Polecane posty

piotrdd    62
30 minut temu, Konrad2510 napisał:

witam dzisiaj opryskalem mustang forte pszenicę ozima bo rzepaku w ciul i mam pytanie czy będzie dobrze bo wyczytałem że do drugiego kolanka a sprzedawca mówił że będzie ok i ludzie też jeszcze pryskaja

Będzie dobrze tylko trochę zimno na niego on lubi bardziej temperatury około 20-18 stopni C wtedy jest najbardziej skuteczny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobi    11

W tamtym roku też pryskałem Sekatorem przytulia na równo z pszenicą i było czyściutko

8 minut temu, ravoj napisał:

o kur... sporo jej. Pewnie że Starane, a lepiej tańszy zamiennik i w każdej fazie ją niszczy a jeszcze pszenicy nie zaszkodzi

Tylko czy pełną dawkę czy połowę? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 godziny temu, metrax12 napisał:

Fundamentum z takim składem (2 sulfonylomoczniki + florasulam) w cenie ok. 55 zł jest ok, Biathlon jest zdecydowanie za drogi.

Od sulfonylomoczników bardziej wrażliwe na niską temperaturę są m.in. fluroksypyr i 2,4-D.

 

Do substancji aktywnych które najlepiej działają na chabra i aktualnie mają rejestrację powyżej 2-kolanka należy tribenuron.

Sam stosowałem tribenuron, 12g substancji aktywnej na chabra, gdzieś pomiędzy 2-kolankiem a liściem podflagowym, chaber zatrzymał się w rozwoju.

Zwykły Mustang (stosowałem kilkanaście lat temu) był w stanie powalić 20 cm chabra i rumianowate.

Od kilku lat zwalczam chwasty na jesieni, nie wyobrażam sobie aby teraz przejść wyłącznie na odchwaszczanie wiosenne (przy obecnych warunkach, głównie temperaturowych w kwietniu i patrząc na dostęp do chwastów-a właściwie jego brak).

Odchwaszczanie doglebowe, jeśli nie ma suszy, jest po prostu najskuteczniejsze.

Nawet samo DFF w jęczmieniu jarym, jest w stanie drastycznie zmniejszyć zachwaszczenie przed właściwym zabiegiem nalistnym.

Dobrze mówisz,tylko że poprzednia jesień była sucha ,więc cały pomysł na zabiegi poszedł się je...c

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal673    6

Kopin, głównie chciałem zwalczyć chabra. Od tego roku wszystko jadę na jesieni. Tam gdzie poszła doglebówka na wilgotną glebę, jest czysciutko, a stosowałem Lentipur+Surfer. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

A wracając do fundametum to nie można w jęczmieniu stosować,i słoma nie nadaje się  do skarmiania itd.

2 minuty temu, Michal673 napisał:

Kopin, głównie chciałem zwalczyć chabra. Od tego roku wszystko jadę na jesieni. Tam gdzie poszła doglebówka na wilgotną glebę, jest czysciutko, a stosowałem Lentipur+Surfer. 

ja na chabra pojadę jeszce biathlonem,zobaczymy jak to będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

Czy tribenuron przy 3 kolanku zaszkodzi pszenicy? Może lepiej poczekac do flagowego? Po jesieni nie robiłem poprawki ale ostrozenia nawychodziło i nie zdzierżę


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

im większa pszenica tym bardziej odczuje czymkolwiek byś nie pryskał

25 minut temu, kopin napisał:

Dobrze mówisz,tylko że poprzednia jesień była sucha ,więc cały pomysł na zabiegi poszedł się je...c

ja tam pryskałem - troche się roślinki pomęczyły ale teraz mam czysto za wyjątkiem tego jednego pola gdzie jest ostrożeń, no ale jesienią ostrożenia w pszenicy nie słyszałem aby ktoś zwalczył


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5578

sprawa oczywista - większa powierzchnia lisci itd. Chodzi mi bardziej o to czy może to wpłynąc negatywnie na rozwój kłosa.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134
52 minuty temu, Kobi napisał:

Pryskałem Sekatorem 18 kwietnia i wydaje się że słabo bierze przytulę. Nie wiem co robić czy poprawić Starane? 

Górne okółka zżółkły i skarłowaciały więc powinna zdechnąć. 2 tygodnie to nie jest dużo. Niestety, sulfonylomoczniki wolno działają.

18 minut temu, kopin napisał:

Dobrze mówisz,tylko że poprzednia jesień była sucha ,więc cały pomysł na zabiegi poszedł się je...c

Ja co roku pryskam na jesieni, nawet gdy jest susza. Jak w optymalnej fazie 1-liścia jest bardzo sucho i w najbliższym czasie nie nadają opadów, opóźniam do max 3-4 liścia. Niedługo potem zazwyczaj już coś spadnie.

7 minut temu, kopin napisał:

A wracając do fundametum to nie można w jęczmieniu stosować,i słoma nie nadaje się  do skarmiania itd.

Nie można w jęczmieniu bo...za dużo sulfonylomocznika?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887
4 minuty temu, Ulman napisał:

sprawa oczywista - większa powierzchnia lisci itd. Chodzi mi bardziej o to czy może to wpłynąc negatywnie na rozwój kłosa.

poczytaj moje dywagacje z rana - ten sam problem mamy


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrekxc21    1
12 godzin temu, michael31 napisał:

W tej fazie jest za późno na ccc, można zrobić więcej szkody niż pożytku, ccc jest dobre na stymulowanie krzewienia, skracanie najpóźniej do pierwszego kolanka, później redukuje dolne piętra w kłosie

Dzięki za odpowiedź właśnie kiedyś słyszałem o tym że można skrócić Kłos ale wolałem się upewnić😊

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10

Jak nie można fundamentum stosować w jęczmieniu jak ma jęczmień w etykiecie podany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

pokaż mi gdzie na fundamentuma masz jeczmień ozimy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Witam panowie mam problem na jednym z kawałków w pszenicy pojawiła się trawa, na która nie zadziałał lentipur trawa w tym momencie zagłusza pszenice Nie winem jaki środek zastosować  ,który skutecznie niszy ta trawę proszę o pomoc w dobraniu odpowiedniego środka.IMG_20190505_110212.thumb.jpg.231ee7a9ebb88dff62c81a3f8dcaddd3.jpg

IMG_20190505_110222.jpg

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Może to nie trawa tylko miotła zbożowa. Bo jeśli to miotła to np. Axial. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sybiuszek24    21

Prawdopodobnie masz życice którą ciężko zwalczyć ale axial w max dawce powinien zadziałać też pryskalem to dziadostwo 2 tyg temu ale jeszcze nie byłem na polu innymi środkami to można zapomnieć no chyba za randap. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzeniek    10
1 godzinę temu, kopin napisał:

pokaż mi gdzie na fundamentuma masz jeczmień ozimy?

Napisałeś jęczmień  myślałem że chodzi o jary, o zimowym rzeczywiście nic nie pisze ,a owies można tym prysnąć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Ile czasu wchłania się modus ? chodzi dokładnie o to jak po kilku godzinach popada deszcz czy zdąży zadziałać ? sprawa dość poważna bo pszenica w niektórych miejscach już się przewraca i nie wiem czy drugi raz nie skracać ? można w ogóle dwa razy skracać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

IMG_20190505_133808.thumb.jpg.0cd955c54ffd02a1d92646e1551727ee.jpg

Czy w tej fazie rozwojowej mogę jeszcze opryskać Moxa 250EC. Wogóle nie była skracana a chciałem pryskać na grzyba i przy okazji skrócić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilc017    163

Moddusem można pryskać do fazy liścia flagowego, ja na flagę będe jeszcze dawał 0.2-0.3l moddus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Widze sporo narzekań na falcon a więc co w podobnym budżecie na t3?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883
1 godzinę temu, hopper5 napisał:

IMG_20190505_133808.thumb.jpg.0cd955c54ffd02a1d92646e1551727ee.jpg

Czy w tej fazie rozwojowej mogę jeszcze opryskać Moxa 250EC. Wogóle nie była skracana a chciałem pryskać na grzyba i przy okazji skrócić.

Można, to to samo co Moddus.

Na T3? Tebukonazol i Tiofant wystarczą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    57

A co myslicie o elatusie?Cena z kosmosu ale podobno trzyma 40 dni pod warunkiem oprysku w temp.powyzej 12 stopni,tak myslę czy nie zainwestować i dać go na flagę a  pominąć zabieg t 3,Czy nie warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Wątpię aby elatus działał na fuzariozy.T3 można tanim kosztem zrobić przy okazji zwalczając mszyce.W cenie elatusa można zrobić zabieg adexarem na t2 i tebukonazolem na t3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj