Polecane posty

Mathieu92    122

Wiem że to wróżenie z fusów ale co może się dziać z moim Acteurem ? Przezimowała ładnie, zieloniutka była, a teraz widzę że miejscami zrobiła się żółta, troszkę stała woda w niej ale o dziwo żółknie w tych miejscach gdzie tej wody nie było ... Wegetacja nie ruszyła bo ja z Lubelskiego także saletrą ją będę zasilał koło 15 marca ale te przebarwienia mnie niepokoją ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

thug

 

Nie ma problemu, jednak lepiej aby takiej sytuacji nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Nawożenie było o połowę mniejsze, aniżeli na zimową. Z pewnością była to saletra, lecz w jakiej dawce nie jestem w stanie Tobie teraz odpowiedzieć (spytam szefunia, może pamięta). Z oprysków raz jakieś odżywki i raz na grzybka. Siew jak wspomniałem wcześniej grubo po optymalnym terminie (12 kwietnia). Dawka wysiewu ok 250 kg/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akacja    92

@pigwa.Pierwszą dawkę azotu na pszenice powinniśmy podać tuż przed ruszeniem wegetacji.Roślina budzi się do życia po zimie wówczas gdy temperatura [średnia dobowa] kształtuje się na poziomie +5 stopni przez okres przynajmniej trzech dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

thug

 

Nie ma problemu, jednak lepiej aby takiej sytuacji nie było...

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bonzoo1224    0

co lepiej dac na ozimą, teraz czy później, saletrzak czy saletrę? proszę o pilną odpowiedź. nadają jeszcze mrozki i nie wiem czy azot z saletry nie wyparuje, może lepszy będzie saletrzak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

ja już zgłosiłem :unsure: jakby co to mogę jeszcze kupić jakiś kwalifikat a nie później zasiać jakimś G z rynku bo w centarli juz nie będzie :( każdy robi jak uważa może i się pośpieszyłem ale to zobaczymy niebawem bo jak by później ruszyli to chyba by tak szybko nie przyjechali wiadomo dlaczego patrząc na uprawy sąsiadów i nie tylko :wacko:

Edytowano przez rafto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

To zależy co potrzebujesz i co może tam urosnąć. Sądząc,że siałeś tam pszenicę to masz dobrą klasę ziemi a więc może jara pszenica, jęczmień, może pszenżyto jare. A już jesteś pewien, że wymarzła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

No na to wygląda...robię jeszcze testy w domu....nie wymarzała na całości tylko taki plac ok 2 ha...pszenica jara raczej odpada bo by już była 3 raz...może przesieje jęczmieniem z owsem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u mnie pszenice są całkiem zółte, nie wiem co z tego będzie, mam dylemat czy dać coś na rozruch czy odczekać 2 tyg na jakieś oznaki życia ? jak się próbuje wyrwać to bardzo ciężko, ładnie trzyma się w ziemi, ale czy to oznaka że żyje ?? bo na zewnątrz cala żółta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Wg mnie pszenice żyją tylko potrzebują temperatury by ruszyć. Ja cały czas czekam bo i tak teraz nie posieje nic jarego jeszcze. Troche cierpliwości. No i miejmy nadzieje że zapowiadane 16 stopni poniżej zera sie nie sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061

te - 16 stopni to na Podkarpaciu - do Ciebie nie dojdzie ale tam mogą być szkody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

A z Lubelskiego to tak daleko do podkarpackiego? 100km a może nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

oby żyły te pszenice, bo u mnie też całe żółte. Najgorsze, że robiłem testy w domu i nic nie ruszyło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u mnie tez nic nie ruszyło w teście... na razie czekam, myślę ze z 2 tyg jeszcze, jak będzie widać jakieś oznaki życia to podam jej 200l/ha RSM32 więc długo nie będzie miała głodu bo raczej zadziała natychmiastowo :) tylko puki co narazie trzeba czekać... bo nie uśmiecha mi się przesiewanie 50ha pszenicy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boniar    8

spoko - jeśli korzenie nie uschły to pszenice moga ruszyć - wystarczy je dobrze zasilić azotem;

problemem może być to że jeśli pszenice ruszą dobrze podsypane nawozem a przyjdą ostre mrozy bez śniegu to bedzie masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
socha    0

Witam,

jako, że dopiero od niedawna zacząłem swoją przygodę z rolncitwem muszę sie jeszcze sporo nauczyć. Oczywiście staram się czytać informacje w internecie ale czasami mam wrażenie, że robi mi się większy mętlik niż dochodzę do jakichś konkretów. Chcę na jednej ze swoich działek o wielkości ok. 1ha (klasa 4-5, gleba lekka) zasiać pszenicę jarą. I stąd moja prośba, czy któryś z forumowiczów mółgby mi napisać jaka odmiana, opryski, nawożenie (i orientacyjne terminy) dały mu najlepsze rezultaty. Będe wdzieczny za każdą pomoc.

Pozdraiwam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cineek    8

Ja również zrobiłem test i nic mi nie ruszyło, być może przez to że zostawiłem za długie pędy, a czy mogło też mieć wpływ to że nie trzymałem tego w zaciemnionym pomieszczeniu? Ogólnie roślinki są na polu strasznie żółte, korzeń też jest ok, tylko węzeł krzewienia jest taki miękki, a wydaje mi sie że powinien być twardy. Proszę o odpowiedź, nie inaczej jutro jadę kupić pszenicę jarą, bo troche mam do obsiania... Dawno już nie pamiętam takiej zimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

A tak na wszelki wypadek pytam jak by pszenica mi wymarzła a chciał bym zasiać jęczmień to jaką uprawe stosujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Zależy czy był jesienią oprysk na chwasty i co w etykiecie było napisane w przypadku likwidacji plantacji. Chyba najlepsze rozwiązanie to jakiś agregat ścierniskowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Witam,

jako, że dopiero od niedawna zacząłem swoją przygodę z rolncitwem muszę sie jeszcze sporo nauczyć. Oczywiście staram się czytać informacje w internecie ale czasami mam wrażenie, że robi mi się większy mętlik niż dochodzę do jakichś konkretów. Chcę na jednej ze swoich działek o wielkości ok. 1ha (klasa 4-5, gleba lekka) zasiać pszenicę jarą. I stąd moja prośba, czy któryś z forumowiczów mółgby mi napisać jaka odmiana, opryski, nawożenie (i orientacyjne terminy) dały mu najlepsze rezultaty. Będe wdzieczny za każdą pomoc.

Pozdraiwam.

 

Dobre odmiany to tybalt, bombona, nawra, cytra. Ja miałem brawurę i też całkiem fajna jest. Opryski są różne i najróżniejsze (nie wiem czy pryskasz od grzyba). Tutaj sam się szkolę. Z herbicytów też jest duży wybór. Ja stosuję huzar i chwastox, nie przejechałem się na nich jeszcze. Siew jak najwcześniej da się wjechać w pole. Ogólnie powinieneś do końca marca mieć posiane. Nawożenie zależne od zasobności ale tak orientacyjnie 300kg polifoski 6 (najlepsza moim zdaniem) i z 400kg Azotowych (mocznik, saletra) Najlepiej 200kg pod korzeń i 200kg pogłównie. Powiem Ci, że miałem do czynienia dużo z pszenicą jarą, gdy pracowałem u znajomego gospodarza. Takie nawożenie i pełna ochrona fungicytowa (szkoda, że się nie interesowałem czym pryskał) dawały efekty. Średni plon to 5 ton na IV klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj