Polecane posty

warchest    253

witam mazowieckie kiedy 2 dawke azotu dawac druga dawke a zarazem ostatnia i kiedy skracac ? i moddusem skracac czy czym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
4 minuty temu, warchest napisał:

witam mazowieckie kiedy 2 dawke azotu dawac druga dawke a zarazem ostatnia i kiedy skracac ? i moddusem skracac czy czym ?

faza pierwszego kolanka w sumie wszystko najlepiej przypada , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to juz by bylo faza 1 kolanka ? bo teraz to kilka dni musze kukurydze na ziarno zasiac i nie zdaze opryskac jeszcze zboz i posiac wszysto na raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301
17 minut temu, metrax12 napisał:

Artea na DTR powinna być dobra.

Dzięki metrax, na Tobie można polegać jak zaglądniesz na forum 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7985

jak zboże miało do tej pory azot który mogło pobierać to nic się nie stanie, jak nie miało to chwile przygłoduje nim nie podasz i się w glebe nie przemiesci. tak na logike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

U mnie poszła wczoraj grzybówa Tilt 0.8l + Mondatak 0.8l + Siarczan 12.5kg + mocznik 12.5kg. Dzisiaj moddus 0.3l + 1l ccc i N2 250kg Saletry 34% 85kg N. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert2329    0
27 minut temu, kamilc017 napisał:

U mnie poszła wczoraj grzybówa Tilt 0.8l + Mondatak 0.8l + Siarczan 12.5kg + mocznik 12.5kg. Dzisiaj moddus 0.3l + 1l ccc i N2 250kg Saletry 34% 85kg N. 

Też planuje takie rozwiązanie tylko że wszystko razem. Będzie dobrze czy lepiej oddzielnie z antywylegaczem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Raczej możesz mieszać ja zrobiłem osobno bo nie było nasłonecznienia, a moddus działa lepiej gdy jest duże nasłonecznienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ENDRIUROL    39

w jakich ilosciach amistar opti480+ duet star na t2? na Arkadie :D  ewentualnie cos zmienic? czy zamiast dueta sam epoksy w wiekszym stezeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Oba wypadają podobnie 

7 minut temu, ENDRIUROL napisał:

w jakich ilosciach amistar opti480+ duet star na t2? na Arkadie :D  ewentualnie cos zmienic? czy zamiast dueta sam epoksy w wiekszym stezeniu?

Amistar 1,2 epoksykonazol 0,8


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Roślin nim nie uszkodzisz, ale raczej Falcon nie jest najlepszym wyborem. Daj Deuett Star 1L lub Tilt 0.8÷1L a jak chcesz żeby było lepiej do dodaj do któregoś prochloraz 0.8÷1L.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przem00    13

zgadzam się że na t1 to nie jest najlepszy wybor. i jak kolega wyżej wspominal lepiej dać cos bardziej konkretnego szczegolnie od mączniaka. ja dawałem tilt 0,8 + mirage 0,8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59

Mugłby ktoś mi powiedzieć czemu mi przypal liście t1 Duet start 0,9 Mandatek 0,9 Modus 0,35 stabilna 0,9 warunki do zabiegu dobre może aż za dobre mam dwa porównania w słońcu i trochę pochmurny dzień i efekt taki podobny nawet bez stabilan jest to samo czyli mi dolne liście pożółkłe.

IMG_20180425_054805.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Helm trebi na poprawke w pszenicy nie zapóźno teraz? Drugie kolanko idzie a on ma rejestrację do końca krzewienia, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968
51 minut temu, greg91 napisał:

Mugłby ktoś mi powiedzieć czemu mi przypal liście t1 Duet start 0,9 Mandatek 0,9 Modus 0,35 stabilna 0,9 warunki do zabiegu dobre może aż za dobre mam dwa porównania w słońcu i trochę pochmurny dzień i efekt taki podobny nawet bez stabilan jest to samo czyli mi dolne liście pożółkłe.

IMG_20180425_054805.jpg

Mandatek czy też inny prochloraz lubi przypalić pszenicę po prostu  jego zwykle powinno się  stosować  solo żeby nie było przypaleń. a i tak mogą wystąpić przebarwienia

Edytowano przez MarekUA

"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg91    59
12 minut temu, MarekUA napisał:

Mandatek czy też inny prochloraz lubi przypalić pszenicę po prostu  jego zwykle powinno się  stosować  solo żeby nie było przypaleń. a i tak mogą wystąpić przebarwienia

Możesz mieć rację bo robiłem taki zabieg ale nie wtym roku tylko z tilt+Modus+ccc i nie było takiego czegoś więc obstawialem że albo Duet albo Mandatek że któryś gryzie się z którymś środkiem mam nadzieję że nie zaszkodzi to w plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polomaksi    33
mozna stosowac w mieszance prochloraz ja daje mondatak topsin plus modus i nie mam przypalen.....wg.mnie wina duetu w mieszance

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj