Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ravoj    1293

O dzięki Panczo, rozejrzę się i popatrzę za intermagiem, fakt też wolę sobie sam składać i dozować w miarę potrzeb. Nie wiem jak u mnie z dostępnością bo tumany (jak ja)  wolą kupować gotowe mieszanki z kolorowymi etykietami a poskładać coś samemu to już wyższa szkoła jazdy.  

  • Like 1

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293

Spoko, tylko zastanawia mnie w jakiej formie są mikroelementy w tych nawozach płynnych intermagu, bo chelaty mają drogie (nawozy w formie stałej)  bo żeby porównać formę chelatu i tlenkową to 1:5 czyli wystarczy 100 g chelatu a trzeba 500g formy tlenkowej, żeby było tyle samo, więc to ważne. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

tego kryterium porównania nie brałem pod uwagę:/:/:/

Więc może to Twoje rozwiązanie nomen omen jest bardziej ekonomiczne....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293
Napisano (edytowany)

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nawozy/wybieramy-nawoz-mikroelementowy,54931.html

Warto poczytać gdyby ktoś chciał. Jak odszukam inny ciekawy artykuł to wrzucę, może Wam trochę pomoże. Bo nieraz lepiej dać 20 zł za 200g nawozu na aminokwasach niż za 400g w innej formie, z której roślina pobierze tylko 40 i to z trudem. 

Nawozy dr Green schelatyzowane są aminokwasami (same aminokwasy to dla rośliny świetna pożywka), więc to ogromna zaleta, której mało kto dorówna a etykiety co niektórych nawozów pisane są na a kolanie.

Dobrze te nawozy  poznałem i z producentem jest świetny kontakt, odpisuje na maile, podaje pełen skład a na stronie można pisać z doradcą. 

Stąd mogę cokolwiek o nich powiedzieć. 

Zapomniałem dodać, ze nigdy nie wytrącił mi się żaden syf, osad, czy coś podobnego, nigdy nawóz nie wszedł w żadne interakcje z substancjami aktywnymi. Tylko trzeba pamiętać, że ten nawóz idzie zawsze jako pierwszy. Dobre są też nawozy ADOB, ale chyba nieco droższe i nikt mi ich do domu nie przywiezie. 

Cholera jak reklama to wyszło, ale ja nic z tego nie mam i żadnych vlogów srogów nie prowadzę. 

 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21
1 godzinę temu, ravoj napisał:

Ogarnia region Zamość-Tomaszów-Hrubieszów i chyba Chełm, także jest ich dwóch albo trzech w województwie. 

Zadzwoń do nich i dadzą Ci namiary. Ale może coś tańszego znajdziesz to daj znać na forum, ja tam nikogo nie namawiam. 

Tylko Dr Green Start, Energy, czy coś tam coś tam z P+K nie kupuję, bo znacie moją opinię na temat tych nawozów. Maliny można sobie co drugi dzień pryskać to ładne rosną. 

Mógłbyś podesłać nr do tego przedstawiciela na priv?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194
1 godzinę temu, panczo1922 napisał:

Zgadza się, cena niby atrakcyjna, lecz u siebie w tym roku jechałem na pojedynczych mikro z intermag Cu; Zn; Mn odpowiednio w cenach za 1L:

Cu - 12,2zł zawartość 80g/l

Mn - 10,6zł zawartość 160g/l

Zn - 9,3zł zawartość 112g/l

Dawkując 0,8l Cu+1lMn+1lZn wprowadziłem łącznie 336g mikroelemntów o wartości 29,6zł

W porównaniu do 1 kg DR Green którego kupujesz za 18zł/kg wprowadzasz tych samych składników tylko 150g.

Dając nawet 1,5kg DR Green płacisz 27zł, a łącznie masz dopiero 225g mikroelemntów, tak więc można jeszcze taniej....

oczywiście DR Green ma jeszcze śladową ilość boru i żelaza, lecz myślę że to raczej jest jako wypełniacz niż rzeczywista potrzeba roślin - takie jest moje zdanie.

 

A sprawdzałeś pH wody po zastosowaniu tych mikro z intermagu? Bo to też jest ważna kwestia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

Mikrokomplex też nie głupi jest i widać efekty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293

Kobi tu nie chodzi o głupi czy nie głupi a o cenę, przyswajalność i sens stosowania.

Więcej mikroelementów masz w wodzie mineralnej jak w tym mikrokomplex na tlenkach  a siarkę to się w siarczanie podaje tańszą 10 razy niż w tym nawozie, którego trzeba 20kg na hektar podać żeby móc powiedzieć o zasileniu pszenicy. Ale jak u Ciebie akurat brakowało 20 g miedzi a reszta składników była dostępna to faktycznie pszenica mogła wyglądać lepiej po zabiegu (beczka Liebiga albo prawo minimum Liebiga) 

Ale psychologicznie to działa. Ja mijam ten nawóz i temu podobne  z daleka. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

 

 

Kiedy najlepiej zrobic t2 w pszenicy ujawnianie sie liscia flagowego czy jak liść flagowy ma taką samą wielkość jak te nadole ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jeśli nie ma presji chorób może opóźnić zabieg o kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13
Przed chwilą, loquito napisał:

Jeśli nie ma presji chorób może opóźnić zabieg o kilka dni.

A jak planowane jest jescze t3 na kwitnienie pszenicy to kiedy t2 najlepiej zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    207
3 godziny temu, ravoj napisał:

Ja obecnie tylko mikro Dr Green   z uwagi na 215g składników typu miedź, cynk, żelazo  w kg nawozu  i wszystko schelatowane, zatem dobrze przyswajalne i warte swojej ceny 18zł za kg brutto.  

To żadna reklama. Jeżeli ktoś znajdzie mi 220 g czystego składnika taniej niż 18zł będę to stosował. 

https://www.dr-green.pl/zboza-nawoz

Jeżeli bańka 5l  Plonvitu kosztuje 20zł to będę go stosował.  

https://intermag.pl/uprawa-roslin/produkt/plonvit-zboza

Bo trzeba 5 litrów na 1kg nawozu dr green.  A azot to ja sobie z mocznika podam, bo 200g z litra to pszenicy wystarczy na 5 godzin. (przykład - nie chce mi się liczyć)

taniej wychodzi adob pojedyncze po 10kg ja sobie policzyłem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
55 minut temu, lesbycool napisał:

A jak planowane jest jescze t3 na kwitnienie pszenicy to kiedy t2 najlepiej zrobić

Jeśli jest presja chorób to T2 można wykonać troszkę wcześniej - na początku liścia flagowego, jeśli jest czysto to można zabieg wykonać gdy jest w pełni wykształcony liść flagowy, a T3 zrobisz tak jak planujesz. To ze będzie T3 wykonane nie oznacza że T2 przestanie działać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
4 godziny temu, ravoj napisał:

Ja obecnie tylko mikro Dr Green   z uwagi na 215g składników typu miedź, cynk, żelazo  w kg nawozu  i wszystko schelatowane, zatem dobrze przyswajalne i warte swojej ceny 18zł za kg brutto.  

To żadna reklama. Jeżeli ktoś znajdzie mi 220 g czystego składnika taniej niż 18zł będę to stosował. 

https://www.dr-green.pl/zboza-nawoz

Jeżeli bańka 5l  Plonvitu kosztuje 20zł to będę go stosował.  

https://intermag.pl/uprawa-roslin/produkt/plonvit-zboza

Bo trzeba 5 litrów na 1kg nawozu dr green.  A azot to ja sobie z mocznika podam, bo 200g z litra to pszenicy wystarczy na 5 godzin. (przykład - nie chce mi się liczyć)

Dr green raczej nie ma schelatyzowanych mikroelementów, nie wiem skąd wysnułeś taki wniosek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1293

Napisałem maila do producenta i otrzymałem taką wiadomość. Chelatem są aminokwasy podobnie w nawozach ADOB,  a czy to prawda czy nie, to już ja nie jestem w stanie powiedzieć. Ty Metrax ogarnięty w chemii jesteś to możesz to ustalić czy zbadać i daj znać.. Tobie uwierzę na pewno. 

14 minut temu, loquito napisał:

Jeśli jest presja chorób to T2 można wykonać troszkę wcześniej - na początku liścia flagowego, jeśli jest czysto to można zabieg wykonać gdy jest w pełni wykształcony liść flagowy, a T3 zrobisz tak jak planujesz. To ze będzie T3 wykonane nie oznacza że T2 przestanie działać. 

I tak i nie, bo to też zależy od tego jaki cel chcemy osiągnąć i jakim sposobem.

T2 to głównie ochrona górnych liści i flagi. Więc jak chcesz chronić flagę jak jeszcze nie jest w pełni wykształcona? mówię oczywiście o środkach działających powierzchniowo, bo te akurat trzeba stosować na pełną flagę - logika.  

Środki  o działaniu wgłębnym i układowym można dać oczywiście wcześniej i też będą chronić liść, który właśnie się wykształca, tylko jak nie ma chorób, łan przewiewny, równy, zmianowanie prawidłowe  to po co wcześniej? 

Takie moje zdanie jest. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

T2 to sobie odpuszczę do deszczu bo zimno sucho i wiatry wieje, mam wrażenie ze pszenica stoi od dobrych 2 tygodni, ostatni deszcz spadł u mnie miesiąc temu, pszenica sięga mi może 10 cm za kostki a miejscami nawet łan nie jest zakryty, masakra. Ostatnie lata sypalem  ok 150kg N kg na ha w czasie wegetacji i plony były fajne a w tym roku w ok 90 i to zastanawiam się czy nie za dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
40 minut temu, ravoj napisał:

Napisałem maila do producenta i otrzymałem taką wiadomość. Chelatem są aminokwasy podobnie w nawozach ADOB,  a czy to prawda czy nie, to już ja nie jestem w stanie powiedzieć. Ty Metrax ogarnięty w chemii jesteś to możesz to ustalić czy zbadać i daj znać.. Tobie uwierzę na pewno. 

Tylko że w ADOB mamy chelaty z zawartością mikro do kilku %, czyli ok. 50-70 g/kg roztworu (mówimy o płynnym EDTA), w Dr Green aż ponad 200 g/kg, taka zawartość jest nieosiągalna nawet w sypkim chelacie. Chyba że producent dodał trochę aminokwasów i uważa to za formę schelatyzowaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a czy priaxor moze isc na pszenice jara? bo mi zostało bo w rejestracji nie ma priaxoru ale neiraz nie wszystkie zboza rejestruja wiec czy moze isc na pszenice jara czy lepiej kupic inny typowy srodek na pszenice jara? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1
Napisano (edytowany)

Czy ktoś z Was pryskał przed zwalczaniem chwastów fungicydem w pszenicy Jarej??? Zostało mi około 100l mieszaniny z późnej pszenicy zimowej i niewiem czy wypuszczać to czy opryskac jakis mały kawałek. 

Edytowano przez Piotrekxc21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian_machler    326
warchest napisał:

a czy priaxor moze isc na pszenice jara? bo mi zostało bo w rejestracji nie ma priaxoru ale neiraz nie wszystkie zboza rejestruja wiec czy moze isc na pszenice jara czy lepiej kupic inny typowy srodek na pszenice jara? 

No jeśli w etykiecie - instrukcji nie ma wzmianki o stosowaniu w pszenicy jarej, oznacza to, że preparat nie posiada rejestracji w takowej uprawie i pod żadnym pozorem nie można go stosować. Trza kupić "typowy" środek na pszenicę jarą 😋

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
Napisano (edytowany)

Co na poprawke chabra w pszenicy ma od 10 do nawet 25-30cm. Pryskane bylo Toto 75W i Golden Triben, pozniej jescze raz samym Toto i jeszcze zyje...

Sprzedawca proponuje albo Mustang Forte 195 w dawce 1.3 litra/hektar lub Gold 450 EC ta sama dawka. Koszt okolo 90zl/hektar.

Cos innego byscie doradzili ?

Pogoda na najblizsze 5 dni noc/dzien 17/9, 12/8, 17/6, 18/7, 13/5  (W tym 2 dni przelotne opady)

Pryskac to czy za zimno ? Plus, ze nocki maja byc w miare. Czy moze lepiej poczekac do okolo 17-18 maja, niby maja sie zaczac temperatury 20+ stopni, ale czy nie bedzie juz troche pozno dla pszenicy ?

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jak po 1 oprysku nie padło to po co znowu tym samym pryskałeś?

ja jutro chcę jechać biathlonem-liść podflagowy

niektórzy twierdzą że mustangiem można i nic nie uszkodzi,ale mam obawy robić próbę na 3ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Bo pierwszy oprysk byl robiony w srednich warunkach, temperatura spadla za 2 dni. Zostalo srodka to opryskalem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj