Polecane posty

slonju77    57

to ile masz tego zboża że dasz rade ręcznie rozsiać?

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pn111222    0

Mam pytanie odnośnie rozsiania nawozu na pszenice, nie jestem jakimś specjalistą dopiero zaczynam działanie na gospodarce więc proszę o radę. Kiedy najlepiej teraz ruszyć z nawozem i jakim dokładnie? Mam 1,5 hektara pszenicy sianej w połowie października, pole jest mokre ciężko będzie teraz wjechać ciągnikiem. Co proponujecie ruszyć ręcznie czy poczekać na lepsze warunki i w jakich ilościach dać nawozu na taki areał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to co chce rozsiać ręcznie to 2 ha bo większe bym sie zajechał a to dam rade jeszcze pomachać łapą tylko nie wiem co zrobić. Bo tam gdzie chce rozsiać nawet ładnie to wygląda i nie chce popsuć potencjału 

8 minut temu, slonju77 napisał:

to ile masz tego zboża że dasz rade ręcznie rozsiać?

 

Edytowano przez Samsung123321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

I tak popsujesz siejąc ręcznie bo będzie efekt zebry i do bardzo widoczny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ogon988    22

Ja się nie zgodze ze popsuje siejąc ręcznie , w tamtym roku wysialem nawozy potem bronowanie brona ciężką i potem siew ręczny.  Na koniec polecam kultywator i brony . u mnie po takiej kombinacji była rewelacja bo masz nasiona równomierne rozmieszczone   tylko trochę więcej nasion idzie ale to kilkanaście kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na ostroge wysiałem 300kg saletry/ha w sobote już normalnie rozsiewaczem. Tak mniej  wygląda z tym że nieco żółta się zrobiła w paru miejscach gdy mrozy puściły. A Patras z kolei tak jak na fotce ale jeszcze nie zasilany. 

ostroga345.jpg

patras345.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
androproteam    23

Bylem dzisiaj popatrzec na pszenice jak przezimowaly i zauwazylem na odmianie Hondia fioletowe liscie nie jest to mocno ale w oczy sie rzuca. Czy ta odmiana tak ma z wiosny Z jesieni wszystko bylo wporzadu. Zasobnosc w fosfor wysoka. Mam ja pierwszy rok, zas na polu obok mam tez posianego Juliusa i tych przebarwien nie ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

u Hodni to raczej normalne rok temu tak miałem a mrozów prawie nie było więc luzik :>

sam nie wiem co robić , pszenice mam późno sianą niby ładnie pole zagęściła ale jest słaba i nie wiem czy nie wysiać teraz nawóz i tak go nie pobierze ale jak przejdą mrozy to będzie miała już pod ręką, co sądzicie?

 

3 minuty temu, Tigon napisał:

 

 

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Teraz kazdy ma dylemat czy wysiac przed tymi mrozami czy po mrozach dodatkowo maja byc duze opady sniegu idealnie nigdy nie da sie wstrzelic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2265

Teraz to co za różnica, wiadomo gleba puściła to przyjmie azot, ale jak robić koleiny to lepiej poczekać i rzucić na przymrozkach tych co będą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Nadają od niedzieli jakieś przymrozki całodobowe więc ja planuję wtedy wjechać chyba że znów śnieg zakryje a potem znów się roztopi i bajorko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

no własnie chodzi o to że jeszcze do środy ma być jako tako a robią się już warunki dziś np 15 + i słoneczko i wiaterek a potem jak przyjdzie śnieg to przejebane u mnie dopiero co ostatki w dołkach poznikały, być morze już jutro będą inne prognozy bo wiadomo ;p

Edytowano przez Tigon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
sprawdzam codziennie pogodę w okolicy i niestety jeszcze w sobotę pokazywali mi ok -4 w przyszły weekend i z każdym dniem pokazuje coraz więcej, w tym momencie z soboty na niedzielę i poniedziałek w nocy pokazuje po -10 A punkt rosy -15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz222    2883

Nooo, to zboża na oborniku czy gnojowicy to pewnie już trzeba zakwalifikować do przesiania, bo azot mają od jesieni dostępny. Przestańcie panikować

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian
fakt nie ma co panikowac, wrócimy do tematu za jakieś 2 tyg jak przejdzie fala zimna😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JozB    181

Cała wiosna zapowiada się wg długoterminowych nieciekawie, ale na to już nic nie poradzimy. U nas ładnie już puściło od góry, ale spód zamarznięty, więc CI co wjechali na pole koleiny ładne już zaznaczają. Teraz azot już tylko po przymrozku. Tylko teraz żeby go nie zmyło jak będzie ziemia zamarznięta, a spadnie zapowiadany śnieg. Po przymrozkach z kolei deszcze widać, więc złotej recepty przez najbliższy miesiąc nie będzie, przynajmniej jeśli chodzi o nawożenie azotowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro844    5

zgadzam się, medal dla tego kto wymyśli złotą repeptę. Ja na razie jeszcze nie wjeżdzałem i juz raczej poczekam z tym po mrozach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

a ja posiałem w sobote 150 kg saletry na ha i niech sie dzieje co chce,najwyzej do przesiewu ,ale pole ubezpieczone:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom446    13

Czy stosował ktoś oprysk Mustang forte1l/ha+apyros13,3g/ha jaka skuteczność przy zwalczaniu przytulii czepnej i miotły zbożowej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Panowie w tym roku pierwszy raz może od 7 lat odchwaszczanie będę robił na wiosnę - jesienią nie było szansy wjechać na pola przez ciągłe opady- jak to jest z tym lancetem można po nim spokojnie siać rzepak? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Ja nie widziałem problemu po lancecie. Z tym że miałem wtedy zabieraną słomę z pola 

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856
9 godzin temu, tom446 napisał:

Czy stosował ktoś oprysk Mustang forte1l/ha+apyros13,3g/ha jaka skuteczność przy zwalczaniu przytulii czepnej i miotły zbożowej? 

Przytulie załatwisz ale z miotłą może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
    • Przez Romek3249
      Witam, z uwagi na panującą suszę nie było możliwe wykonanie u mnie skracania w fazie BBCH 30-31 w pszenicy i pszenżycie, teraz przez weekend spadło 8mm, rośliny odżyły i powraca temat skracania, obecnie rośliny są w fazie 3 kolanka więc zaczął się wielki okres w którym nie powinno się stosować regulatorów wzrostu, pozostaje więc skracanie w fazie liścia flagowego, tylko jakimi środkami najlepiej to zrobić ? Myślałem o samym cerone w dawce 0,6-0,8, mieszance moddusa 0,2 i cerone 0,4, oraz o medaxie (max czy top ? nigdy nie stosowałem medaxu, jeżeli już to jakie dawki ?) Dodam że odmiany to Arkadia i Rotondo, w obu przypadkach nawożenie 160kg N. Ktoś z większym doświadczeniem coś poradzi ?
    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj