Polecane posty

cieplym3    72

Jedz calosc w zeszlym roku mialem podmokly kawalek ktory w okresie t1 i skracanie strasznie cierpial pojechalem calosc i pozniej sie ladnie wyrownal bez szkod

3 minuty temu, koczas napisał:

No jest owiany, ale nie zmienia to faktu, że irytujące jest kiedy teoretyzujemy nad tym zagadnieniem a ktoś przychodzi wyciąga jedno zdanie z dłuższego wywodu i pisze oczywiste oczywistości zbulwersowany bo on pryska później i też stoi. Usuwam konto, bo kiedyś można było się tu coś dowiedzieć, był losktos, milanreal i dyskusje na poziomie, a teraz szkoda gadać. Siema 3 majcie się.

Przestan sie przejmowac durnotami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Właśnie tu też łan nie równy, wyraźne są również miejsca podmokłe, obawiam sie że jak polece cały łan to tam, co jest słabsza pszenica dostanie ostro po tyłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Regulacja  nie powinna jej zaszkodzić nawet w fazie krzewiewnia. Regulator to nie jest herbicyd żeby roślina musiała go przetrawić i przemęczyć. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261
17 minut temu, Zawisza napisał:

A ja z innym pytaniem. Mam kawałek 5ha pszenicy ziemia na ogół mozaika, pH błagało o wapno i na jesień pod orkę poszło 4t węglanu, gdzieś na 1/3 pola pszenica jest słabsza(pomijam fakt nieco gorszej kategorii gleby), najwidoczniej tam odczyn gleby był na tyle kwaśny że pszenica sobie po prostu nie radzi a wapno zastosowane na jesieni w pierwszym roku wiadomo na mega zakwaszone glebie nie pomoże wystarczająco. Do sedna, na pozostałej części pola widać że zboże kipi i chce je przyhamować medaxem, pole na niskim gruncie więc woda w miarę możliwości jest, skracać cały łan razem z T1 czy pojechać z regulatorem oddzielnie i w miejscach słabszej pszenicy nie regulować? 

Mam to samo od fazy strzelania w zdźbło i tegiej pszenicy do gówna co ledwo z nad ziemią siedzi. Jadę równo po całości moddus 0,25 i 1l ccc, jak ktoś chce i ma czas to może jeździć i się bawić. Dostało N2 90N to może się wyrówna. 

Ogólnie regulatory nie za bardzo na takie rośliny, ale wychodzi inaczej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
Dnia 23.04.2018 o 12:25, azzadek napisał:

Ten deszcz który ma dzisiaj być to burze, czyli prawdopodobieństwo intensywnych opadów dość spore, pola mam równe, ale czy mimo to przy nawalnych opadach azot zdąży się rozpuścić a nie spłynąć?

ja też mam takie mozaiki na dwóch polach i tam jadę osobno, bo raz jechałem całość, to tam gdzie mokrzej czy słaba to od zastosowania już tak została , teraz jadę osobno i tam gdzie widać że skracanie zbędne to wykańczam opryskiwacz , jedno pole naprawiłem gdzie przechodziły klasy od III do V piach, obornik kurzy wszystko wyrównał, że w tym roku trzeba będzie poprawić po modusie, tylko nie wiem czy cerone czy stabilanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się poradzić w związku z T1 w arkadii. Jak będzie pogoda zamierzam dać taką mieszankę FASTER 0,3l + MERCES 0,1l + MONDATAK 0,8l + BOLT XL 0,4l + BASFOLIAR 36 EXTRA 5l + SIARCZAN MAGNEZU 5kg (to są dawki na hektar) Jak myślicie może tak zostać, czy coś zmienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Zawisza napisał:

A ja z innym pytaniem. Mam kawałek 5ha pszenicy ziemia na ogół mozaika, pH błagało o wapno i na jesień pod orkę poszło 4t węglanu, gdzieś na 1/3 pola pszenica jest słabsza(pomijam fakt nieco gorszej kategorii gleby), najwidoczniej tam odczyn gleby był na tyle kwaśny że pszenica sobie po prostu nie radzi a wapno zastosowane na jesieni w pierwszym roku wiadomo na mega zakwaszone glebie nie pomoże wystarczająco. Do sedna, na pozostałej części pola widać że zboże kipi i chce je przyhamować medaxem, pole na niskim gruncie więc woda w miarę możliwości jest, skracać cały łan razem z T1 czy pojechać z regulatorem oddzielnie i w miejscach słabszej pszenicy nie regulować? 

A można wogóe Medax łączyć z grzybówką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
13 minut temu, loquito napisał:

Wątpię, bo to przecież regulator wzrostu.

Nie kumam, jaja piszesz?

Każdy tu łączy i nie ma przeciwskazań jak zbyt ostro nie pomiesza. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Odnośnie zwalczania Mączniaka mogę wymieszać 0,5l fendropidyny i 0,35 l duet ultra? Zalecane jest 0,75 l/ha samej fendropidyny ale został mi z zeszłego roku duet a też ma na etykiecie że działa na Mączniaka. Jadę dopiero dziś bo wczoraj w polu głowę chciało urwać a na dodatek rano szyby skrobac musiałem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

ja to wiem, ale cześć jest ludzi z pierwszej łapanki, którzy nie zapoznawali się z tematem n-stron wstecz dla samego siebie żeby wiedzieć co z czym się je i po takim poście gotowi jechać osobno ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Zaczynają być męczące te durnowate podstawowe pytania. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
13 minut temu, ravoj napisał:

Nie kumam, jaja piszesz?

Każdy tu łączy i nie ma przeciwskazań jak zbyt ostro nie pomiesza. 

Przeczytaj sobie mój kolejny post, napisałem wyraźnie ze to co napisałem bylo ironiczne.

18 minut temu, panRys87 napisał:

Odnośnie zwalczania Mączniaka mogę wymieszać 0,5l fendropidyny i 0,35 l duet ultra? Zalecane jest 0,75 l/ha samej fendropidyny ale został mi z zeszłego roku duet a też ma na etykiecie że działa na Mączniaka. Jadę dopiero dziś bo wczoraj w polu głowę chciało urwać a na dodatek rano szyby skrobac musiałem:/

Podając 0.5l środka który zawiera fenpropidyny 750g/l podajesz 375g fenpropidyny, czyli tyle ile jest w Tilt turbo 0.83l. W zupełności to wystarczy na mączniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek0808    0

Witam. Mam problem z pszenicą ozimą. Wcale nie chce rosnąć jest blada a nawet miejscami żółta. Dostała saletrę do tego dolistne mocznik z siarczanem i mikroelementy, ostatnio była pryskana aminokwasami i nic się nie zmienia. Wygląda tak jakby nie chciała pobierać składników. Siana późno bo 7 listopada, gleba wapnowania i nawożona. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Zapowiadają deszcz na niedziele 2-5 mm chciałem dzisiaj jechać t1 bo widzę maczniak od spodu łapie jest sens czy czekać po deszczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

 Na co chcesz czekać ? aż się rozniesie na wyższe liście ? Z fungicydem nie czeka się na deszcz, chyba  że ma padać  za godzinę po zabiegu,  to wiadomo, ale do niedzieli? Środkom działającym wgłębnie i systemicznie deszcz nie straszny. A porządny zabieg  zabezpieczy Ci rośliny nawet na deszcz.  

Z innej beczki:

Kolega wrócił ze sklepu  z ŚOR bo jeszcze 4 ha ma nie pryskane od chwastów, a pszenica i chwasty na równo idą (na jesień nie było zabiegów) 

Kazali mu dać 0,5l Fraxiala (dawka na teraz wg mnie za mała, chwasty duże, silne i chyba 0.9 to minimum) do tego  Flurofix 0,5 ( fluroksypyr 100g, więc wystarczy, tu ok) i 1l Chwastoxu Turbo (zaledwie 300g MCPA i 40 Dikamby), dla mnie to śmieszne jak na kompleksowe zwalczanie chwastów i chwastox nie wart swojej ceny. Litr powinien kosztować maks 20zł. Ktoś słyszał coś podobnego, aby ta mieszanka była pewna??? bo jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić. 

Oczywiście kolega jedzie herbicydy razem ze skracaniem, co według dostępnych opracowań  nie wpłynie na efekt skracania ale nieco obniża skuteczność.  


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Właśnie ruszyłem z tym t1 trochę słońce wyszło ale temp dosyć niska jest 16 stopni. U was też w pszenicy robią się dolne liście żółte czy tam mi atakuje pszenice?

Hondia i ostroga czysta 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam czy taka mieszanina będzie ok ?

Siarczan magnezu siedmiowodny 12kg + Cu 1l + Zn 1l + Mn 1l + medax max 0,5kg + tilt turbo 1l i to w 240 l/ha

(Cu, Zn i Mn nawóz mikrovit z intermagu)

Czy lepiej osobno medax max?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

najniższe liście, które leżą na glebie zawsze schną   bynajmniej u mnie i wszędzie tam gdzie patrzę, jeszcze nie widziałem rośliny pszenicy żeby od samego dołu do góry była zielona. Ale liście już powyżej  powinny być zdrowe i zielone a nie jest łatwe dokonanie tego czynu, chociaż  inny znajomy, który w fazie krzewienia już pryskał Boogie Xpro takie własnie ma, ja niestety nie.  

1 minutę temu, Adam94 napisał:

Witam czy taka mieszanina będzie ok ?

Siarczan magnezu siedmiowodny 12kg + Cu 1l + Zn 1l + Mn 1l + medax max 0,5kg + tilt turbo 1l i to w 240 l/ha

(Cu, Zn i Mn nawóz mikrovit z intermagu)

Czy lepiej osobno medax max?

akurat mi się wyświetliłeś, więc odpowiem - TAK


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj