Skocz do zawartości

Polecane posty

RAMZES9107    20

Panowie zaatakował moją pszenicę na dwóch polach fiołek. Jutro myśle polecieć te kawałki herbicydem? Czy nie jest za wczesnie? Nie uszkodzę pszenicy? Półtora tygodnia temu poszła pierwsza dawka saletry no i jest w bardzo dobrej kondycji.

soltys2222    3

witam a ile powino być roślin przenicy na metr i jaka duża powina być żeby ją dokrzewić ccc

Edytowano przez soltys2222

kissmy...    57

już chyba powinna zakrywać grunt, a obsada powinna wynosić 250-300 roślin (według mnie),

mam jeszcze jedno pytanie (poza łączeniem ccc z nawożeniem) czy siarczan magnezu można stosować w każdej fazie rozwojowej (poza kwitnieniem)? w tygodniku rolniczym rolniczym znajduje się tabela przedstawiająca optymalne terminy zasilania roślin dolistnie i dla zbóż wskazuje tylko dwie fazy jako optymalne dla nawożenia siarczanem magnezu (koniec krzewienie i o ile dobrze pamiętam koniec strzelania w źdźbło), z czego to wynika?

Wiadomość z agroFakt.pl

akacja    90

Z tą obsadą to róznie bywa,każda odmiana ma optymalną proponuje wpisać nazwe w dziadka google i po ptokach.na tej podstawie porównasz swoją i podejmniesz decyzję czy dokrzewiać czy nie.jeżeli będzie niższa od optimum np 20-30% to dokrzewiamy i zarazem wyrównujemy łan.Kazde dokrzewienie musi być poprzedzone zwiększoną dawką N.

Witam dołączam się do pytania kissmy mianowicie jakie stężenie siedmiowodnego siarczanu magnezu w dokarmianiu pszenicy ozimej zastosowac czy siarczan stosowac w każdym zabiegu dokarmiania mocznikiem?

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

akacja    90

Dokarmianie dolistne jest tylko uzupełnieniem i o tym należy pamietać.Efektywnośc tych zabiegów jest uzależniona od wielu czynników.termin aplikacji,faza rozwojowa rośliny,temperatura.

Dlaczego magnez jest tak potrzebny roślinie?Jest centralnym atomem cząsteczki chlorofilu,który pełni podstawową funkcje we wzroście rośliny zamieniając energię słoneczną w energię wiązań chemicznych.Dlatego tak istotny jest w fazie końca krzewienia,czyli w momencie największego wzrostu rośliny.To nie oznacza iz należy nawozić tylko w tej fazie.Początek wegetacji po spoczynku zimowym i nawozenie magnezem jest także istotne.Niweluje wraz z siarka uszkodzenia po zimowe rośliny.Dobry agronom bardzo szybko rozpozna niedobory magnezu.Objawia się to nierównosciami[tkzw paskowymi] na blaszce liściowej.Istotna jest także kolejność mieszania nawozów,mocznik,siarczan magnezu[jeżeli siedmiowodny to 5%,jeżeli trzy to 3%].Mocznik znacząco obniża temperature dlatego powinien być rozpuszczony jako pierwszy.O całej istocie efektywnego nawożenia dolistnego decyduje jak największe zminimalizowanie różnicy pomiędzy temperaturą cieczy a temperaturą powietrza,dlatego zaleca się wykonywanie dokarmiania dolistnego póżnym wieczorem lub nawet nocą.Wówczas ta różnica jest najmniejsza.

• Like 1

kissmy...    57

Istotna jest także kolejność mieszania nawozów,mocznik,siarczan magnezu[jeżeli siedmiowodny to 5%,jeżeli trzy to 3%].Mocznik znacząco obniża temperature dlatego powinien być rozpuszczony jako pierwszy.

to właśnie jest bardzo dyskusyjna sprawa, nawet jeden producent (intermag) zaleca różne kolejności w zależności od produktu (pierwszy mocznik bądź siarczan magnezu), moim zdaniem w pierwszej kolejności należy rozpuszczać siarczan magnezu - podniesienie temperatury ułatwi rozpuszczenie mocznika, istotne jest również pH cieczy dla przyswajalności makro i mikroelementów,

dodajecie adiuwanty przy nawożeniu dolistnym?

Renault9514    49

Witam,

Co pierwsze wykonać w pszenicy zabieg herbicydem czy polecieć z odżywkami(mocznik z siarczanem Mg) ? Moim zdaniem chyba pierwsze herbicyd bo nie ma sensu żywić chwastów na darmo.... tylko po jakim czasie od oprysku herbicydem mogę pryskać odżywkami? tydzień wystarczy? :)

mds212    151

Wziałem pszenice z centrali Tonacja i bardzo słabo sie rozkrzewiła juz jesienia a nie była pozno siana. Nie wiem co teraz robic czy to taka odmiana.... niektorzy mowia ze to przez brak fosforu w glebie ale była sypana polifoska pod korzen i mowia zeby czekac i ze sie ruszy? Troche mnie to nie pokoi a co myslicie o dokrzewianiu, nigdy tego nie robilem i jestem zielony w tym .

slawek2209    78

na slabo pokrzewione pszenice powinna pojsc pierwsza duza dawka saletry.mozesz dokrzewic ccc 0.5 l z dodatkiem moczniku i siarczanu magnezu

Edytowano przez slawek2209

kondek    0

też właśnie wziołem tonacje z centrali i jakaś blada i słabo sie krzewi a dalem w czwatek 200 kg saletry. Czy moge teraz pojechać antywylegaczem ale jest sucho i nie wiem co robić

slawek2209    78

gdzie jest sucho?raczej mokro.saletra jeszcze nie dziala o czwartkowego wysiewu.ccc smialo mozna jechac aby nie bylo przymrozku

kondek    0

no jak z wieszku to sie chodzi jak na betonie tak sucho w borowinie.

a można ccc mieszać z siarczanem magnezu i z mocznikiem?

Spoko też mam tonacje z centrali i też taka słabo sie krzewi ale dostała 100 saletry i 200 saletrosanu i różnica spora widocznie to odmiana tak ma , bo rok temu też tak miałem ale sypnąć potrafi

nie    571

dopiero dzisiaj posiałem pszenice, zobaczymy co z tego wyniknie, myśle, że jak bedzie mokry maj to i w plonie nie będzie źle

KULAWA_KOZA    88

gdzie jest sucho?raczej mokro.saletra jeszcze nie dziala o czwartkowego wysiewu.ccc smialo mozna jechac aby nie bylo przymrozku

Panowie a co się stanie jak popryskam antywylegaczem a przykjdzie taki -2" przymrozek?

Ile wogóle dni po zastosowaniu antywylegacza nie powinno być przymrozku by było Ok .

Naskom    10

Panowie chciałbym dokrzewic kilka ha pszenicy, jest ona po qq wiec na jesieni slabo mi sie pokrzewila. Musze tez zrobic poprawke na dwuliscienne chwasty wiec czy moglbym zmieszac ccc z sekatorem?

Eryko    19

U mnie też Tonacja słabo się krzewi a dostała 250kg Saletrosanu ponad tydzien temu.Teraz trochę popadało to mam nadzieje że ruszy do góry.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Kicu
      Witam was ponownie otóż mam taką sprawę do was byliśmy w sklepie pytać sie o rozdzielacz do pompy hydraulicznej w c-330 ten kolo siedzenie nie na błotniku. Okazało sie że sa 2 typy owej części czyli po regeneracji i nowy cena po regeneracji 300 zł a nowego 489 zł. I mam do was pytanie czy jest sens brania używanego ale po regeneracji czy nowego nie wiem jak jest z tymi po regeneracji ale słyszałem że długo nie pociągnie. Miał z was ktoś taki problem ?
    • Przez krystiano35
      Witam.Mam ciągnik ursus 3512 od pewnego czasu zaczą dymić dużo więcej wtryskiwacze ustawłem na 190 bar tak jak zaleca instrukcja,luz zaworowy ustawiłem 0,3 też zgodnie z instrukcją i ciągnik dalej dużo kopci wydaje mi się że przestawiła się pompa wtryskowa chciałbym zmniejszyć mu dawkę paliwa ale dokładnie niewiem gdzie i o ile tą dawkę paliwa zmniejszyć. Pomóżcie Prosze

Ortografia. @quercus
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam pytanie zwłaszcza do tych z Wielkopolski. Znalazłem taki ciągnik na necie ( http://olx.pl/oferta/case-ih-5150-pro-z-niemiec-penumatyka-klimatyzacja-CID757-IDekwYn.html#22f147246f ) żeby go zobaczyć muszę przejechać 500km a przy gospodarstwie mlecznym ciężko wyrwac sie na caly dzien. A wiec moze ktos zna tego handlarza był u niego wie co jest wart i czy moge sie wybrac smiało go obejrzeć. Czekam na wasze opinie co sadzicie o tym egzemplarzu. Ja jestem z Małopolski- z góry dzieki za info
    • Przez Mario35
      Witam wszystkich. Mam takie pytanie. Ktory z tych ciagnikow byscie wybrali. Wiem ze new holland t 4cyl a renault 6cyl. Tylko chodzi mi o awaryjnosc i mozliwosc pozniejszego odsprzedania. Opisze moja sytuacje, mam znajomego co sprowadza ciagniki czekam az przywiezie mi case, tylko jeszcze nic ciekawego nie znalazł a ma te dwa na stenie. ja musze miec ciagnik w maju na sianokiszonke(prasa NH BR560A) i dlatego pytam ktory byscie wybrali bo jak nic nie znajdzie to musze ktoregos wziasc. Pozniej bym go sprzedał jak przywiezie case i ktory mógłbym szybciej sprzedac.
      Oba ciagniki sa w bardzo dobrym stanie NH z 1998r a Renia 1995. Czekam na wasze odpowiedzi.
    • Przez Butowsky
      Witam. Kupiłem traktor Case International 574 do remontu i mam problem gdyż Traktor nie odpala. Po użyciu samostartu pali na dotyk po zgaszeniu silnika i powtórnej próbie go zapalenia ciągnik nie daje znaków życia, Nie idzie go odpalić nawet gdy silnik jest ciepły jedynie za pomocą samostartu lub plaka. Proszę o pomoc.