socha

Members
  • Ilość treści

    84
  • Rejestracja

  • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

O socha

  • Ranga
    Użytkownik

Informacje

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Narol

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

  1. W jednej z ostatnich gazet rolniczych, w których jest kącik z vatem był właśnie temat z darowizną maszyn, od których nie odliczaliśmy vatu. Z tego co kojarzę to i tak trzeba naliczać vat od takiej maszyny. Czytał może ktoś?
  2. Po to wprowadzają jednolity plik kontrolny. Jeszcze chwilę i nas też to będzie dotyczyć. Tam będą mieli wszystko czarno na białym.
  3. Jęczmień w fazie kłoszenia - pojawiła się jakaś choroba na liściach (obstawiam plamistość jęczmienia lub rynchosporiozę) - pryskać czymś jeszcze w tej fazie czy już raczej nie ma sensu?
  4. socha

    Gryka

    Dlaczego niestety. Pszczelarzy nie brakuję. A chętnych na postawienie uli na gryce też nie brakuje. Korzyść obopólna.
  5. Wystąp o interpretację. Teraz ponoć ma być tak, że interpretacje wydaję Ministerstwo Finansów i jest obowiązująca dla wszystkich US.
  6. Na pewno podejście US ma znaczenie. Ale tak szczerze to ile taki przeciętny rolnik może naściemniać w porównaniu do firm zajmujących się typowym wyłudzaniem vatu. Pewnie jakbyśmy nas wszystkich tu obecnych zsumowali to wyszedł by jakiś promil ich kwoty. Do wszystkiego trzeba podchodzić ze zdrowym rozsądkiem. Są firmy, które dają pracownikom np. telefon, samochód służbowy to uważacie, że oni ich tylko do tych celów używają. Konia z rzędem temu co z telefonu służbowego choć raz nie zadzwonił w sprawie prywatnej.
  7. Ja mam ok. 15ha i zużywam pewnie 3000 litrów paliwa. Nie rozumiem w czym problem. Nie każdy ma pole za domem. A z każdą maszyną na każdy kawałek trzeba jechać. I tak przynajmniej kilkanaście razy w roku. Jak chcą sprawdzać proszę bardzo. Uważam, że każdy musi skalkulować czy opłaca się przejść na vat czy nie. Ja póki co nie żałuję. Mimo, że jakichś większych zakupów nie robię zawsze mam zwrot. A tutaj coś na temat, o którym chwilę wcześniej dyskutowaliśmy - sprzedaż maszyn, które kupiliśmy bez vatu - jest opcja na sprzedaż vat-marża - http://www.agrofoto.pl/articles/aktualnosci/sprzedaz-starych-maszyn-z-vat/.
  8. A nie lepiej zrobić darowiznę, na kogoś z rodziny, a ten później niech sprzeda? Ileśtam stron wcześniej z kimś na ten temat dyskutowałem. I z tego co pamiętam taki sposób zgodny z prawem podawał.
  9. socha

    Gryka

    Bo to zaliczka. Zobacz sobie na stronie Arimr.
  10. Ten podatek co napisałem nie jedynie rolników tylko wszystkich, a przecież i tak nikt w ten sposób nie robi. Przynajmniej nie ten co nie musi. Ale zgodnie z moją wiedzą tak się powinno robić.
  11. To nie ten podatek. Kupiłem w sklepie batonik za 1zł. Sprzedałem tobie za 2zł. Od 1zł powinienem zapłacić podatek dochodowy. Przynajmniej z moich informacji tak to powinno wyglądać.
  12. Dobrze pisze. Od różnicy w cenie zakupu i sprzedaży (od zysky) powinniśmy zapłacić podatek ( wykazać jako dochód w rozliczeniu rocznym). Tylko, że mało kto tak robi. Ale do czasu.
  13. Na jakich ziemiach? Przedstaw faktury. Jak sprzedaję zboże to każdy z sąsiadów 7-12t. z ha ma tylko, że niestety w opowieściach.
  14. Kupowałem tak i kombajn i traktor i dokładnie tak zrobiłem. Umowa kupna-sprzedaży. Do US z formularzem PCC. Opłacić. I w przypadku ciągnika do wydziału komunikacji Księgowość prowadzę sobie sam (będąc samoukiem) i według mojej wiedzy jest to poprawne postępowanie.
  15. Ale u mnie się właśnie w ogóle nie sprawdza. Kolega lukasz222 podał dobry sposób do wypróbowania. Niestety wszystko wymaga czasu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj