pszenica Ozima Bogatka siana drugi raz po centrali Charakterystyka http://www.danko.pl/node/83

Klasa: IV

Przedplon: łubin Sonet

Przedprzedplon: była trawa jakieś 20 lat

Przedsiewnie: Polifoska 8 200kg/ha

I dawka 200kg saletry

II dawka 130 kg mocznika

III dawka 150kg saletry

T1 Tilt turbo 750 0,7l + Mirage 450 0,7l dodatkowo 30kg mocznika 7,5kg siarczanu magnezu + antywylegacz 725 1l ( 300l cieczy/ha)

T2 Fandango 0,8l + 18kg mocznika+ 7,5kg siarczanu magnezu.

Chciałbym dać coś drugi raz na skracanie przy t2 i jak jest cos tańszego i skutecznoego od fandango to wymienić. Co polecacie?

Jakiego spodziewac sie plonu i czy wgl warto?

Na 2 skracanie możesz dac moddus lub cerone. Na Twoim miejscu dałbym ccc z moddusem w T1 i wystarczy tego skracania. Tylko że skracanie musi iść oddzielnie. A co do fungicydów to jest ok. Jak chcesz zamienić fandango to proponowana zmiana na soligor jest tańsza ale i słabsza. A menara z amistarem wychodzi stosunkowo drogo. Możesz dać w niższej dawce seguris 0,8l wyjdzie trochę taniej niż fandango czy menara z amistarem a skuteczność wręcz lepsza.

Na chwastnice dobra skuteczność ma nie tylko puma ale tez axial. I w takim wypadku odpuść sobie ten lancet. Puma czy axial to spory wydatek, daj do końca fazy krzewienia na dwuliścienne jakiś lintur, chwastox czy mustang, koszt ok 50zł, a potem w fazie strzelania w źdźbło daj axial. Chwastnice zwalczy, miotłę też.

Witam, jesli w piatek pryskalem pszenice atlantis+granstar strong w dzien, tem=15stopni w nocy +5 a nad ranem zaczal padac deszcz to czy srodek zadziala jak nalezy?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

tak zadziała jak należy nawet jeśli zacznie padać 4 godziny po oprysku to się absolutnie nic nie stanie

możesz być spokojny !!!

pozdrawiam !!! :P

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się