Polecane posty

jahooo    9241

białko ma może i lepsze, ale gęstość mała i zazwyczaj na jakościową się nie załapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Jahoo skracasz Natule czy czekasz, bo pszenica rośnie, międzywęźla codzień dłuższe na pszenicach sianych wcześnie i te już mam skrócone.  A Natula dopiero szczela w źbło ale nie wiem czy jest sens skracać jak warunki niby niesprzyjające, 21 dni bez deszczu, bo tego z poniedziałku nie liczę. Wilgoć niby jest bo codzień pszenica wyższa i dosyć ładna,  trzeba mi porady kogoś doświadczonego bo kolano ucieka. 

Jak bedę czekał na deszcz to skracanie na kłosie mi wyjdzie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9241

Generalnie w tym tygodniu rozsypuję II dawkę na wszystkie pszenice i wszystko chcę skróciś i pojechac z T1.

Nie mam Natuli w tym roku. Jak ja miałem czas na zakupy , to centrala nasienna nie miała niczego na składzie, a jak już pojechałem w pole, to nie miałem czasu na jeżdżenie do Zamościa.

Mam w tym roku Ostrogę, Torasa i Bohemię. Tak wyglądała Ostroga tydzień temu

 

 

30742718_440241486434617_4578603895390994432_n.jpg

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

greg91

A ja będę twierdził że to nie są przypalenia. Dolne liście były wcześniej zainfekowane, to jest efekt zabiegu, ale raczej nie wynika to z samej mieszanki, tylko działania fungicydu.

Zapracowany

Co chcesz tym tribenuronem zwalczyć? Możesz zastosować do fazy liścia flagowego jeśli jest to konieczne, tylko radziłbym mniejszą dawką 16-20g.

Mareg

Rozpuszczanie Mondataku jest raczej normalne, szczególnie w zimnej wodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Grzybówkę już mam za sobą a na Hondii nawet poprawiać DTR będę więc jakby T2 bo tam juz BBCH 34 prawie. Azot rozsiany pod pseudo deszcz w poniedziałek i tylko skrócenie zostało. Sprawdze zaraz jak przyrost duży i wilgoć to skrócę. 

Edit: byłem, rośnie szybko, niby kolanka nie czuć ale cały kłos łacznie z węzęłkami jakieś 3 cm od węzła krzewienia, międzywęźli jeszcze nie ma, za cholere to książkowej fazy nie przypomina. Odziwo zakryła glebę i tam sporo wilgoci, więc jutro skracam. 

Edytowano przez ravoj

Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23
8 godzin temu, losktos napisał:

Nie obwiniałbym tak do końca tej mieszanki za te przypalenia. Stosowalem kiedyś duet z prochlorazem w połączeniu z moddusem i ccc i nie było żadnych przypaleń. Co innego gdy dodawałem odżywkę NPK. 

U mnie w tym roku podobne przypalenia wyszły po herbicydzie. Wyższa dawka i susza robi swoje

 

Sypales juz druga dawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarek22B    52

Panowie zawsze skracałem pszenicę stabilanem z modusem ale w tym sezonie ze stabilanem poszedł Mustang (konieczność poprawki i brak czasu). Moje pytanie jest następujące - kiedy i w jakiej dawce zastosować pozostały Moddus (jedni radzą 2 tygodnie po stabilanie inni na liść flagowy)???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Panie i Panowie a co sądzicie  o takim zestawieniu na T2- 0,5l SAFIR + 0,5L INOVOR , bo Agrolok silnie mnie namawia na takie rozwiązanie,dodam że koszt na ha w granicach 128 zł.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Aż spojrzałem na ilość substancji w tym inovorze. Sam środek nie wydaję się głupi ale te proporcje zawartości to trochę nieporozumienie, w porównaniu do adexara. To kup tego safira i 0,6 praxiora będzie ciut drożej ale sporo lepiej, ewentualnie adexar w okrojonej dawce koło 1-1,1 litr jak chcesz taniej niż 150 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9241

Takie troszkę ubogie T1 to Corbel plus Mondatak plus Safir, wyjdzie koło 110-120zł, a zupełnie ubogie to Corbel plus Mondatak za około 80zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5576

Po co ci takie coś jak Invor? Weź pakiet bayera i variano to podobna rzecz która ma protiokonazol a nie jakis tam propikonazol. Pewnie duzo drożej nie wyjdzie jak się wliczy jakies  tam bony paliwowe które dają.  Pogadaj z Agrii o Librax - fluksopyroksad z metkonazolem bardzo ładnie wypadający w HGCA. Jak znam Agrolok to kroja dawki by kosztowo dobrze wychodziło ale technicznie to nie ma szału. Bardziej ufam Procamowi i Agrii

  • Like 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Panowie robić grzybowke i skracanie jak nie padało z tydzień czasu a na weekend i poniedziałek zapowiadają po 30 stopni nie przypai mi zielska? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2

Witam. Czy to na zdjęciach to jest poparzenia czy choroba jakas? Pryskane było Zamirem (prochloraz i tebukonazol) w połączeniu ze Stabilanem, mocznikiem 10%i siarczanem mg 4%. Występuje to tylko w dolnych liściach. Górne wyglądają ładnie. 

IMG_20180425_200831.jpg

IMG_20180425_201021.jpg

IMG_20180425_201452.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

Panowie podpowiedzcie mi....zostało mi RSMu i chciałem jeszcze wylać go na pszenice,w jakiej fazie najlepiej go jeszcze lać?Dodam że od 4 tyg bez kropli deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287

Mi to wygląda na DTR bardziej, bo sporo tam plamek a czubki liści czemu schną to nie wiem 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
4 minuty temu, panRys87 napisał:

Witam. Czy to na zdjęciach to jest poparzenia czy choroba jakas? Pryskane było Zamirem (prochloraz i tebukonazol) w połączeniu ze Stabilanem, mocznikiem 10%i siarczanem mg 4%. Występuje to tylko w dolnych liściach. Górne wyglądają ładnie. 

IMG_20180425_200831.jpg

IMG_20180425_201021.jpg

IMG_20180425_201452.jpg

Mączniak wedlug mnie i septorioza

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1287
9 godzin temu, Jarek22B napisał:

Panowie zawsze skracałem pszenicę stabilanem z modusem ale w tym sezonie ze stabilanem poszedł Mustang (konieczność poprawki i brak czasu). Moje pytanie jest następujące - kiedy i w jakiej dawce zastosować pozostały Moddus (jedni radzą 2 tygodnie po stabilanie inni na liść flagowy)???

A ja bym go dał jak najszybciej jak tylko się trafi dzień piekny i słoneczny. Im dłużej czekasz tym słabsze działanie, bo co on Ci pomoże jak na fladze już masz pędy długie i mało czasu na pogrubienie ich ścian. 

7 godzin temu, ursusmarek napisał:

W piątek mam zamiar robić zabieg T1 Tilt turbo + prochloraz+ modus Czy mogę do tego dodać MUSTANGA FORTE ?

Bazując na swoich doświadczeniach nie mieszałbym tego, zwłaszcza że moddus będziesz podawał w pełne słońce, to chyba za dużo na raz dla pszenicy. Ale to tylko moje zdanie. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panRys87    2
23 minuty temu, loquito napisał:

Mączniak wedlug mnie i septorioza

Macie jakieś propozycje czym by to poprawić? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr4255    38

Zawsze jedziemy osobno samymi regulatorami w zbożach i spokojna głowa ze nic nie przypale ,z grzybowka to jeszcze ale z herbicydem mieszać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj