Boniar

Members
 • Ilość treści

  469
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

8 Neutral

5 obserwujących

O Boniar

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 04/18/1982

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lubań

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Boniar

  Kverneland PB 100

  No ładnie.Praktycznie pole do siania gotowe :)
 2. Boniar

  Hassia DU 100

  Jakoś nigdy mi się nie zacięły (mam Hassie 250 od 8 lat).Wystarczy zakonserwować na zimę. Ja za swój tyle lat temu dałem 2500zł Teraz pewnie wziąłbym z 3-4 tysie.Sympatycznie. Gratuluję - bardzo dobry siewnik.Sieje praktycznie co do dekagrama,jak ustawisz przy próbie.
 3. Czołem! Mam sprawę - obecnie Perkins śmiga mi z 5ką średnich bron (zęby mają 13 cm) i nie jestem zadowolony z efektu.Chcę dokupić mu ciężkie - np takie. Pytanie tylko ile może pociągnąć - aktualnie tymi 5kami spokojnie sobie daje radę po świeżej roli, na moich ziemiach. Myślałem o 3-4 polach i zaczepionych z tyłu lekkich wałach na bryły,osiadanie gleby.Oczywiście po orce. Ziemie średnia klasa IV a,b.Mało piachów,gdzieniegdzie trafia się glina.
 4. Boniar

  KWS Gatano

  Czyli normalnie.KWS mniej więcej,wszędzie po tyle.Mi wyszło ponad 400zł/ha koszt Livado.
 5. Boniar

  KWS Gatano

  Z informacji i tabel w ulotce KWS,wynika że 2js w terminie wczesnym da,teoretycznie, największy plon.Ale jak się rozkrzewi to weź to utrzymaj w pionie i żeby grzyby nie zżarły tak gęstego łanu :wacko: Moim zdaniem 1,7-1,8 js/ha zasiane w optymalnym terminie jest najbardziej ok.Siałem rok temu 1,6 j ok 20 września i jednak trochę brakowało obsady kłosów do pełni szczęścia W tym roku posiałem Livado 52kg tj 1,7js/ha 16 września.
 6. Ja posiałem KWS Livado. 30,5 kg/js siła kiełkowania 98%.Posiałem 1,8j/ha.Mogę odsprzedać 2 js które mi pozostały.
 7. Czołem. Odsprzedam 2 j.s. hybrydy które pozostały mi po zasiewach.Po kosztach - 200zł/j.s. Wystarczy na zasianie ponad 1ha. Lubań i okolice,dolnośląskie.Odbiór osobisty.Pisać na priv lub na mail - pboniarczyk@wp.pl
 8. Wszędzie tak bedzie średnio-240-250zł/j.s. hybrydy.Oby nie było drożej.W zeszłym roku brałem Livado od Osadkoskich po 240zł/j.s.
 9. Livado z KWS - 7t/ha.Nawożenie zgodnie z zaleceniami broszury firmowej na 6 ton.Jestem jak najbardziej zadowolony.
 10. Nie ma co porównywać - moja żmijka fi 120 i 3kw silnik spokojnie sypie dość wysoko (4,5m pod kątem w górę) z 11t/h.Dmuchawa tylko trochę owieje ziarno i tyle
 11. No z tą odpornością to bym się spierał.Nade wszystko klimat mamy jaki mamy - u mnie przyT1 i T2,ulewach 1-2x w tygodniu,średniej temp 25-28 cały lipiec było rudo na flagowym a potem na źdźble.Tebu trochę przetrzebił rdzę ale potem znowu zaatakowało. Zastanawiałem się nad 3 zabiegiem ale odpuściłem (wjazd w wysokie żyto + koszty).I w sumie teraz nie chciałbym żeby moje krowy leżały na tej słomie Dwa zabiegi fungi to minimum jeśli liczy się na dobry plon.
 12. Zimą maszyny a latem letników można by zakwaterować
 13. Boniar

  Class mercator 70

  W ile średnio, skosi hektar zboża?
 14. W zasadzie wszędzie,choć na IV będzie plon oczywiście lepszy.Co do mieszanki... Pszenżyto przestane z powodu mokrych żniw lubi porosnąć - żyto nigdy mi nie porosło w ziarnie.A klimat mamy jaki mamy. Pszenżyto na VIkl chyba się już nie nadaje - żytko owszem
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj