Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
zdzichu124    9
Napisano (edytowany)

U mnie po oprysku axialem po około 20-30 min popadało 5mm i też boję się czy zadziała czy nie 

Jęczmień jary na owies głuchy pryskalem 

Edytowano przez zdzichu124

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Na axial masz godzinę, ogólnie herbicyd potrzebuje mniej czasu żeby zadziałał. Sam robiłem chwasty w trakcie zaczęło padać 2ha zostało to dokonczyłem. Chwasty pokreciło 😮

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Po oprysku Axialem, po dwóch dniach mogę lecieć fungi + skracanie + mikro ? Czy odczekać dłużej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293
9 godzin temu, kabajo6 napisał:

W ubiegłym roku opryskałem mustangiem forte+ ccc, bo było napisane że można i przypaliłem pszenicę. Dawki minimalne, bo chwast poprawkowo, a ccc podzieliłem na dwie dawki.

Znam takich co samą wodą pryskają i palą pszenicę, to żadna reguła. 

Ja pryskałem i nie spaliłem, to komu wierzyć? 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Chciałbym się dopytać czy warto wysiac mocznik gdy widać już Kłos czy jeszcze poczekać.. LBI ciągle pada połowę zrobiłem t2 a reszta czeka na okienko pogodowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
3 godziny temu, loquito napisał:

Np. Azoksystrobine 

to lepsza solo czy jakby do menary dorzucić tazera ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23

Jak pszenica pokazuje klosy to liść flagowy sie jeszcze wydluzy? Bo narazie miejscami jest jak kciuk a pokazuje sie klos 9- 11pięterek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

część pszenicy już mi położyło na 2 klasie ziemi, jeszcze klos nie wyszedł 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, ravoj napisał:

Znam takich co samą wodą pryskają i palą pszenicę, to żadna reguła. 

Ja pryskałem i nie spaliłem, to komu wierzyć? 

nasuwa się pytanie o przebieg pogody, ewentualnie inne dodatki jeżeli były, ilość wypryskanej cieczy, ph roztworu, i wiele innych...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Uziu92 napisał:

było tyle jej prykowac nawozu  ? :D

Dostała tylko 150 kg azotu specjalnie skręciłem bo dobra ziemia 2 litry ccc i 0,3 moddusa ale wysoko i tak powyżej pasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

moja bez skracania tam gdzie nawadniana też już dobrze powyżej kolana, ale może nie walnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2145
45 minut temu, piozz napisał:

Chciałbym się dopytać czy warto wysiac mocznik gdy widać już Kłos czy jeszcze poczekać.. LBI ciągle pada połowę zrobiłem t2 a reszta czeka na okienko pogodowe

Siej już jak masz do wysiania mocznik, ale nie ma co ukrywać, że saletra jest lepszym wyborem przy azocie na kłos ;)

  • Like 1

24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
45 minut temu, Thorod napisał:

Jak pszenica pokazuje klosy to liść flagowy sie jeszcze wydluzy? Bo narazie miejscami jest jak kciuk a pokazuje sie klos 9- 11pięterek 

Dokłosie jeszcze jest ponad liściem flagowym i kłos. 

 

50 minut temu, Uziu92 napisał:

to lepsza solo czy jakby do menary dorzucić tazera ?

Razem z menarą, np. po 0,5l jednego i drugiego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
30 minut temu, Mich9 napisał:

Dostała tylko 150 kg azotu specjalnie skręciłem bo dobra ziemia 2 litry ccc i 0,3 moddusa ale wysoko i tak powyżej pasa

Czyli nie trafiony zabieg albo warunki. Chyba że odmiana typu Legenda co trzeba 2 razy kłaść ccc, bo inaczej się jej nie dało zahamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

Jadać przez pola widziałem jedną pszeniczkę już powalona a jeszcze się nie wykłosiła nawet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
Napisano (edytowany)

to nie mój problem, a właściciel ma swój biznes więc pewnie ręką machnie ale tego jest obecnie z 15% areału.

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Tomek90 napisał:

30 minut temu, Mich9 napisał:

Dostała tylko 150 kg azotu specjalnie skręciłem bo dobra ziemia 2 litry ccc i 0,3 moddusa ale wysoko i tak powyżej pasa

Czyli nie trafiony zabieg albo warunki. Chyba że odmiana typu Legenda co trzeba 2 razy kłaść ccc, bo inaczej się jej nie dało zahamować.

Kolanko trafione 10 arów jest takiej ziemi że zawsze jest tam problem kompleks ogródkowy nie wiem czy niemcy tam ziemi ukraińskiej nie nawieźli 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Albo robotników przymusowych tam grzebali😥

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
1 godzinę temu, loquito napisał:

Dokłosie jeszcze jest ponad liściem flagowym i kłos. 

 

Razem z menarą, np. po 0,5l jednego i drugiego. 

Czyli "urosnie" ten lisc flagowy? Zauważyłem ze miejscami sie jak narazie kłosi, chociaz w przyszłym tyg wszystko mysle wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
Napisano (edytowany)

Poczytaj o fazach rozwojowych pszenicy, wpisz w google: BBCH pszenica i pójdź w pole i pooglądaj rośliny. A dlaczego miałby liść flagowy nie urosnąć? Urośnie, zacznie wychodzić kłos i pomiędzy kłosem a pomiędzy punktem zaczepienia liścia flagowego do źdźbła a kłosem będzie dokłosie. Jabłka na jabłoni też bezpośrednio z gałęzi nie wyrastają. 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skus0804    0

Panowie proszę o pomoc w mojej pszenicy co może jej dolegać 

Na T1 dałem mondatak plus til turbo 

tydzien temu był zabieg usztywnienia modus na flagowy plus mocznik, siarczan i odżywki makro i mikro nie dałem żadnych fungicydow bo pszenica była czysta a teraz co jej dolega pomocy 

 

969D6B06-B7DF-49F8-9C1F-8E790A5BADC0.jpeg

999F5F7C-F8A7-4D26-9EF8-86618BB84F53.jpeg

87D8DABC-C5A3-42AD-96CB-08616C56F634.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj