Skocz do zawartości

Polecane posty

globus512    17

Panowie a jak to jest z tym stosowaniem antywylegacza na krzewienie? Nigdy tego nie robiłem, a dużo osób pisze, że stosuje. Widać tego efekty ze zbożem nie pryskanym? Co polecacie? Wystarczy zwykłe CCC? Kiedy je zastosować, można wraz z herbicydem?

KrzysiekFM    8

Jest za zimno na na ccc i pewnie długo tak bedzie. wal saletrę. Zanim temperaura skoczy do 10 stopni pszenica bedze juz już nadawac się do skracania czyli BBCH 31. I nie z herbicydem!

Edytowano przez KrzysiekFM

Tomek90    191

Panowie a jak to jest z tym stosowaniem antywylegacza na krzewienie? Nigdy tego nie robiłem, a dużo osób pisze, że stosuje. Widać tego efekty ze zbożem nie pryskanym? Co polecacie? Wystarczy zwykłe CCC? Kiedy je zastosować, można wraz z herbicydem?

A co masz słabo rozkrzewiona? Jak pisze krzysiek na ccc za zimno, efekty podobno widać ale nigdy nie stosowałem zawsze sama saletra wystarczała. Herbicyd+regulator hmm powiem tak zależy jaki herbicyd, aminopielik 450sl, mustang,huzar 2 ostatnie na forum ktoś pisał że mieszał ale ogólnie jest tak jakbyś był osłabiony jak roślina po herbicydzie i dostałbyś młotkiem w łeb na dodatek jeszcze zimno, jak bys sie czuł :)

Wiadomość z agroFakt.pl

globus512    17

nie chcę przecież stosować teraz tego ccc tylko tylko w kwietniu. zawsze można spróbować jeśli ma przynieść korzyści

KrzysiekFM    8

W kwietniu zastosujesz ale na skrócenie. I wtedy polecam mieszanke modus + CCC. A późne dokrzewianie nie podnosi plonu. Z tego są klosyjak mysie kxxxxx.....

Edytowano przez milanreal1

BASF    19

Zabieg dokrzewiający stosuje się jeśli jest zbyt mała obsada wiosną, aby efektywnie zadziałał powinien być w fazie krzewienia BBCH 23-29, lepiej we wcześniejszych stadiach, im później tym efekt będzie słabszy. Wystarczy zastosować CCC np. w formulacji 750 SL w dawce 0.8 - 1.0 l/ha. Nie liczymy tej ilość regulatora wzrostu do zabiegów skracających. Czyli robimy dokrzewianie CCC a potem w pierwszym kolanku np. Medax Top 0.6l + 1l CCC 750SL.

majes    4

Muszę poprawić zabieg herbicydem, nie mogę pozbyć się miotły z pola, jak myslicie Protugan będzie ok? jaka minimalna temp. musi być żeby go zastosować? Jest sens siać teraz azot na takim "zachwaszczonym" polu?

Tomek90    191

Temperatura raczej bez przymrozków, zobacz na etykiecie dokładniej. Najpierw daj azot niech roślina nie głoduje, poprawkę zrobisz potem jak bedzie temp dobowa zalecana.

LowRider    33

nie chcę przecież stosować teraz tego ccc tylko tylko w kwietniu. zawsze można spróbować jeśli ma przynieść korzyści

Zyskasz 2 razy jak nie zastosujesz ccc( medaxu, moddusa) na dokrzewienie, skrócenie pszenicy ;) :

raz bo zaoszczędzisz czas na wykonanie zabiegu, jego koszta, oraz koszt samego środka

dwa nie będzie obniżki plonu :)

Chyba, że gospodarujesz na bardzo dobrych glebach, zasobnych w wodę, gdzie susza Ci nie straszna...

Tomek90    191

Zyskasz 2 razy jak nie zastosujesz ccc( medaxu, moddusa) na dokrzewienie, skrócenie pszenicy ;) :

raz bo zaoszczędzisz czas na wykonanie zabiegu, jego koszta, oraz koszt samego środka

Chyba, że gospodarujesz na bardzo dobrych glebach, zasobnych w wodę, gdzie susza Ci nie straszna...

A od kiedy medax czy moddus dokrzewia zboża??

Jak położy także może być zniżka plonu, co do suszy to o co wam chodzi?? Wiadome że w okresie suszy nie stosuje się takich środków bo potęguje działanie środka, chyba że z ostrożnie z głową.

Eryko    19

Pryskał ktoś Maratonem na wiosnę? został mi oprysk z jesieni,szkoda go zmarnować.Niby na etykiecie jest napisane że do zwalczania chwastów jesienią,ale to czasami wynika z oszczędności producenta.

Cihu    123

fachowa odpowiedź, same zyski z niezastosowania antywylegacza. To ja proponuję nie stosować NPK no i oczywiscia zadnych fungicydów! same zyski!

malkolm    23

co do suszy to o co wam chodzi??

o to chodzi że ccc skraca również korzenie

major_89    35

Jeśli chodzi o dokrzewianie w fazie BBCH 25-28 to tylko CCC, działa szybko i w miarę w niskich temeratutach a co więcej jest niedrogi. Nie ma co się martwić że ogranicza wzrost korzeni dajemy dawkę zaledwie 0,5-0,75l/ha, a tak czy inaczej musimy skracać w fazie BBCH 31-32, w tej fazie można stosować bez pszeszkód etefon, modus i Medax.

Alamo    812

Witam ;)

Jaki dać nawóz pod pszenicę jarą (kwalifikat) klasa ziemi IV,interesuje mnie jedna dawka

Tomek90    191

@malkolm podobno skraca ale kontroli nigdy nie robiłem i nie sprawdzałem.

@major na etefon chyba za wczesna faza

LowRider    33

fachowa odpowiedź, same zyski z niezastosowania antywylegacza. To ja proponuję nie stosować NPK no i oczywiscia zadnych fungicydów! same zyski!

W marcowym topagrar jest ciekawy artykuł na temat skracania zbóż, jesiennego jak i wiosennego, a także przedstawienie doświadczenia na temat wpływu skracania w suszy na plon w kilku wariantach dla gleb dobrych i słabych, wyniki są bardzo interesujące ;)

Edytowano przez LowRider

globus512    17

Zastosować CCC razem z herbicydem mogę czy nie? Chodzi o dokrzewienie. Bo bez sensu jest pryskać samym ccc żeby dokrzewić

majes    4

na poprawke polecam atlatis OD 12 0,25l

na etykiecie minimalna dawka to 0,45. ty proponujesz polowe tego, nie za malo?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się